• Arak (90)
  • Jędrych (90)

Polonia Warszawa: Lemanowicz - Grudniewski (77. Majsterek), Bajdur (85. Wojciechowski), Kobusiński (85. Tomczyk), Okhronchuk, Koton, Biedrzycki, Pleśnierowicz, Zawistowski (69. Fadecki), Kowalski-Haberek, Michalski (77. Kluska).

GKS Katowice: Kudła - Marzec, Kuusk, Jędrych, Janiszewski (77. Komor), Jaroszek (66. Pietrzyk) - Błąd, Kozubal, Baranowicz (58. Shibata), Mak (77. Krawczyk) - Bergier (66. Arak).

W meczu 30. kolejki GKS Katowice przy ul. Konwiktorskiej w Warszwie zmierzył się ze stołeczną Polonią. Absencja naszych zawodników przez kontuzje i kartki spowodowały, że w wyjściowej jedenastce doszło do kilku zmian. Na wahadle pojawili się Mateusz Marzec oraz Bartosz Jaroszek, natomiast Mateusz Mak wrócił do linii pomocy. Wynik spotkania w 7. minucie otworzył Mateusz Michalski, który dostał mocne podanie tuż przed bramką Dawida Kudły i dołożył nogę przekierowując jej lot w kierunku bramki. W 18. minucie potężną bombę w stronę bramki Polonii posłał Mateusz Marzec. Do odbitej piłki dopadł Mateusz Mak, ale nie był w stanie skutecznie dobić. Wpadł w bramkarza Jakuba Lemanowicza i na szczęście groźne zderzenie skończyło się na strachu.

W kolejnej akcji odpowiedzieć mogli gospodarze. Bartosz Biedrzycki otrzymał podanie przed bramkę Kudły i tylko jego brak skuteczności uratował nas przed utratą drugiego gola w tym spotkaniu. W 31. minucie ponownie spróbował Marzec. Tym razem jego uderzenie po ziemi złapał dobrze ustawiony bramkarz. W kolejnych dwóch akcjach bramce GKS-u najpierw zagroził Szymon Kobusiński, a chwilę później Krzysztof Koton. W pierwszej próbie piłkę złapał Kudła, a w drugiej futbolówka przeleciałą nad poprzeczką. Przed końcem pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie i na drugie 45 minut wracaliśmy ze stratą jednego gola.

Największe zagrożenie na połowie Polonii stwarzał Marzec, który tuż po rozpoczęciu drugiej połowy uderzał obok słupka bramki gospodarzy. W 67. minucie świetną interwencją w naszym polu karnym popisał się Marten Kuusk, który odebrał piłkę Michałowi Bajdurowi tuż przed strzałem. Uchronił GieKSę przed utratą drugiego gola. W 74. minucie Shun Shibata posłał długie podanie za obronę, do którego dopadł Jakub Arak. Nasz napastnik uderzał głową, ale Lemanowicz złapał piłkę. W 88. minucie bardzo blisko gola był Aleksander Komor, ale obrońcy udało się wybić piłkę z linii bramkowej! Po analizie VAR, sędzia pokazał na rzut karny dla GKS-u. W 90. minucie pewnie jedenastkę wykorzystał Arkadiusz Jędrych. Kilka minut później Jakub Arak uderzył głową po podaniu Adriana Błąda i wyprowadził GKS na prowadzenie! GieKSa przesądziła o zwycięstwie w samej końcówce spotkania.

• 90+9 min

KONIEC! WYGRYWAMY MECZ!

• 90+7 min

Piłka w naszej siatce, ale wcześniej sędzia pokazał pozycję spaloną.

• 90+4 min

Nasz napastnik strzałem głową daje nam prowadzenie.

• 90+3 min

GOOOOOOL! JAKUB ARAK!

• 90 min

Doliczone aż 8 minut.

• 90 min

Jędrych doprowadza do remisu!

• 89 min

Sędzia pokazał na rzut karny dla GKS-u.

• 89 min

Sędzia sprawdza sytuację na VARze.

• 88 min

Jakim cudem piłka nie wpadła do bramki po uderzeniu Komora? Rywal wybija ją z linii bramkowej.

• 87 min

Potężne zamieszanie w polu karnym Polonii po wrzutce Kozubala. Ostatecznie gospodarze wybijają piłkę.

• 86 min

Żółta kartka dla Okhronchuka.

• 85 min

Wojciechowski za Bajdura i Tomczyk za Kobusińskiego.

• 84 min

Rzut rożny dla gospodarzy.

• 82 min

GKS z szansą na kontrę, ale obrońca przerywa podanie Araka.

• 81 min

Wybite dośrodkowania Marca i Shibaty.

• 80 min

Rzut rożny dla Polonii, ale zacznie z piątki Kudła.

• 77 min

Fadecki za Zawistowskiego i Majsterek za Grudniewskiego.

• 77 min

Komor za Janiszewskiego i Krawczyk za Maka.

• 74 min

Świetne podanie Shibaty! Arak uderzał głową, ale Lemanowicz łapie piłkę.

• 73 min

Kudła łapie strzał Zawistowskiego.

