• Hajduk (26)
  • Misztal (86)

Stomilanki Olsztyn: Milner - Skrzypińska (45. Libera), Silny, Rosiak (87. Kamala), Sokołowska, Kędzia, Osajkowska, Drąg, Vidal (45. Lamanna), Contreras, Kałużna (73. Korzec).

GKS Katowice: Seweryn - Olszewska, Hajduk, Tkaczyk (68. Lizoń), Nieciąg (68. Malesa, 75. Konkol), Turkiewicz, Misztal, Słowińska, Brzęczek (45. Grzegorczyk), Jaszek, Włodarczyk (85. Krakowiak).

W ramach pierwszego meczu wyjazdowego w nowym sezonie Orlen Ekstraligi kobiet mistrzynie Polski mierzyły się z beniaminkiem rozgrywek, Stomilankami Olsztyn. W wyjściowej jedenastce GieKSy nastąpiła jedna zmiana, Aleksandra Nieciąg zmieniła Karolinę Bednarz. W pierwszych minutach pierwszej połowy gospodynie skutecznie opierały się ofensywnym akcjom GieKSy i trzymały porządek w grze obronnej aż do 11 .minuty. Wtedy bramkarka Stomilanek źle wyszła do dośrodkowania Włodarczyk, co wykorzystała bezbłędnie Aleksandra Nieciąg, zdobywając swoją pierwszą bramkę dla naszego Klubu. Na kolejną bramkę dla naszej drużyny czekaliśmy do 26. minuty i rzutu wolnego wykonywanego przez Klaudię Słowińską. Marlena Hajduk odnalazła się świetnie po polu karnym i dobiła piłkę do bramki rywalek z piątego metra, potwierdzając przewagę GKS-u w każdym elemencie gry. Pierwszy celny strzał olsztynianek nastapił w 37. minucie po akcji Rosiak zainicjowanej przez aktywną przez całą pierwszą połowę Kałużną, ale obrona GKS-u poradziła sobie ze zneutralizowaniem zagrożenia.

Tym samym pierwsze 45 minut zakończyliśmy z zasłużonym dwubramkowym prowadzeniem. Na drugą połowę w miejsce Nicoli Brzęczek pojawiła się Oliwia Grzegorczyk. Na uderzenie Włodarczyk rywalki odpowiedziały niebezpieczną szarżą prawą stroną, którą zatrzymała Kinga Seweryn odważnym wyjściem z bramki. Katowiczanki nie forsowały wysokiego tempa gry i szukały swoich okazji przede wszystkim po stałych fragmentach gry, ale też po uderzeniach z dalszej odległości, jak to Anity Turkiewicz z 63. minuty. W ostatnim kwadransie gry miejscowe zaczęły częściej dochodzić do sytuacji strzeleckich, do tego przedwcześnie swój udział w meczu z powodu urazu zakończyła Oliwia Malesa, którą zmieniła Anna Konkol. Szansa na trzecią bramkę pojawiła się po dograniu Włodarczyk do Słowińskiej, ale na wysokości zadania stanęła bramkara Milner. Obrona Stomilanek skapitulowała za to w 86. minucie po świetnym uderzeniu Dominiki Misztal po dośrodkowaniu z prawej strony. Spotkanie zakończyło się bez niespodzianek, GieKSa w dobrym stylu wygrała drugie spotkanie w sezonie i objęła fotel lidera tabeli.

Kolejny ligowy mecz odbędzie się na stadionie przy Bukowej, w czwartek 31 sierpnia GKS Katowice zmierzy się z GKS-em Górnikiem Łęczna (godz. 13:00). Wstęp jest darmowy - zapraszamy! Przypominamy, że w sprzedaży są bilety na mecze 1. rundy eliminacji Ligi Mistrzyń UEFA w Katowicach. Szczegóły TUTAJ