Resovia Rzeszów

• Mróz (33)

GKS Katowice: Kudła - Rogala, Jaroszek, Jędrych, Janiszewski, Brzozowski (78. Wojciechowski) - Błąd, Figiel (78. Kozubal), Marzec (74. Urynowicz) - Arak, Roginić (65. Bergier).

Resovia Rzeszów: Łakota - Mikulec, Wasiluk, Mróz (68. Kanach), Górski (68. Sylvestr), Kałahur (77. Adamski), Komór, Seweryn, Lehaire, Hoogenhout, Vieira (77. Eizenchart).

W składzie GKS-u Katowice nastąpiło kilka zmian względem poprzedniego meczu. Za kartki pauzowali Michał Kołodziejski oraz Marcin Wasielewski. W ich miejsce na boisku pojawili się odpowiednio Grzegorz Janiszewski oraz Dawid Brzozowski. Natomiast od pierwszej minuty zagrał Grzegorz Rogala, który w poprzednim meczu wrócił po urazie. Znacznie lepiej w mecz weszli gospodarze. W 17. minucie Bartosz Jaroszek po odbiorze wpadł w pole karne Resovii, ale zagral za plecy czekającego na podanie Jakuba Araka. Z kolei w 28. minucie Arak miał kolejną szansę, gdy uderzał na bramkę, którą Łakota zostawił pustą. Tuż przed linią pojawił się jednak obrońca, który wybił futbolówkę na rzut rożny w ostatnim momencie.

Resovia do tego momentu meczu nie stworzyła poważnego zagrożenia pod naszą bramką. W 32. minucie Bartosz Jaroszek faulował rywala na 18 metrze. Marek Mróz zdecydował się na uderzeni i piłka podbita przez Dawida Kudłę odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki katowiczan. Chwilę później sprzed pola karnego groźnie uderzał Bartłomiej Wasiluk. Jego uderzenie przeleciało nad poprzeczką naszej bramki. Końcówka pierwszej połowu to najpierw stuprocentowa okazja Araka, w której fantastyczną instynktowną interwencją popisał się łakota, a tuż przed ostatnim gwizdkiem rzut karny za faul na Araku. Do piłki podszedł Arkadiusz Jędrych, lecz Łakota wyczuł jego intencje i GieKSie przed przerwą nie udało się doprowadzić do remisu.

W 64. minucie Jędrych uderzał potężnie głową po wrzutce w pole karne ze stałego fragmentu. Łakota z największym trudem wybił piłkę zmierzającą w światło bramki. Chwilę później to Resovia miała szansę na podwyższenie wyniku, gdy w pole karne wpadł Pedro Vieira. Jego uderzenie zatrzymało się na nogach Kudły. W kolejnej akcji Arak zgrywał piłkę na szesnasty metr do Mateusza Marca. Jego strzał wolejem Łakota z najwyższym trudem wybił na rzut rożny. W 86. minucie ponownie zagotowało się pod bramką Resovii, ale po raz kolejny cudowna interwencja obrońcy zatrzymała piłkę zmierzającą w światło bramki. Mimo usilnych starań GieKSy, nie udało się zmienić wyniku spotkania.

• 90+6 min

• 90+5 min

Błąd na głowę Urynowicza, ten zgrywał do kolegi, ale był na spalonym.

Łakota łapie dośrodkowanie Rogali.

Doliczone 5 minut.

Wrzutka w pole karne, ale nieprecyzyjnie głową uderza Jaroszek.

Żółta kartka dla Adamskiego.

Wrzutka Błąda w pole karne ląduje w rękach Łakoty.

Uderzenie głową nie trafia w bramkę Kudły i ten zacznie z piątki.

Rzut rożny dla gości.

Znów cudowna interwencja przed bramką Resovii ratuje gości przed utratą gola.

Kanach z dystansu, ale daleko od bramki Kudły.

Piłka w polu karnym Resovii, ale Kozubal zatrzymany tuż przed próbą strzału.

Kontra Resovii, wybijamy piłkę z naszej szesnastki.

Kozubal za Figla i Wojciechowski za Brzozowskiego.

Eizenchart za Vieirę i Adamski za Kałahura.

Jaroszek zatrzymuje strzał Vieiry na praktycznie pustą bramkę.

Bomba Figla obok słupka!

Urynowicz za Marca.

Marzec wolejem z 16 metrów! Łakota z największym trudem na rzut rożny.

Kudła broni nogą strzał Vieiry.

Za głęboka wrzutka Marca, staramy się prowadzić grę.

Bergier głową, ale bez zagrożenia bramce Resovii.

Kanach za Mroza i Sylvestr za Górskiego.

Wrzutka w nasze pole karne, Mikulec nie dosięgnął futbolówki.

Bergier za Rognicia.

Łakota wybija z linii bramkowej po uderzeniu Jędrycha...

