GKS Górnik Łęczna

• Skupień (16)

GKS Katowice: Seweryn - Olszewska, Hajduk, Tkaczyk, Nieciąg (45. Bednarz), Konkol (45. Brzęczek), Słowińska, Misztal (66. Krakowiak), Włodarczyk, Turkiewicz, Jaszek.

GKS Górnik Łęczna: Urbańczyk - Skupień (75. Gliszczyńska), Kazanowska, Cyraniak, Hałatek (63. Dębińska), Posiewka (82. Piętakiewicz), Ratajczyk, Zawadzka (82. Derus), Głąb, Rapacka, Kłoda (63. Dereń).

W ramach hitu 3. kolejki Orlen Ekstraligi kobiet GKS Katowice podejmował wicemistrza Polski, GKS Górnik Łęczna, w którego składzie występuje była zawodniczka GieKSy Weronika Kłoda. Łęcznianki z pewnością zamierzały zrewanżować się naszemu Klubowi za wysokie porażki w minionym sezonie ligowym. Była to zarazem próba generalna GieKSy przed półfinałem 1. rundy eliminacji UEFA Ligi Mistrzyń. W jedenastce GieKSy pojawiła się po raz pierwszy w tym sezonie Anna Konkol, z kolei nie znalazła się w nim Nicola Brzęczek.

Pierwsze odważniejsze uderzenie na bramkę Seweryn nastąpiło w 7. minucie po kontrze gości lewą stroną, ale Posiewka nie trafiła czysto w piłkę po dograniu na siódmy metr. GKS budował spokojnie akcje w ataku pozycyjnym, starał się też zaskakiwać strzałami z dalszej odległości, co uczyniła choćby Anita Turkiewicz. W 16. minucie meczu Katja Skupień po rzucie rożnym i dośrodkowaniu z prawej strony zdobyła gola głową dla łęcznianek; piłka po odbiciu się od poprzeczki przekroczyła linię bramkową mimo interwencji naszej bramkarki. To zmogło ofensywne starania naszych piłkarek, podrażnionych takim obrotem spraw. Rywalki były w stanie stopować nasze zapędy i jednocześnie stwarzały niebezpieczną presję na naszej połowie, a szansę na drugą bramkę miała Skupień w 26. minucie. Na niebezpieczne uderzenie Posiewki odpowiedzieliśmy kilka minut później strzałem Nieciąg z 20. metra, który mógł zaskoczyć bramkarkę Urbańczyk, potem swojej szansy po podaniu w pole bramkowe szukała Jaszek. Na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy odważnie w pole karne Górnika weszła Turkiewicz, ale jej strzał tylko poruszył boczną siatkę. Tym samym po pierwszej połowie to przyjezdne miały więcej powodów do zadowolenia.

Trener Karolina Koch zareagowała zmianami dokonanymi po przerwie, na boisku zameldowały się Brzęczek i Bednarz. Pierwsza z wymienionych zanotowała idealne wejście na boisko, bo już 50 sekund później wyrównała ona wynik po świetnym podaniu Misztal w pole karne! Dodajmy, że zrobiła to w swoim setnym meczu w barwach naszego Klubu. Jakby mało było emocji, łęcznianki dosłownie chwilę później strzelały z rzutu karnego, ale Kinga Seweryn w kapitalny sposob zatrzymała uderzenie Roksany Ratajczyk. Te boiskowe wydarzenie sprawiły, że scenariusz meczu zmienił się o 180 stopni i to GieKsa nacierała co rusz na bramkę rywali, a gdyby nie minimalny spalony, GKS wyszedłby na prowadzenie dzięki Dżesice Jaszek. Z kolei nasza obrona musiała być szczególne czujna przy rajdach polującej na kolejne bramki Katji Skupień. W ostatnim kwadransie zespół z Łęcznej zamknął GieKSę na jej połowie i miał okazje na drugą bramkę, ale Posiewka zmarnowała dogodna szansę, a Seweryn efektownie obroniła uderzenie Dereń. W 86. minucie Anita Turkiewicz zaskoczyła swoim dośrodkowaniem obronę Górnika, a Marlena Hajduk dopełniła w polu karnym formalności! Turkiewicz mogła zdobyć potem bramkę na 3:1, ale tym razem lepsza była Urbańczyk. W ostatnich minutach nie zabrakło chaosu i nerwów, ale koniec końców GieKSa odwróciła losy meczu i zdobyła kolejne trzy punkty!

Wielkimi krokami zbliżają się mecze eliminacji UEFA Ligi Mistrzyń w Katowicach! Półfinałowe starcia odbędą się w środę 6 września na Stadonie Miejskim w Katowicach (ul. Bukowa 1A). O godz. 14:00 mistrz Norwegii SK Brann zmierzy się z bułgarskim Lokomotiwem Stara Zagora. Z kolei o godz. 20:00 GieKSa zagra z drużyną RSC Anderlecht.

Zachęcamy do zakupu wejściówek na te spotkania. Cena biletu na każde ze spotkań, niezależnie od trybuny, wynosi: 10 zł. W sprzedaży są także bilety VIP w cenie 200 zł. Dzieci do lat 13 wchodzą na mecz na podstawie darmowego biletu odebranego w Systemie Biletowym GieKSy.

Bilety można zakupić na stronie bilety.gkskatowice.eu. Stacjonarnie wejściówki dostępne są w Regionalnym Centrum Informacji Turystycznej (Katowice, Rynek 13) oraz w Oficjalnym Sklepie GKS-u Katowice (Katowice, Bukowa 1A). W dniu meczu wejściówki dostępne będą w kasach Stadionu Miejskiego.