0-1

• Szwedzik (8)

Resovia Rzeszów: Pindroch - Mikulec, Kubowicz, Wasiluk, Mróz, Górski (59. Morys), Adamski, Bąk (46. Karpiński), Hoogenhout, Antonik (73. Krasa), Kwiecień.

GKS Katowice: Kudła - Wasielewski (84. Brzozowski), Jaroszek, Jędrych, Kołodziejski (46. Janiszewski), Rogala - Kościelniak (69. Roginić), Dudziński, Urynowicz (81. Figiel), Arak - Szwedzik (81. Błąd).

W meczu 7. kolejki Fortuna 1 Ligi, GKS Katowice w niedzielny wieczór zmierzył się z Resovią Rzeszów na Stadionie Miejskim “Stal”. Trener Rafał Górak zdecydował się na jedną zmianę względem poprzedniego spotkania. W pierwszym składzie zameldował się Dominik Kościelniak. Gospodarze szukali swojego pierwszego zwycięstwa w sezonie 2022/23 Fortuna 1 Ligi. Znacznie lepiej mecz rozpoczęli podopieczni trenera Tomasza Grzegorczyka. Kamil Antonik już w 1. minucie mógł otworzyć wynik po szybkiej kontrze rzeszowian. Dawid Kudła końcówką palców wybił piłkę na rzut rożny. Resovia od początku była aktywniejsza, ale to GKS-owi w 8. minucie udało się wykorzystać błąd rywala. Jakub Arak odzyskał piłkę przed polem karnym i podał do osamotnionego Patryka Szwedzika. Ten ustawił sobie strzał na 16 metrze i pewnie przymierzył obok Branislava Pindrocha.

Chwilę później GieKSa mogła podwyższyć prowadzenie, gdy Arak po raz kolejny szukał podaniem Szwedzika, ale ostatni obrońca zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Resovia szukała swoich szans oboma skrzydłami. Niektóre dośrodkowania były bardzo groźne, ale w pierwszej części meczu defensywa GKS-u oraz Dawid Kudła nie dali się zaskoczyć. W 35. minucie przed szansą znów stanęli goście, gdy sytuacyjną piłkę w polu karnym próbowali wykończyć Arak i Dominik Kościelniak. Dobrze się jednak zachował Pindroch, któremu udało się zatrzymać strzał tego drugiego. Tuż przed końcem okazję miał jeszcze Daniel Dudziński. Nasz pomocnik wykreował sobie miejsce w polu karnym i uderzał po ziemi. Futbolówka zatrzymała się jednak na obrońcy gospodarzy. Na drugie 45 minut wracaliśmy z prowadzeniem 1:0.

Trener Górak zdecydował się zmienić mającego żółtą kartką Michała Kołodziejskiego. W jego miejsca na boisku zaraz na starcie drugiej połowy zameldował się Grzegorz Janiszewski. W 50. minucie dobrą okazję miał Antonik, który zdołał wymanewrować Wasielewskiego i wyprowadził strzał. Ten jednak leciał prosto w Kudłę. Od 56. minuty katowiczanie grali jednego więcej, ponieważ czerwoną kartkę za faul na Araku otrzymał kapitan Resovii - Dawid Kubowicz. Chwilę później Resovia ruszyła z kontrą dwa na dwa. Antonik zdecydował się ją rozwiązać technicznym uderzeniem obok słupka, które było jednak nieprecyzyjne. W 79. minucie GKS ruszył z kontrą i był już w polu karnym. Ostatecznie zbyt duża liczba podań spowodowała, że nie zdołaliśmy nawet oddać strzału. Sędzie doliczył aż 8 minut, co zwiastowało emocje w ostatnich fragmentach. Mimo wielu nerwowych momentów w polu karnym, wynik udało się dotrzymać do końca. GieKSa zabrała z Rzeszowa pełną pulę.

• 90+9 min

KONIEC! ZABIERAMY TRZY PUNKTY DO KATOWIC!

• 90+8 min

Kudła łapie zgraną piłkę.

• 90+7 min

Jeszcze rzut wolny dla Resovii.

• 90+6 min

Mimo pustej bramki Figiel nie zdecydował się na strzał, zaczniemy z autu.

