Hutnik Kraków

• Zawadzki (60)

GKS Katowice: Kudła (46. Szczuka) - Wasielewski (60. Krawczyk), Jaroszek (60. Trepka), Jędrych (46. Janiszewski), Kuusk (46. Komor), Rogala (46. Danek) - Błąd (46. Marzec), Shibata (46. Baranowicz), Marzec (46. Kozubal), Ćwielong (31. Kholodov, 60. Aleman) - Bergier (31. Pietrzyk, 60. Arak).

Hutnik Kraków: Kaczorowski - Urbańczyk, Zawadzki, Lelek, Kieliś, Chmiel, Marcinkowski, Hoyo, Głogowski K., Głogowski M., Rakels.

W sobotę 3 lutego GKS Katowice na boisku “Rapid” podejmował drugoligowy Hutnik Kraków w przedostatnim sparingu w ramach przygotowań do rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi. Goście kilkukrotnie testowali czujność Dawida Kudły, lecz po kwadransie podopiecznym trenera Rafała Góraka udało się przejąć inicjatywę, czego efektem była fantastyczna bramka Adriana Błąda w 33. minucie meczu. Chwilę później na 2:0 podwyższył Oskar Repka, który skorzystał z precyzyjnego dośrodkowania Shuna Shibaty.

W drugiej połowie doszło do zmiany siedmiu zawodników. Natomiast w składzie Hutnika m.in. Deniss Rakels, były zawodnik GieKSy. W 60. minucie rywale złapali kontakt po trafieniu bezpośrednio z rzutu wolnego. W kolejnej akcji na boisku pojawili się Szymon Krawczyk, Łukasz Trepka, Christian Aleman i Jakub Arak. W 75. minucie piłka wpadła do bramki Hutnika, lecz Aleksander Komor był na pozycji spalonej. W tym fragmencie to GKS aktywnie atakował szukając podwyższenia wyniku, lecz Hutnik szybkim przenoszeniem piłki do ataku również stwarzał zagrożenie w szesnastce katowiczan. Wynik nie uległ zmianie.