3-0

Chojniczanka Chojnice

GKS Katowice: Kudła - Wasielewski, Jaroszek, Jędrych, Janiszewski, Rogala - Bród (72. Szwedzik), Figiel, Urynowicz (72. Dudziński), Kościelniak (72. Błąd) - Arak (83. Roginić).

Chojniczanka Chojnice: Kuchta - Golak (88. Czajkowski), Drewniak, Tuszyński, Mazek (64. Huffel), Niepsuj (64. Ryczkowski), Stróżyński (85. Zimnicki), Karbowy (85. Janicki), Mikołajczyk, Skrzypczak, Błyszko.

W ramach 17. serii gier Fortuna 1 Ligi drużyna GKS-u Katowice podejmowała u siebie Chojniczankę Chojnice. Przed meczem GieKSa zajmowała 7. pozycję w ligowej tabeli, natomiast goście z Chojnic z dorobkiem 14 punktów byli przed pierwszym gwizdkiem na miejscu otwierającym strefę spadkową. W naszej wyjściowej jedenastce zaszła jedna zmiana względem ostatniego spotkania z Ruchem. W miejsce Adriana Błąda mecz rozpoczął Dominik Kościelniak.

Już w 2. minucie mogliśmy objąć prowadzenie za sprawą Marcina Urynowicza, który oddał bardzo silny strzał zza pola karnego, jednak bramkarz gości Mateusz Kuchta odbił piłkę. Kilka minut później goście odpowiedzieli strzałem z naszego pola karnego, który został skutecznie zablokowany przez jednego z naszych obrońców. Jeszcze w trakcie pierwszych dziesięciu minut kolejną próbę zaskoczenia bramkarza rywali podjął Rafał Figiel, jednak przeniósł piłkę wysoko ponad poprzeczką. Na zamknięcie pierwszego kwadransa gry swoją pierwszą szansę strzelecką miał napastnik Chojnic Szymon Skrzypczak, ale piłkę po jego uderzeniu odbił na rzut rożny Dawid Kudła. Kolejną świetną okazję na otworzenie wyniku mieli piłkarze GieKSy, ale żaden z nich nie wykorzystał zamieszania w polu karnym rywala. Następny strzał oddał Grzegorz Rogala, który przymierzył lewą nogą z woleja po dośrodkowaniu Marcina Wasielewskiego, ale Kuchta złapał piłkę. Wasielewski otworzył na skrzydle pozycję dla Alana Bróda, który odnalazł dośrodkowaniem Jakuba Araka, jednak jego strzał został zablokowany. Na skutek rzutu rożnego tuż przed upływem pół godziny gry kolejną szansę strzelecką miał Jakub Arak, ale i tym razem po jego strzale głową piłka trafiła wprost „do koszyczka” Mateusza Kuchty. Bezskutecznie szczęścia szukał także Alan Bród. W ostatni kwadrans pierwszej odsłony spotkania piłkarze GieKSy weszli z impetem, kreując kolejną okazję na pierwszą bramkę, wówczas trzeci raz w tym spotkaniu bezskutecznie strzelał Arak.

Już niecałe 3 minuty po wznowieniu gry w drugiej części spotkania swojego czwartego gola w tym sezonie zdobył Jakub Arak. Bardzo przytomnie zachował się Grzegorz Rogala, posyłając z lewego dośrodkowanie w kierunku krótszego słupka, a tam precyzyjnym strzałem popisał się napastnik GieKSy. Po otworzeniu wyniku spotkania katowiczanie zdecydowanie przejęli inicjatywę i zaczęli szukać sposobu na podwyższenie rezultatu. Najpierw stuprocentową sytuację miał Bartosz Jaroszek, ale jego strzał głową instynktownie wybronił golkiper gości. Chwilę później niezwykle silnym strzałem sprzed szesnastki chciał popisać się Grzegorz Rogala, ale piłka nieznacznie minęła słupek bramki gości.