Faul na Brzozowskim, szansa na wrzutkę w pole karne.

Resovii udaje się oddalić zagrożenie.

Sędzia Krasny nakazuje kontynuowanie gry.

VAR analizuje ostatnią sytuację w polu karnym Resovii.

Arak strzelał w polu karnym... trafił w nogi rywala, który stał przed bramką.

Szansa dla GKS-u ze stałego fragmentu.

Kudła łapie uederzenie Lehaire w kontrze.

Nieudane podanie Błąda przy próbie wyprowadzenia kontry.

Błąd uderzał sprzed pola karnego. Strzał odbity przez obrońcę ustawionego w polu karnym.

Piłka w siatce Resovii, ale sędzia dopatrzył się faulu na bramkarzu.

Próba dośrodkowania Rogali zablokowana przez rywala.

Mikulec w naszym polu karnym, ograł Jędrycha, ale źle podawał do kolegi na 11 metrze.

Wracamy na drugą połowę. Do boju GKS!

• 45+6 min

• 45+5 min

Łakota łapie strzał Jędrycha.

• 45+4 min

Rzut karny dla GKS-u.

Cały czas trwa analiza...

Zamieszanie w polu karnym Resovii. Niewykluczone, że będzie analiza VAR tej sytuacji.

Doliczona minuta.

Resovia w naszym polu karnym. Jędrych blokuje strzał rywala, a potem wybija piłkę spod nóg szarżującego napastnika.

Niewiarygodne, co zrobił teraz Łakota. Obronił strzał Araka instynktownym wyciągnięciem ręki.

Arak uderzał głową po podaniu Rogali, łapie pewnie Łakota.

Szansa dla GKS-u na dośrodkowanie w pole karne.

Kontra Resovii, na szczęście rywal się pomylił i podał do Kudły.

Słupek ratuje nas przed utratą drugiego gola.

Akcja Resovii i strzał sprzed pola karnego Wasiluka. Uderzenie nad poprzeczką naszej bramki.

Żółta kartka dla Rafała Figla.

Fantastyczne uderzenie z rzutu wolnego i gol dla gości. Strzelcem Marek Mróz.

Faul Jaroszka przed polem karnym. Resovia z szansą na strzał lub dośrodkowanie.

Uderzenie Figla sprzed pola karnego ląduje na górnej siatce.

Marko Roginić w polu karnym, nabił rywala i wywalczył rzut rożny.

Łakota łapie głębokie dośrodkowanie Błąda.

Obrońca z linii bramkowej wybija strzał Araka!

Błąd podawał ze stałego fragmentu w pole karne.

Aut dla Resovii na wysokości naszego pola karnego.

Jędrych blokuje strzał Mroza.

Marzec dostał podanie przed szesnastką. Niestety źle przyjął i przy próbie odbioru faulował.

Żółta kartka dla Grzegorza Janiszewskiego.

Jesteśmy na połowie Resovii i próbujemy zmusić rywala do błędu.

Bardzo dobra akcja GKS-u, ale Jaroszek w polu karnym, ale zagrał Arakowi za plecy i ten nie był w stanie dosięgnąć futbolówki.

Wrzutka Marca i odrobinę za wysoko, bo Arak nie dosięgnął jej głową.

Piłka po dośrodkowaniu grzęźnie w rękach Kudły.

Tym razem rzut rożny dla Resovii po stałym fragmencie. Rogala przekierował piłkę głową, a Jaroszek dla bezpieczeństwa wybił na rzut rożny.

Piłka przeszła po głowie Janiszewskiego i wyszła na rzut rożny.

Kolejny rzut rożny dla GKS-u.

Kontra Resovii i uderzenie z dystansu. Kudła pewnie łapie.

Piłka odbiła się od kilku graczy w polu karnym, chwilę wcześniej uderzał Roginić. Niewiele zabrakło.

Zablokowany strzał Rogali, jeszcze jedna szansa z rzutu rożnego.

Jędrych wywalczył rzut rożny.

Resovia oddala zagrożenie.

Rywal wybija wrzutkę głową i będzie jeszcze jedna szansa po drugiej stronie.

Dobry odbiór Jaroszka, Błąd wpadł w pole karne, ale jego strzał zatrzymał się na nogach obrońcy.

Kudła niepewnie podawał do obrońcy po długim podaniu Resovii. Na szczęście uniknęliśmy błędu.

• Obie ekipy już na murawie. Za moment rozpoczynamy mecz.

• W składzie kilka zmian względem poprzedniego meczu. Za kartki pauzują Michał Kołodziejski oraz Marcin Wasielewski. W ich miejsce odpowiednio Grzegorz Janiszewski oraz Dawid Brzozowski. Natomiast od pierwszej minuty zagra Grzegorz Rogala, który w poprzednim meczu wrócił po urazie. Początek meczu o godz. 20:00, transmisja na platformie Polsat Box Go i w centrum meczowym Statscore.