Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice [ZAPOWIEDŹ]

12.09.2017 14:16

W zaległym meczu 7. kolejki Nice 1 Ligi GKS Katowice zmierzy się na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec. Początek meczu w środę o godzinie 18:00.

Najbliższy rywal GieKSy przed sezonem wymianiany był jako jeden z faworytów do awansu. Zespół ze Stadionu Ludowego przeszedł latem spore zmiany. Do drużyny dołączyło kilkunastu nowych zawodników z bogatym doświadczeniem. Sosnowiczanie spisywali się jednak poniżej oczekiwań, czego efektem była zmiana na trenerskiej ławce. Dariusza Banasika zastąpił Dariusz Dudek, w przeszłości piłkarz GKS-u Katowice. Obecnie Zagłębie plasuje się na czternastym miejscu w tabeli z dorobkiem siedmiu punktów w siedmiu meczach.

Katowiczanie także mają swoje problemy. Po trzech meczach bez porażki, ostatnio musieli przełknąć gorzką pigułkę w postaci przegranej z Wigrami Suwałki. Sprawy nie ułatwiają kontuzje, które zmusiły trenera Piotra Mandrysza do rotowania składem. Ekipa z Bukowej wierzy jednak, że zdoła się przełamać i wygrać w rozgrywkach ligowych na Ludowym po raz pierwszy od 26 lat (Trójkolorowi ostatnio wygrali w lidze 1:0 z rywalami zza miedzy w maju 1991 roku).

Obie drużyny spotykały się na ligowych placach boju trzydzieści cztery razy. GieKSa wygrała jedenaście z tych potyczek i tyle samo remisowała. W poprzednim sezonie Trójkolorowi w Sosnowcu musieli uznać wyższość rywali  (0:1), a u siebie bezbramkowo zremisowali. Zwycięstwo jest GieKSiarzom bardzo potrzebne, by zmienić bieg historii i gonić czołówkę. 

Spotkanie odbędzie się bez udziału kibiców przyjezdnych. Zapraszamy do śledzenia naszych relacji na stronie oficjalnej www.gkskatowice.eu oraz profilach GKS-u na Facebooku i Twitterze.

Tagi:
Nice 1 liga
Oficjalny partner klubu
Główny sponsor klubu
Główny sponsor klubu
Sponsor
Premium
Partner
platynowy
Partner
Złoty
Przyjaciel
GieKSy
Partnerzy techniczni
Partnerzy