1-0

Lechia Gdańsk

GKS Katowice: Kudła - Wasielewski, Kuusk, Jędrych, Komor (61. Jaroszek), Rogala - Błąd (90. Shibata), Kozubal, Repka, Marzec (52. Aleman) - Bergier (90. Mak).

Lechia Gdańsk: Sarnavskyi - Olsson, Chindris, Zhelizko, Mena, Kapić (86. Fernandez), Kałahur, Bugaj (69. Koperski), Bobcek (69. Zjawiński), Khlan (69. Sypek), Neugebauer (60. D'Arrigo).

W hicie wiosny GKS Katowice przy Bukowej zmierzył się z Lechią Gdańsk w ramach 26. kolejki Fortuna 1 Ligi. Było to spotkanie dwóch drużyn, które notowały serię pięciu zwycięstw z rzędu. Zgodnie z przewidywaniami, trener Rafał Górak nie zdecydował się na żadną zmianę w wyjściowej jedenastce. W 8. minucie Antoni Kozubal dopadł do piłki podawanej na piąty metr. Wyprzedził obrońcę, lecz jego uderzenie przeleciało obok słupka bramki Lechii. Pięć minut później z 20 metrów uderzał Sebastian Bergier. Mocny strzał przeleciał nad poprzeczką bramki stzeżonej przez Bohdana Sarnavskiego.

W 17. minucie Bergier uderzył głową z okoli 14 metra. Dobrze ustawiony golkiper złapał jednak futbolówkę. W samej końcówce pierwszej połowy szansę miał jeszcze Mateusz Marzec. Ruszył z szybką akcją i po uwolnieniu się od obrońcy mocno przymierzył. Svarnavskyi wiedział, że może mieć problem ze złapaniem piłki, dlatego zdecydował się ją wypiąstkować. Chwilę później sędzia Tomasz Marciniak zakończył pierwszą połowę. Na drugie 45 minut wracaliśmy z bezbramkowym remisem.

W 52. minucie konieczna była zmiana. Mateusza Marca zastąpił Christian Alemán. Zaraz po wejściu na boisko Ekwadorczyk posłał dwa groźne dośrodkowania w pole karne Lechii. W 74. minucie czerwoną kartkę zobaczył Marten Kuusk po faulu rywala na naszej połowie. W ostatnim fragmencie katowiczanie musieli sobie radzić w dziesięciu. W 79. minucie GieKSa ruszyła z kontrą. Obrońca Lechii zablokował jednak strzał Rogali. Pomimo gry w dziesiątkę, w 94. minucie Bartosz Jaroszek zgrał piłkę do Arkadiusza Jędrycha w polu karnym i ten strzałem głową dał GKS-owi trzy punkty!

• 90+7 min

KONIEC. GIEKSA WYGRYWA MECZ!!!!!!!!!!!!!!!

Kapitan trafia po zgraniu Jaroszka!

GOOOOOOOOOOOOL! ARKADIUSZ JĘDRYCH!

Faulowany Wasielewski, szansa dla GKS-u na dośrodkowanie w pole karne.

Żółta kartka dla Koperskiego.

Doliczone 6 minut.

Mak za Bergiera i Shibata za Błąda.

Faulowany w polu karnym Kudła.

Jędrych wybija piłkę po tym, jak spadła w polu karnym pod nogi Meni.

Fernandez za Kapicia i Koperski za Bugaja.

Żółta kartka dla Jędrycha.

Zablokowane dwa strzały Repki.

Kontra GKS-u, Rogala wywalczył rzut rożny.

Lechia całym zespołem na naszej połowie.

Ostatni fragment tego spotkania będziemy grać w dziesięciu.

Zmiana decyzji sędziego. Marten Kuusk zobaczył czerwoną kartkę.

Żółta kartka dla Kuuska.

Piłka w polu karnym spadła na nogę Alemana, ale nie wiedział, jak się ma do tego strzału złożyć.

Teraz rzut rożny dla GieKSy.

Uderzenie Kapicia nad naszą bramką.

Zjawiński za Bobcka i Sypek za Chłania.

Blokujemy podanie w nasze pole karne.

Lechia zatrzymała rozpędzającą się lewą stroną akcję Błąda z Rogalą.

Ambitnie o piłkę powalczył Błąd, ale jednak ta wyszła za boisko zanim do niej dopadł.

Kozubal niestety źle dośrodkował.

Żółta kartka dla Chłania. Szansa dla GKS-u na wrzutkę w pole karne.

Jaroszek za zgłaszającego potrzebę zmiany Komora.

Komor wybija groźne dośrodkowanie w pole karne.

D'Arrigo za Neugebauera.

