• Machaj (90)
4-0

Chrobry Głogów: Leszczyński - Ziemann, Iwanowicz, Bougaidis, Banasiak, Mandrysz (84. Michalczyk), Kolenc, Bochnak (77. Dziąbek), Lebedyński (84. Turski), Piła, van der Heijden (66. Machaj).

GKS Katowice: Kudła - Woźniak, Jędrych, Janiszewski, Pavlas (58. Kiebzak) - Sanocki (58. Kozłowski), Błąd, Jaroszek (63. Figiel), Urynowicz, Kościelniak (39. Rogala) - Szymczak (58. Samiec-Talar).

Nie w Głogowie, a w Polkowicach pomimo faktu, że mierzyliśmy się z Chrobrym. Spotkanie 6. kolejki Fortuna 1 Ligi zostało rozegrane na stadionie, na którym swoje mecze rozgrywa Górnik Polkowice, co wynikało z faktu, że w Głogowie trwają pracę nad murawą. Ekipy z Katowic i Głogowa spotkały się po raz czternasty w historii, ale po raz pierwszy grały bez udziału kibiców na trybunach. Kilka zmian w składzie GKS-u Katowice względem poprzedniego meczu. W pierwszej jedenastce spotkanie rozpoczęli Krystian Sanocki, Dominik Kościelniak oraz Marcin Urynowicz. Mecz nie rozpoczął się dla gości najlepiej. Mikołaj Lebedyński w 5. minucie otworzył wynik spotkania po szybkiej i dobrze przeprowadzonej kontrze swojego zespołu.

Gospodarze wyszli więc na prowadzenie pomimo tego, że to GieKSa w pierwszych minutach była aktywniejsza. Straciliśmy bramkę, lecz nie zmieniliśmy swojego podejścia. Blisko strzelenia gola był Arkadiusz Jędrych, który wypracował dobrą pozycję w polu karnym i uderzał głową. Piłka niestety nie zmierzała w światło bramki. Chwilę później do remisu mógł doprowadzić Marcin Urynowicz. Pomocnik GKS-u otrzymał dobre podanie na jedenasty metr od Dominika Kościelniaka, lecz jego strzał przeleciał tuż nad poprzeczką. Gdy wydawało się, że to goście są bliżej zmiany rezultatu, przyszło uderzenie ze strony Chrobrego. Mateusz Bochnak wykorzystał podanie w pole karne i w 34. minucie podwyższył prowadzenie swojego zespołu strzelając skutecznie na długi słupek.

Katowiczanie kontakt mogli złapać już w kolejnej akcji, gdy najpierw w słupek uderzył Arkadiusz Woźniak, a dobitkę Krystiana Sanockiego złapał Rafał Leszczyński. Niestety jeszcze przed przerwą straciliśmy Dominika Kościelniaka, który doznał groźnie wyglądającego urazu. W jego miejsce zameldował się Grzegorz Rogala. Na drugą część wracaliśmy więc z wynikiem 0:2 dla rywala. Po wyjściu z szatni dwa razy zagroził nam Bochnak, ale w obu próbach piłka przeleciała obok słupka. Katowiczanie długo szukali drogi do bramki Chrobrego, ale rywale byli bardzo dobrze zorganizowani w obronie i polowali na szansę z kontry. Wynik w 81. zmienił Marcel Ziemann skutecznie strzelając sprzed pola karnego, a w 90. minucie z karnego ustalił Mateusz Machaj. Dotkliwa porażka GieKSy.

Doliczone 3 minuty.

Gol Machaja.

Żółta kartka dla Janiszewskiego.

Jeszcze rzut karny dla Chrobrego.

Kozłowski strzelał z pola karnego, lecz przeniósł piłkę nad bramką.

Rzut rożny dla GKS-u po dośrodkowaniu Błąda.

Słupek po strzale Machaja. Wcześniej strata GKS-u w środkowej strefie boiska.

Błąd nad poprzeczką po podaniu Kiebzaka, ale wcześniej Kiebzak na pozycji spalonej.

Michalczyk za Mandrysza i Turski za Lebedyńskiego.

Kozłowski głową, ale na posterunku Leszczyński.

Ziemann sprzed pola karnego. Trzeci gol dla Chrobrego.

Rzut rożny dla gospodarzy.

Samiec-Talar szukał Kiebzaka, ubiegł go jednak bramkarz gospodarzy.

Samiec-Talar zagrywał przed bramkarza, Iwanowicz wybija.

Ziąbek zmienił Bochnaka.

Kolejny strzał Machaja, znów wysoko nad poprzeczką.

Nieudany strzał Machaja sprzed szesnastki.

Dwie wrzutki w pole karne Chrobrego, najpierw obrona wybija, następnie łapie Leszczyński.

Dobrze do strzału głową składał się Urynowicz, niestety jej nie dosięgnął, niewiele zabrakło.

Figiel przerywa kontrę Chrobrego.

Potężne zamieszanie w polu karnym po wrzutce Błąda. Chrobry wybija jednak na aut.

Rogala wywalczył rzut rożny po odważnej akcji z wejściem w pole karne.

Akcja Machaja po naszej stracie. Jego strzał jednak bardzo nieprecyzyjny.