• 90+6 min

Jeszcze jeden rzut rożny dla gospodarzy.

• 90+5 min

Udaje nam się na moment oddalić zagrożenie.

Bardzo niebezpiecznie w naszym polu karnym. Figiel blokuje strzał i rzut rożny dla gospodarzy.

Kudła zacznie z bramki.

Doliczone aż 8 minut.

Jeszcze jeden. Bramkarz Resovii w naszym polu karnym.

Rzut rożny dla Resovii.

Dośrodkowanie z prawej strony, ale piłka opuściła boisko i ponownie w rękach Kudły.

Aut dla gospodarzy na wysokości naszego pola karnego.

Arak szukał w polu karnym Roginicia, źle jednak podawał.

Dla Dawida Brzozowskiego to debiut w barwach GKS-u Katowice.

Brzozowski zmienia Wasielewskiego.

Figiel szukał długim podaniem Rogali. Ten nie spodziewał się, że piłka przejdzie przez rywala.

Figiel i Błąd na boisku, schodzą Urynowicz i Szwedzik.

Piłka przeleciała nad głowami wszystkich i zacznie Kudła.

Rzut rożny dla gospodarzy.

W odpowiedzi ruszamy z kontrą i jesteśmy już w polu karnym, ale zdecydowanie za dużo podań i rywal zdołał uchronić się przed strzałem.

Groźnie w naszym polu karnym. Ostatecznie wyjaśnia Janiszewski.

Janiszewski dobrze przytrzymał Mikulca w polu karnym i z piątki zacznie Kudła.

Szwedzik podawał do Roginicia i ten strzelał z 16 metra. Ponownie jednak strzał prosto w ręce bramkarza gospodarzy.

Krasa za Antonika.

Żółtą kartką ukarany Bartosz Kwiecień.

Rogala z piłką w polu karnym. Oddał strzał, ale prosto w ręce Pindrocha.

Roginić zmienił Kościelniaka.

Piłka w polu karnym pod nogami Jaroszka, ale nie był w stanie się dobrze do tego uderzenie złożyć.

GKS długo rozgrywa na połowie Resovii.

Szwedzik wpadł w pole karne, niestety podał prosto pod nogi rywala.

Ruszyliśmy z kontrą, ale dobrze w obronie zareagowali rywale.

Wasielewski przegrał walkę o piłkę, ruszyła kontra 2 na 2. Antonik uderzał jednak obok słupka.

Arak wywalczył rzut rożny.

Morys zmienił Górskiego.

Gospodarze nie rezygnują z ataków. Teraz całym zespołem na naszej połowie.

Dośrodkowanie Dudzińskiego prosto w ręce Pindrocha.

Zmiana decyzji sędziego. Kubowicz otrzymał czerwoną kartkę.

Teraz sytuacji przyjrzy się sędzia główny.

VAR sprawdza sytuację.

Żółta kartka dla Kubowicza za faul na Araku. GKS domagał się czerwonej kartki, bo Arak wychodził do akcji sam na sam z bramkarzem.

Strzał Antonika prosto w ręce Kudły, groźna akcja Resovii lewą stroną boiska.

Aj, rywal zdjął piłkę z głowy Jaroszka.

Teraz szansa dla GieKSy z rzutu rożnego.

Rogala szukał dośrodkowaniem Araka, tuż przed nim znalazł się jednak obrońca, który wybił piłkę na aut.

Kubowicz próbował zamknąć wrzutkę, ale nie sięgnął piłki nogą. Zacznie z piątki Kudła.

Karpiński za Bąka w Resovii.

Grzegorz Janiszewski zmienił Michała Kołodziejskiego.

Wracamy do gry. Do boju GKS!

Dudziński zrobił sobie miejsce w polu karnym, niestety jego strzał zatrzymał się na nogach obrońcy.

Doliczone dwie minuty.

Teraz próbował Wasielewski z drugiej strony, lecz piłka wylądowała na nogach obrońcy.

Wrzutka Rogali, ale niestety bez adresata.

Żółta kartka dla Radosława Bąka za faul na Araku.

Jędrych wybija głową dośrodkowanie.

Resovia na naszej połowie, szuka możliwości rozegrania akcji skrzydłami.

Dośrodkowanie Wasielewskiego, ale pewnie w bramce Pindroch.

Jeszcze jedna okazja dla GieKSy z rzutu rożnego.

Żółta kartka dla Marcina Wasielewskiego za przerwanie kontry.

Zamieszanie w szesnastce Resovii, blisko gola Arak, ale dobrze zachował się Pindroch i uratował swój zespół.

Zaskakująca wrzutka w nasze pole karne. Piłka spadła pod nogi Mroza i ratuje nas tylko to, że rywal źle uderzył.

Piłka w polu karnym spadła pod nogi Jaroszka, ale skutecznie odebrał mu ją rywal. Nasz obrońca zareagował na to faulem.

Błąd rywala, ruszamy z akcją prawą stroną. Dogrywa Wasielewski i rywal przerywa wybiciem na rzut rożny.

Arak przewracał się w polu karnym, ale trzeba uczciwie przyznać, że w tej sytuacji faulu rywala nie było.

Wrzutka w nasze pole karne, ale pewnie łapie Kudła.

Dogranie w pole karnego Wasielewskiego, rywalowi udaje się jednak zażegnać niebezpieczeństwo.

Wrzutka Dudzińskiego, piłka przeleciała nad głowami wszystkich i zacznie z piątki Pindroch.

Rzut rożny dla katowiczan.

Szybsza akcja GKS-u. Arak dogrywał w pole karne i rywal wybił za boisko. Wcześniej w ostrym starciu z rywalem ucierpiał Wasielewski. Na szczęście będzie kontynuował grę.

Strzelał z ostrego kąta Wasiluk, piłka zatrzymała się na Jaroszku.

Wybijamy na rzut rożny.

Niestety Michał Kołodziejski ukarany żółtą kartką.

Faul Kołodziejskiego, szansa dla Resovii z rzutu wolnego. Rywal będzie dośrodkowywał.

Rogala ma sporo pracy na swojej stronie z aktywnym Mikulcem.

Resovia próbuje budować od linii obrony.

Próba wrzutki Mikulca, blokuje Kolodziejski i Resovia będzie miała kolejny rzut rożny.

Arak szukał pozycji w polu karnym, bo wpadał w nie Rogala, który szukał podania. Niestety zawodnik GKS-u faulował jednego z rywali.

Uderzał sprzed pola karnego Mikulec, ale wysoko nad poprzeczką.

Piłka zmierzała na głowę Jaroszka, ale Resovii udaje się zażegnać niebezpieczeństwo.

Kolejna okazja! Arak szukał podaniem Szwedzika po kolejnym błędzie obrony. Kończy się wybiciem na rzut rożny.

Arak na spalonym w wyścigu z Pindrochem.

Błąd obrony Resovii, Arak odzyskał piłkę i podał do Szwedzika, ten ustawił sobie strzał i Pindroch bez szans.

GOOOOOL! PATRYK SZWEDZIK! Piękne uderzenie z 16 metra!

Znów zamieszanie i piłka pod nogami rywala na 10 metrze. Urynowicz wybija z szesnastki.

Zamieszanie po wrzutce przed bramką Kudły, Resovia domagała się karnego po rzekomym faulu Kołodziejskiego. Kończy się na kolejnym rzucie rożnym dla gospodarzy.

W odpowiedzi kontra Resovii i Jędrych wybija na rzut rożny.

Akcja GKS-u przed szesnastką Resovii. Strzelał Dudziński, ale piłka zatrzymała się na nogach obrońcy.

Arak wybija piłkę po wrzutce w nasze pole karne.

Kontra Resovii, potężny strzał Antonika, Kudła końcówką palców wybija na rzut rożny.

Od razu aut dla GKS-u na wysokości pola karnego rywali.

• Obie ekipy już na murawie. Za moment rozpoczynamy spotkanie 7. kolejki Fortuna 1 Ligi.

• Jedna zmiana w składzie GKS-u względem poprzedniego spotkania. W pierwszej jedenastce zameldował się Dominik Kościelniak, którego uraz z meczu przeciwko Wisłą Kraków nie okazał się tak groźny, jak wyglądał. Spotkanie 7. kolejki zaczynamy o godz. 18:00!