W ciągu ostatniego kwadransa GieKSa miała następne szanse na podwyższenie wyniku. Najpierw Jakub Arak nieznacznie chybił po dośrodkowaniu. Chwilę później rywala dobić mógł Patryk Szwedzik, ale trafił prosto w bramkarza po groźnej akcji z kontrataku. W 82. minucie kapitan GKS-u, Arkadiusz Jędrych zamienił jedenastkę na gola, po tym jak sędzia po wideoweryfikacji VAR dopatrzył się przewinienia w polu karnym bronionym przez chojniczan.  W 86. minucie GieKSa zadała kolejny cios, po tym jak kapitalne dośrodkowanie Marcina Wasielewskiego wykończył Adrian Błąd, który zameldował się na boisku kilkanaście minut wcześniej. Był to gol, którym katowiczanie zamknęli stan rywalizacji. Po ciągłej dominacji w trakcie drugiej części spotkania gospodarze zasłużenie zdobyli kolejne 3 punkty w tym sezonie. Zwycięstwo to było najwyższym w bieżącym sezonie.

• 90+3 min

Koniec meczu. TRZY PUNKTY ZOSTAJĄ PRZY BUKOWEJ!

• 90+2 min

Janiszewski blokuje strzał, który mógł zmierzać w kierunku bramki Kudły.

• 90+1 min

Wasielewski znów szukał Błąda, tym razem łapie Kuchta.

• 90 min

Doliczone 3 minuty.

• 89 min

Zablokowany strzał Dudzińskiego.

• 88 min

Świetne podanie Wasielewskiego spadło prosto na nogę Błąda, który nie dał Kuchcie żadnych szans.

• 88 min

Czajkowski za Golaka.

• 87 min

TRZECIA! ADRIAN BŁĄD!

• 86 min

Dudziński ścigał się po piłkę z Kuchtą. Bramkarz Chojniczanki łapie.

• 85 min

Janicki z Karbowego i Zimnicki za Stróżyńskiego.

• 83 min

Roginić za Araka.

• 82 min

GOL! ARKADIUSZ JĘDRYCH!

• 81 min

Rzut karny dla GKS-u.

• 81 min

Sędzia podszedł do monitora. Czekamy na decyzję.

• 80 min

Przerwa, sędzia chce się upewnić, czy Arak na pewno nie był faulowany.

• 78 min

Arak przewrócony w polu karnym, ale sędzia niczego się nie dopatrzył. Potem faul na Szwedziku i będzie mieli szansę na wrzutkę.

• 77 min

Stuprocentowa sytuacja Szwedzika w kontrze. Jego strzał broni Kuchta.

• 76 min

Coraz śmielej na naszej połowie poczynają sobie gracze z Chojnic.

• 74 min

Rzut rożny po szarży Szwedzika. Figiel dośrodkował na głowę Araka i jego strzał minimalnie nad poprzeczką.

• 72 min

Dudziński za Urynowicza, Błąd za Kościelniaka i Szwedzik za Bróda.

• 72 min

Znów niebezpiecznie w naszej szesnastce. Oddalamy, ale musimy być ostrożni.

• 70 min

Uff, sporo szczęścia. Piłka spadła na nogę Tuszyńskiego, ale ten źle uderzył.

• 70 min

Niebezpiecznie w naszym polu karnym. Janiszewski wybija na rzut rożny.

• 69 min

Rogala wpadł w pole karne, podawał do Araka, ale piłka uciekła mu spod nóg i łapie Kuchta.

• 67 min

Rywal niebezpiecznie nacierał na naszą bramkę. Jego strzał odbił się od obrońcy i ostatecznie ląduje w rękach Kudły.

• 65 min

Wasielewski wybija wrzutkę w nasze pole karne.

• 65 min

Chojniczanka na naszej połowie.

• 64 min

Huffel za Mazka i Ryczkowski za Niepsuja.

• 61 min

Żółta kartka dla Szymona Drewniaka.

• 61 min

Kąśliwy strzał Rogali, dobrze ustawiony Kudła.

A teraz bomba Rogali! Szkoda, że piłka nie leciała w światło bramki.

JAROSZEK! Fantastyczna interwencja Kuchty ratuje gości.

Chojniczanka się pogubiła przy kontrze i znów GieKSa ze stałego fragmentu.

Dobra wrzutka Kościelniaka, piłka zdjęta z głowy Janiszewskiego.

I jeszcze jedna próba z rzutu rożnego dla katowiczan.

