Skra Częstochowa

• Gołębiowski (68)

GKS Katowice: Kudła - Wasielewski, Janiszewski, Jędrych, Kołodziejski, Rogala - Błąd (78. Arak), Repka (75. Urynowicz), Dudziński (78. Kozubal), Kościelniak (66. Marzec) - Bergier (66. Roginić).

Skra Częstochowa: Bursztyn - Czajka, Nocoń, Kozłowski (82. Kitliński), Flak (70. Brusiło), Lukoszek (24. Winciersz), Szymański, Babiarz (82. Baranowicz), Olejnik, Krzyżak, Gołębiowski (70. Pyrdoł).

W ostatnim kwietniowym meczu GKS Katowice podejmował przy Bukowej Skrę Częstochowa, która walczy o wydostanie się ze strefy spadkowej. W składzie naszej drużyny doszło do jednej zmiany, która wynikała z przekroczenia limitu żółtych kartek przez Bartosza Jaroszka. Jego miejsce w pierwszej jedenastce zajął Michał Kołodziejski. Pierwsza połowa spotkania nie obfitowała w duże emocje. Niebezpiecznie było w 20. minucie, gdy Dawid Kudła niefortunnie wybił piłkę i ta znalazła się pod nogami Filipa Kozłowskiego. Strzał zawodnika Skry zatrzymał przed bramką Arkadiusz Jędrych. GKS swoją jedyną szansę miał w 25. minucie, gdy po rzucie rożnym jeden z zawodników Skry był bliski skierowania piłki do własnej siatki.

Katowiczanie byli ustawieni bardzo nisko, czekając na błędy Skry w rozegraniu. Te się jednak rywalowi nie przydarzały, więc podopiecznym trenera Góraka trudno było stworzyć poważne zagrożenie w okolicach pola karnego częstochowian. Na przerwę zespoły schodziły z bezbramkowym remisem. Na drugie 45 minut obie ekipy wróciły bez zmian. W 61. minucie Dominik Kościelniak ambitnie wpadł w pole karne z lewej strony, lecz jego mocne podanie zatrzymało się na głowie obrońcy. Chwilę później Kościelniak świetnie obsłużył Sebastiana Bergiera. Ten oddał strzał z ostrego kąta, który zatrzymał Jakub Bursztyn. Okazało się jednak, że nasz napastnik był na spalonym.

Zmiana wyniku przyszła w 67. minucie, gdy Radosław Gołębiowski zdecydował się na strzał z połowy boiska i całkowicie zaskoczył Dawida Kudłę. Nasz bramkarz nie zdążył do piłki, która po pięknym uderzenie ugrzęzła w siatce. GKS próbował ruszyć do ataku, częściej goszcząc na połowie Skry, ale dobrze reagująca obrona gości nie pozwala nam stworzyć szans na doprowadzenie do remisu. Wynik nie uległ zmianie. Skra zdobyła bardzo ważne dla siebie trzy punkty.

Doliczone 3 minuty spotkania.

Żółta kartka dla Noconia.

Skra zdołała wybić piłkę z własnego pola karnego.

Faulowany Rogala, szansa na dośrodkowanie.

Baranowicz za Babiarza i Kitliński za Kozłowskiego.

Faulowany Arak, szansa na dośrodkowanie.

Kozubal za Dudzińskiego i Arak za Błąda.

Urynowicz za Repkę.

Żółta kartka dla Filipa Kozłowskiego.

Strzał Szymańskiego wysoko nad poprzeczką.

Rzut wolny dla Skry. 30 metrów do bramki.

Żółta kartka dla Dudzińsiego.

Brusiło za Flaka i Pyrdoł za Gołębiowskiego.

Gołębiowski z połowy boiska pokonuje Kudłę.

Roginić za Bergiera i Marzec za Kościelniaka.

Kościelniak świetnie podawał do Bergiera, ten uderzył, ale ponownie był na spalonym.

Bergier odebrał piłkę i podawał do Błąda, ale zdecydowanie za mocno.

Kościelniak wpadł w pole karne, ale jego podanie zatrzymało się na obrońcy. Dobra próba naszego pomocnika.

Akcja Skry, dogranie w pole karne, ale jeden z rywali faulowanych naszego obrońcę.

Błąd za mocno podawał, potem próbował podawać Kościelniak, ale jego podanie ląduje poza boiskiem.

Rzut rożny dla GieKSy.

Rogala do Bergiera, ten uderza głową, ale Bursztyn łapie. Bergier był na spalonym.

Głową Kozłowski, łapie Kudła.

Dużo niedokładności w grze obu zespołów.

Wracamy na drugą połowę meczu. Do boju GKS!

Doliczone dwie minuty.

Ostatnie minuty to głównie gra w środku pola.

Rogala podawał w pole karne, piłka pod nogami obrońcy.

Bergier odebrał piłkę na połowie przeciwnika, ale nie był w stanie ograć trzech obrońców.

Uderzenie głową Czajki, ale łapie Kudła.

Kolejna szansa dla gości z rzutu rożnego.

Blokujemy strzał sprzed szesnastki rywala.

Oddalamy zagrożenie.

Rzut rożny dla Skry.

Wrzutka Rogali, ale zabrakło jej precyzji. Zacznie z piątki Bursztyn.

GKS ma problem z zawiązaniem akcji. Brakuje w naszej grze dokładności.

Zamieszanie pod bramką Skry, blisko bramki samobójczej. Ostatecznie łapie Bursztyn.

Winciersz za Lukoszka, który doznał urazu.

Wrzutka Błąda na głowę Bergiera, ten wywalczył rzut rożny.

Problemy zdrowotne zawodnika Skry, chwila przerwy.

Uff... błąd naszego golkipera, ale na szczęście bez konsekwencji.

Kudła łapie dośrodkowanie Noconia.

Próba Noconia obok bramki, w ostatnim fragmencie aktywniejsza Skra.

W ostatnich minutach gra głównie w środku pola.

Mogliśmy ruszyć z kontrą, ale Błąd źle podawał na skrzydło do Wasielewskiego.

Dudziński wybija na rzut rożny groźne podanie na 16 metr, tym razem po akcji lewą stroną.

Oskar Krzyżak głową, ale obok słupka naszej bramki.

Rzut rożny dla gości po szybkiej akcji prawą stroną.

Blisko było dobrego podania Kościelniaka do Bergiera, obrońca ubiegł naszego napastnika.

Skra rozgrywa na naszej połowie.

Dobre podanie uruchamiające do Bergiera, ale ten na minimalnym spalonym.

Próba dośrodkowania Wasielewskiego, ale piłka ląduje w rękach Bursztyna.

Zawodnik Skry na spalonym, zacznie Kudła.

Faul Kołodziejskiego, szansa dla Skry na wrzutkę w nasze pole karne.

• Obie ekipy już na boisku, za moment rozpoczynamy spotkanie.

• Przed nami mecz 29. kolejki Fortuna 1 Ligi. GKS Katowice przy Bukowej podejmie Skrę Częstochowa. W składzie gospodarzy jedna zmiana. Pauzującego za kartki Bartosza Jaroszka zastąpił Michał Kołodziejski. Początek meczu o godz. 18:00, transmisja na Polsat Box Go oraz w centrum meczowym Statscore.