Mena w pole karne, ale pewnie łapie Kudła.

Dwa groźne dośrodkowania Alemana! Lechia się jednak ratuje.

Błąd z piłką w polu karnym. Tuż przed strzałem niestety stracił równowagę.

Rogala wraca na boisko.

Aleman za Marca.

Teraz ucierpiał Rogala przy próbie wyprowadzenia kontry. Mamy nadzieję, że będzie mógł kontynuować mecz.

Marzec potrzebuje pomocy fizjoterapeutów. Konieczna będzie zmiana.

Podanie za mocne, zacznie z piątki Kudła.

Wasielewski oddala, Błąd fauluje przy walce o piłkę i kolejny stały fragment dla Lechii.

Akcja Lechii prawą stroną. Rywal wywalczył rzut rożny.

Wracamy, do boju GKS!

• 45+4 min

Bomba Marca, bramkarz Lechii wypiąstkował.

Gramy.

Doliczone 4 minuty.

Przerwa techniczna w grze z powodu zadymionego boiska.

Kozubal w pole karne do Błąda, ale podanie za mocne i zacznie z piątki Sarnavskyi.

Błąd zagrywał na długi słupek. Do piłki dopadł Rogala, ale nie miał miejsca, by dobrze podać do kolegów.

Repka próbował uruchomić Wasielewskiego na prawej stronie. Podanie niestety za mocne.

W ostatnich minutach Lechia aktywniej na naszej połowie.

Kuusk wybija groźną wrzutkę na piąty metr.

Neugebauer z 20 metrów, ale obok bramki Dawida Kudły.

Akcja Lechii przed naszym polem karnym. Rywal próbował wymusić faul, ale sędzia Marciniak nie dał się na tę próbę nabrać.

Rzut rożny dla rywala.

Ruszyliśmy z kontrą, ale przerwane podanie Bergiera.

Rajd Komora! Wpadł w pole karne, ale tam faulował rywala.

Złe podanie Olssona. Zacznie z piątki Kudła.

Ucierpiał w starciu Repka, ale wszystko wskazuje na to, że będzie kontynuował grę.

Zatrzymujemy kontrę Lechii. Żółta kartka dla Zhelizko za dyskusję z sędzią.

Marzec wywalczył rzut rożny.

Rywal przewracał się w polu karnym, ale nie ma mowy o faulu Rogali. Ruszamy z kontrą. Obrońca wybija piłkę spod nóg Bergiera.

Repka w pole karne, obrona Lechii skuteczni wybija. Mena ruszył prawą stronę, powstrzymuje go Komor.

Marzec wraca na boisko.

Uraz Mateusz Marca, mamy nadzieję, że to nic poważnego.

Uderzenie głową Bergiera na 14 metrze. Dobrze ustawiony bramkarz łapie piłkę.

Zagranie w pole karne Lechii, rywalowi udaje się oddalić.

Kolejne uderzenie z dystansu Bergiera! Nad poprzeczką.

Strzał z dystansu Bergiera, lecz nie trafił w światło bramki.

Kozubal dopadł do piłki podawanej na piąty metr. Nie uderzył jednak na tyle precyzyjnie, by zaskoczyć obronę Lechii.

Wrzutka w pole karne Lechii, ale nikt nie przeciął toru lotu piłki.

Błąd do Kozubala w pole karne, odrobinę za mocne podanie. Zacznie z piątki Sarnavskyi.

Piłka w polu karnym spadła na nogę Rogali. Jego uderzenie przekierowane na rzut rożny.

Wrzutka z lewej strony w pole karne Lechii, rywal oddala zagrożenie.

• Obie ekipy już na boisku.

• Przed rozpoczęciem spotkania miła uroczystość. Bartosz Jaroszek otrzymał wyróżnienie za rozegrani stu meczów w barwach GKS-u Katowice. Gratulujemy!

• Przed nami starcie 26. kolejki Fortuna 1 Ligi. GKS Katowice podejmuje przy Bukowej Lechię Gdańsk. Trener Rafał Górak nie zdecydował się na żadne zmiany względem poprzedniego spotkania ligowego. Początek meczu o godz. 15:00. Transmisja na Polsat Sport Premium 1, w centrum meczowym STATSCORE oraz na platformie Polsat Box Go.

• Apelujemy do kibiców o jak najszybsze pojawienie się dziś na stadionie. Prosimy szczególnie o uwzględnienie, że wokół obiektu panuje wzmożony ruch samochodów. Przypominamy, że bramy stadionu otwieramy o godz. 13:30. Zachęcamy do korzystania ze środków komunikacji publicznej lub zaparkowanie samochodu nie w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu.