• Szymczak (25)
  • Jędrych (90)

Arka Gdynia: Krzepisz - Marcjanik, Memić, Dobrotka (8. Zmorzyński), Milewski, Stępień, Deja, Hiszpański (84. Sasin), Aleman (46. Kobacki), Adamczyk (90+5 Bednarski), Czubak.

GKS Katowice: Kudła - Sadowski, Jędrych, Janiszewski - Wojciechowski, Repka (80. Stromecki), Figiel, Błąd (80. Urynowicz), Szwedzik (86. Karbownik), Rogala - Szymczak (86. Kozłowski).

W meczu 24. kolejki GKS Katowice zmierzył się na wyjeździe z Arką Gdynia. Do jedenastki katowiczan wrócił Zbigniew Wojciechowski. Zabrakło z kolei pauzującego za kartki Arkadiusza Woźniaka. Pierwsze fragmenty gry były wyrównane. Obie ekipy stwarzały sytuacje. Potężnym strzałem zza szesnastki zaskoczył bramkarza Arki Rafał Figiel. Katowiczanie nie czekali cofnięci, chcieli aktywnie konstruować ataki. W 25. minucie piłkę w szesnastkę zagrywał Grzegorz Rogala, ta znalazła się pod nogami Filipa Szymczaka, który skierował ją do bramki. Goście wyszli na prowadzenie.

Wynik przed przerwą nie uległ zmianie, choć Arka kilka razy była w stanie zagrozić bramce strzeżonej przez Dawida Kudłę. Nasz bramkarz jednak nie skapitulował. Niestety zupełnie inną historią była druga połowa, gdy po dwóch strzałach Karola Czubaka, katowiczanie dwukrotnie wyciągali piłkę z bramki. Drugie uderzenie przyszło w 88. minucie, gdy po dobrym dograniu w pole karne, Czubak nie miał przy sobie obrońcy i znalazł miejsce tuż przy słupku. Powtórzył się więc scenariusz z pierwszego meczu tego sezonu pomiędzy ekipami z Katowic i Gdyni, gdy GieKSa także prowadziła i nie była w stanie zdobyć choćby punktu, ale tym razem…

Przed dwoma golami dla Arki, szansę na podwyższenie wyniku miał Grzegorz Janiszewski, gdy znalazł się na piątym metrze w polu karnym rywala. Jego strzał został jednak zablokowany przez defensora. W końcu w doliczony czasie gry sędzia podyktował jedenastkę dla GieKSy. Do piłki podszedł Arkadiusz Jędrych i pewnym strzałem doprowadził do remisu. W ten sposób katowiczanie uratowali cenny punkt w Gdyni.

• 90+9 min

Koniec spotkania. Wielkie emocje w Gdyni do samego końca.

• 90+7 min

Jędrych wykorzystuje rzut karny!!!

• 90+5 min

Weryfikacja VAR

• 90+5 min

Urynowicz faulowany w polu karnym rywali!

• 90+5 min

Bednarski za Adamczyka.

Obroniony strzał Wojciechowskiego.

Doliczonych pięć minut.

Niestety - tracimy gola. Czubak znowu trafia głową.

Rogala wybija piłkę wrzuconą w nasze pole karne.

Kolejna podwójna zmiana. Wchodzą Karbownik i Kozłowski. Zeszli Szwedzik i Szymczak.

Janiszewski zdecydował się na efektowny rajd, ale jego uderzenie zablokowane.

Sasin za Hiszpańskiego.

Hiszpański strzela niecelnie zza pola karnego.

Stromecki i Urynowicz zmieniają Repkę i Błąda.

Szwedzik uderza głową, ale bardzo niecelnie.

Było groźnie. Czubak w dobrej sytuacji, ale strzela w środek bramki.

Repka dośrodkowuje, ale Krzepisz bez problemu łapie piłkę.

Deja uderza z 16 metrów. Na szczęście źle trafił w piłkę.

Czubak strzałem głową doprowadza do wyrównania.

Rogala faulowany przy wyprowadzaniu kontry.

Deja wrzuca piłkę z rzutu wolnego. Pewnie wybijamy.

Teraz Szwedzik urwał się rywalom, ale Krzepisz wybiegł z bramki i uprzedził naszego zawodnika.

Szarżujący Szwedzik powtrzymany przez rywali.

Dobra centra Rogali, ale obrońcy Arki wybijają piłkę.

Deja uderza z woleja, ale na szczęście niecelnie.

Teraz ratuje nas poprzeczka...

Bardzo groźnie uderza Czubak po rzucie rożnym, ale Kudła fantastycznie broni.

Świetnie rozegrany rzut wolny przez GKS. Do piłki dopadł Janiszewski, ale w ostatniej chwili zablokowany.

Wojciechowski traci piłkę i marnujemy szansę na groźną kontrę.

Tym razem to Stępień upada w naszym polu karnym. Nie było jednak faulu.

Adamczyk padł przed naszym polem karnym, ale sędzia uznał, że symulował.

Kudła spokojnie wyłapuje dośrodkowanie z lewej strony.

W przerwie Kobacki zmienił Alemana.

Rozpoczynamy drugą część meczu.

• 45+4 min

Pierwsza połowa przedłużona o 4 minuty.

Krzepisz wybiega z bramki i zapobiega sytuacji sam na sam z Błądem.

Po strzale Alemana piłka przelatuje nad poprzeczką.

Żółta kartka Repki za faul w środku pola.

I jeszcze raz Kudła! Arka mocno zaatakowała w ostatnich minutach.

Świetna interwencja Kudły po strzale Czubaka.

I znowu piłka w naszym polu karnym. Tym razem interweniuje Repka.

Groźna akcja Arki. Dwa strzały zablokowane przez naszych defensorów.

Atak pozycyjny Arki zakończony złym podaniem i stratą.

Dwie znakomite okazje GieKSy. Strzał Rogali obroniony przez Krzepisza. Po chwili Szwedzik zmarnował "setkę".

GKS cały czas w ataku. Błąd sprytnie próbował zagrać za linię obrony Arki.

Po wrzutce Rogali piłka trafiła dość szczęśliwie po nogi Szymczaka, a ten z bliska dopełnił formalności.

Gooool!

Szymczak próbował strzelać przewrotką po dośrodkowaniu Wojciechowskiego.

Adamczyk wpadł w nasze pole karne, ale uderzona przez niego piłka trafiła w jednego z zawodników Arki.

Szymczak powstrzymany w ostatniej chwili w polu karnym Arki. Było blisko!

Rzut rożny dla Arki. Akcja zakończona niecelnym uderzeniem.

Strzał Czubaka głową, ale piłka przelatuje nad poprzeczką.

Piłka pierwszy raz w naszym polu karnym, ale Jędrych pewnie przerywa akcję rywali.

Zmorzyński zmienia kontuzjowanego Dobrotkę.

Wrzutka Błąda wyłapana przez bramkarza Arki.

Kolejny strzał z dystansu. Celny, ale pewnie broni Krzepisz.

Rzut rożny dla GieKSy. Po wrzutce dwa razy próbowaliśmy strzelać, ale bez powodzenia.

• W porównaniu do ostatniego spotkania jedna zmiana w składzie - Zbigniew Wojciechowski za pauzującego Arkadiusza Woźniaka.