Dwa podania w pole karne, oba przerwane przez obronę.

Rzut rożny dla GKS-u.

Arak odbiera piłkę rywalowi na 20 metrze i przy tym jest faulowany.

Ucierpiał w starciu z Kościelniakiem jeden z graczy Chojniczanki. Potrzebna pomoc sztabu medycznego.

Napastnik GKS-u wykorzystuje podanie Rogali i daje GieKSie prowadzenie.

GOOOOOL! JAKUB ARAK!

Wrzutka Kościelniaka przeleciała nad głowami wszystkich i zacznie z piątki Kuchta.

Wracamy na drugą połowę. Do boju GKS!

Koniec pierwszej połowy.

Rogala próbował dośrodkować, ale piłka podskoczyła mu przed podaniem i zacznie z piątki Kuchta.

Wyrzucamy rywala z naszego pola karnego.

Przerywamy kontrę Chojniczanki, rywal próbuje grać atak pozycyjny na naszej połowie.

Najpierw rywal wybija podanie Rogali, a potem Jaroszek fauluje w walce o górną piłkę.

Faulowany Bród, szansa na wrzutkę w pole karne gości.

Zablokowany strzał Bróda.

Teraz Wasielewski szukał Araka podaniem po ziemi, ale ten nie zorientował się w porę w zamiarach kolegi.

Wasielewski do Araka i ten składał się do główki. Strzał niestety nad poprzeczką.

Rzut z autu dla Chojniczanki na wysokości naszego pola karnego.

Teraz strzał Bróda z pola karnego! Niestety nad poprzeczką.

Rogala świetnie wpadł w pole karne. Podawał do Kościelniaka, ale ten źle uderzył w piłkę.

Arak głową! Prosto w Kuchtę.

Świetna akcja GKS-u. Bród w pole karne do Araka, jego strzał zablokowany i mamy rzut rożny.

Niebezpiecznie w naszym polu karnym. Figiel wybija piłkę pod nogi rywala, ten wrzuca na głowę kolegi. Na nasze szczęście strzał obok bramki.

Faulowany Skrzypczak, szansa dla gości na rozegranie akcji przed naszą szesnastką.

Jędrych zgrywał głową na piąty metr, ale nie było tam żadnego kolegi.

Wolej Rogali z 16 metrów, łapie Kuchta.

Świetna akcja GKS-u! Kościelniak wpadł w pole karne i podawał do Araka, ale jego strzał zatrzymał się na nodze przeciwnika. Potem jeszcze jedna próba na bramkę gości, ale dobrze interweniuje Kuchta.

Potężne zamieszanie w naszym polu karnym. Ostatecznie Jaroszek wybija, choć rywal oddał dwa strzały.

Strzał z ostrego kąta Skrzypczaka, Kudła nie złapał piłki, ale ta przeleciała po jego palcach, więc rzut rożny dla Chojniczanki.

Rogala w pole karne, ale do piłki pierwszy dotarł obrońca.

Zaprosiliśmy rywala na naszą połowę i próbujemy go zmusić do błędu.

Kontra rywala kończy się akcją pozycyjną, ale przerywamy.

Podanie w pole karne Chojniczanki, rywal ratuje się wybiciem na rzut rożny.

Dobra pozycja Figla, 16 metrów do bramki, niestety techniczna próba naszego pomocnika nad bramką.

Figiel szukał Bróda, w ostatnim momencie podanie w pole karne przerywa obrońca.

Urynowicz podawał w pole karne do Wasielewskiego, piłkę łapie Kuchta.

Jędrych blokuje strzał Mazka.

Teraz Chojniczanka na naszej połowie, próbujemy rywala wypchnąć.

Dobry strzał z 20 metrów Urynowicza. Kuchta wypluł przed siebie i obrońca wybija na aut.

• Obie ekipy na boisku, za moment rozpoczynamy mecz.

• W meczu 17. kolejki Fortuna 1 Ligi GKS Katowice przy Bukowej podejmie Chojniczankę Chojnice. W składzie naszego zespołu jedna znacząca zmiana. Dominik Kościelniak zastąpił w pierwszej piątce Adriana Błąda. Spotkanie rozpoczynamy o godz. 20:00.