Jacek Paszulewicz nowym trenerem GKS-u

11.01.2018 12:55

Przygotowania do rundy wiosennej piłkarze rozpoczną pod okiem nowego trenera. Stanowisko pierwszego szkoleniowca GKS-u Katowice objął Jacek Paszulewicz.

Jacek Paszulewicz, urodzony 15 stycznia 1977 r. w Gdyni, karierę sportową rozpoczął w Gdańsku reprezentując miejscową Polonię. W trakcie dwunastu lat profesjonalnej gry, występował także w barwach Łódzkiego Klubu Sportowego, Polonii Warszawa, Śląska Wrocław, Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, Widzewa Łódź, Wisły Kraków i na sam koniec kariery w Górniku Zabrze (sezon 2006/2007). W 107 rozegranych meczach na poziomie Ekstraklasy strzelił 11 bramek. 

Po zakończeniu gry postanowił spróbować swoich sił na trenerskiej ławce. Najpierw jako trener młodzieży w drużynie Jaguar Gdańsk, a potem w sztabie szkoleniowym Lechii Gdańsk. Następnie zbierał doświadczenie w pierwszoligowej wówczas Flocie Świnoujście. Natomiast w latach 2013-2015 pomagał jako asystent trenerom Tomaszowi Kafarskiemu i Dariuszowi Kubickiemu w Olimpii Grudziądz. W międzyczasie pełnił funkcję dyrektora akademii klubu. W listopadzie 2015 r. otrzymał szansę samodzielnego prowadzenia drużyny Olimpii.

W ostatnich dwóch sezonach Nice 1 ligi trener Paszulewicz dał się poznać jako ekspert od zdobywania punktów wiosną. W rundzie rewanżowej sezonu 2015/2016 Olimpia Grudziądz wywalczyła 28 punktów i była gorsza tylko od Arki Gdynia. Dzięki temu klub uratował się przed spadkiem. Rok później grudziądzanie skończyli drugą część sezonu z dorobkiem 35 punktów, najlepszym w lidze. Warto także odnotować, że Olimpia była na pierwszym miejscu w tabeli Pro Junior System w sezonie 2016/2017 Nice 1 ligi. System nagradza zespoły, które osiągają sukcesy grając młodymi zawodnikami. 

Jacek Paszulewicz związał się z GKS-em umową, która będzie obowiązywała przez rok z opcją jej przedłużenia.

Nowemu szkoleniowcowi życzymy powodzenia na ławce trenerskiej GieKSy.

Oficjalny partner klubu
Główny sponsor klubu
Główny sponsor klubu
Sponsor
Premium
Partner
platynowy
Partner
Złoty
Przyjaciel
GieKSy
Partnerzy techniczni
Partnerzy