Machaj zastąpi van der Heijdena.

Kozłowski w polu karnym, jego strzał niestety zablokowany. Domagaliśmy się gwizdka po zagraniu ręką, lecz sędzia niczego takiego się nie dopatrzył.

Figiel zastąpi Jaroszka.

Przez chwilę gramy w dziesiątkę. Jaroszek poza boiskiem.

Żółta kartka dla Dennisa van der Heijdena.

Sytuacyjna piłka - strzał Rogali, ale dobrze Leszczyński.

Trzy zmiany w GKS-ie. Samiec-Talar za Szymczaka, Kiebzak za Pavlasa i Kozłowski za Sanockiego.

Niestety dużo niedokładności w grze GKS-u.

Strzał Bochnaka obok słupka. Chrobry wyszedł z kolejną groźną kontrą.

Główka Jędrycha, ale z bardzo trudnej pozycji. Zacznie Leszczyński.

Szymczak wywalczył rzut rożny.

Trzy dośrodkowania GKS-u, niestety nie udało się stworzyć zagrożenia.

Kontra Chrobrego, na szczęście dla nas nieudany strzał Bochnaka.

Dogranie Błąda, niestety przerwane przez defensora.

Wracamy na drugą część spotkania. Walczymy do końca GieKSa!

• 45+4 min

Lesczyński łapie i kończymy pierwszą połowę.

• 45+3 min

Jeszcze rzut rożny dla GieKSy.

• 45+3 min

Kudła łapie strzał Mandrysza.

Ratuje nas poprzeczka po strzale Ziemanna.

Blokujemy próbę strzału sprzed pola karnego. W ostatnich minutach wyraźna przewaga Chrobrego.

Próba Mandrysza nad poprzeczką.

Bochnak głową, ale łapie Kudła.

Kościelniak już poza boiskiem, zmienia go Grzegorz Rogala.

Kontuzja Kościelniaka, obawiamy się, że to niestety może być coś poważnego.

Woźniak w słupek! Poprawka Sanockiego, ale łapie Leszczyński, szkoda, mogliśmy szybko złapać kontakt.

Bochnak podwyższa.

Chrobry domagał się gwizdka tuż przed polem karnym. Janiszewski uspokaja wybiciem na aut.

AJ! Dobre podanie Kościelniaka do Urynowicza, ten na dobrej pozycji, lecz jego strzał nad poprzeczką.

Sanocki dostał podanie w pole karne od Błąda, źle jednak przyjął piłkę i musiał zrezygnować z próby strzału.

Janiszewski wybija piłkę z pola karnego po chwilowym zamieszaniu.

Jędrych faulował w górnej walce o piłkę.

Woźniak uderzał w krótki róg. Leszczyński na posterunku. Kolejny rzut rożny dla GieKSy.

Groźne wejście Piły, powstrzymywany przez Woźniaka na szczęście nasz piłkarz uniknął faulu w polu karnym.

Błąd szukał w polu karnym Szymczaka, ale do piłki pierwszy dopadł bramkarz Chrobrego.

Uff! Piłka odbiła się od Jaroszka i leciała w światło bramki, na szczęście Kudła szybko zareagował.

Uderzał głową Jaroszek, ale łapie Leszczyński. Sędzia dopatrzył się, że piłka przed uderzeniem Jaroszka opuściła boisko.

Rzut rożny dla GKS-u po próbie dośrodkowania Błąda.

Piłka na głowie Jędrycha, ten w dobrej pozycji, ale strzał głową mija niestety światło bramki.

Urynowicz uderza niestety prosto w mur.

Kolejny faul na Błądzie, 20 metrów do bramki Leszczyńskiego.

Błąd próbował uderzać sprzed pola karnego, lecz przeniósł piłkę wysoko nad poprzeczką.

Błąd faulowany w walce o piłkę.

Groźna strata GKS-u na połowie boiska. Blokujemy strzał, a potem wybijamy na rzut rożny.

Próbujemy wyprowadzić kontrę, ale źle podaje Pavlas.

Rzut rożny dla głogowian.

Nie zdążyliśmy za szybkim atakiem Chrobrego i Lebedyński nie pomylił się z czystej pozycji.

Kontra Chrobrego i gol Lebedyńskiego.

Zablokowany strzał Błąda.

Sanocki próbował znaleźć miejsce w polu karnym gospodarzy. Ostatecznie podał do Pavlasa na dośrodkowanie. Podanie na jedenasty metr przerywa zawodnik Chrobrego.

Wrzutka Woźniaka, lecz obrona wybija.

Zmusiliśmy bramkarza do nerwowego wybicia, ale nie udało się wyprowadzić skutecznego ataku na połowie Chrobrego.

• Piłkarze obu drużyn już na murawie. Za moment rozpoczynamy mecz w Polkowicach. GieKSa po raz pierwszy w tym sezonie w wyjazdowych zielonych koszulkach.

• Kilka zmian w składzie GKS-u Katowice względem poprzedniego meczu. W pierwszej jedenastce rozpoczną Krystian Sanocki, Dominik Kościelniak oraz Marcin Urynowicz. Początek meczu o godz. 12:40. Transmisja w Polsacie Sport oraz na IPLI.