• 72 min

Mak prawie dopadł do piłki zagrywanej przez Araka, Polonia skutecznie jednak przerywa naszą kontrę.

• 69 min

Kluska za Michalskiego.

• 67 min

Kuusk odbiera piłkę Bajdurowi tuż przed strzałem, bardzo dobra interwencja naszego obrońcy.

• 66 min

Arak za Bergiera i Pietrzyk za Jaroszka.

• 64 min

Wrzutka Marca z lewej strony. Piłkę łapie Lemanowicz.

• 61 min

Dobrze wyprowadzona akcja GKS-u. Bergier podawał w pole karne, ale bez adresata.

Shibata wybija podanie rywala na 11 metr.

Shibata zmienia Baranowicza.

Kudła łapie uderzenie Bajdura.

Uderzenie Zawistowskiego wysoko nad bramką.

Wybita wrzutka Błąda.

Groźne podanie rywala na 5 metr. Oddalamy zagrożenie. Potem Błąd znalazł Maka w kontrze, ale ten niestety na spalonym.

Żółta kartka dla Kuuska.

Polonia oddala zagrożenie po próbach Kozubala i Baranowicza.

Groźnie uderzał Marzec! Wywalczyliśmy rzut rożny.

Baranowicz z piłką w polu karnym, szybko dopadli do niego obrońcy i niestety musieliśmy wycofać grę.

Do piłki na 16 metrze dopadł Okhronchuk, ale przerywa mu Kozubal.

Wrzutka Janiszewskiego nad głową Bergiera.

Wracamy, do boju GKS!

• 45+3 min

Koniec pierwszej połowy.

• 45+3 min

Polonia wychodzi z kontrą, ale przerywamy.

• 45+2 min

Rzut rożny dla gości.

Doliczone 3 minuty.

Bergier zagrywał w pole karne, ale sędzia dopatrzył się spalonego jednego z naszych zawodników.

Za mocne podanie w pole karne do Kobusińskiego i piłkę łapie Kudła.

Mak szukał w polu karnym Marca, ale obrońca odprowadził piłkę poza pole gry.

Jędrych przerywa akcję po stracie Maka na własnej połowie.

Szybka akcja Polonii. Uderzenie Kotona nad poprzeczką.

Kontra Polonii. Uderzał Kobusiński, ale piłkę pewnie łapie Kudła.

Rzut z autu dla GKS-u na wysokości pola karnego gospodarzy.

Wrzutka Marca, ale piłka łatwa do złapania dla golkipera Czarnych Koszul.

Ucierpiał w starciu z Kozubalem Michalski, potrzebna pomoc fizjoterapeutów.

Uderzenie Marca z 15 metrów. Niestety prosto w dobrze ustawionego Lemanowicza.

Zamieszanie w polu karnym Polonii. Rywal dopada do piłki jako pierwszy i oddala zagrożenie. Następnie strzał Marca, ale daleko od światła bramki.

Akcja GKS-u lewą stroną. Przerwane podanie Marca i mamy rzut rożny.

Zablokowana wrzutka Kozubala.

Piłka w rękach Kudły.

Faul Kuuska, Polonia z szansą na dośrodkowanie w pole karne GKS-u.

Kozubal posłał podanie otwierające do wbiegającego w pole karne Błąda, ale piłkę przechwycił Lemanowicz.

Kudła łapie dośrodkowanie.

Rzut rożny dla Polonii.

Biedrzycki blisko gola numer dwa. Źle jednak trafia w piłkę w polu karnym. Tym razem dopisało nam szczęście.

Bomba Marca, do dobitki dopadł Mak, ale trafił prosto w bramkarza. Panowie się ze sobą groźnie zderzyli.

Zablokowane dośrodkowanie Marca.

Piłka zagrywana w nasze pole karne, rywal na spalonym.

Żółta kartka dla Bergiera za atak łokciem.

Bergier z piłką w polu karnym, podawał na 11 metr, ale piłka trafia pod nogi obrońcy.

Baranowicz podaje w pole karne, piłkę łapie Lemanowicz.

Akcja w naszym polu karnym, rywal dostał piłkę tuż przed bramką i skierował ją do siatki.

Gospodarze obejmują prowadzenie. Autorem trafienia Mateusz Michalski.

GKS ustawiony nisko, czeka na możliwość wyprowadzenia szybkiego ataku.

Aut dla Polonii na wysokości naszego pola karnego.

Bergier ścigał się z obrońcą, ale ten wygrał pojedynek siłowy.

Mocna wrzutka na piąty metr przed Dawida Kudłę. Piłka opuszcza boisko i zaczniemy z piątki.

• Obie ekipy już na murawie. Za moment rozpoczynamy mecz.

• W składzie GKS-u kilka zmian wymuszonych absencjami z powodu kontuzji oraz kartek. Do pierwszej jedenastki wracają Bartosz Jaroszek oraz Mateusz Mak. Początek spotkania o godz. 15:00. Transmisja w Polsat Sport Premium, na platformie Polsat Box Go oraz w centrum meczowym STATSCORE.