• Marzec (55)
  • Alemán (74)

Zagłębie Sosnowiec: Szewczenko - Suchockyj, Dowhyj, Poliarus (65. Valencia), Janota (71. Guezen), Fabry (46. Wrzesiński), Bonecki, Matynia (65. Caliński), Szostek, Rozwandowicz, Sokół (65. Biliński).

GKS Katowice: Kudła - Wasielewski (69. Aleman), Kuusk, Jędrych, Komor, Rogala - Błąd (82. Pietrzyk), Repka (77. Shibata), Kozubal, Marzec (77. Mak) - Bergier (77. Arak).

W lany poniedziałek doszło do “Świętej Wojny” w Sosnowcu. W meczu 25. kolejki Fortuna 1 Ligi GKS Katowice rywalizował w Sosnowcu z miejscowym Zagłębiem, czyli ostatnią drużyną ligi. Katowiczanom zależało na podtrzymaniu dobrej passy i kontynuowaniu wspinaczki w górę tabeli. Trener Rafał Górak nie zdecydował się na żadne zmiany w pierwszej jedenastce względem poprzednich spotkań. Od początku spotkania to GKS był zespołem aktywniej pracującym na zdobycie gola. Zagłębie było w stanie nam zagrozić jedynie w stałych fragmentach gry. W 14. minucie Mateusz Marzec uderzył z okolic 11 metra. Ołeksji Szewczenko odbił futbolówkę i jako pierwszy dopadł do niej Antoni Kozubal, który pewnym wykończeniem dał katowiczanom prowadzenie.

W kolejnych fragmentach mnożyły się sytuację GKS-u. Ważny moment miał miejsce w 28. minucie, gdy za przeszkadzanie żółtą kartką otrzymał Sebastian Bonecki. Ten sam zawodnik opuszczał boisko w 44. minucie, gdy sfaulował Kozubala i sędzia pokazał mu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Już w kolejnej akcji Sebastian Bergier trafił w słupek. Jeszcze przed przerwą do siatki gospodarzy trafił Grzegorz Rogala po potężnym strzale sprzed pola karnego. Sędzia po analizie VAR gola nie uznał, ponieważ Marzec faulował w polu karnym rywala. Na przerwę schodziliśmy więc z jednobramkowym prowadzeniem i przewagą jednego zawodnika.

Rogala był do tego stopnia zdenerwowany anulowaną bramką, że już w 49. minucie spróbował raz jeszcze po znakomicie rozegranej akcji z Bergierem. Z ostrego kąta znalazł miejsce pomiędzy nogami Szewczenki i podwyższył prowadzenie katowiczan. W 55. minucie było już 3:0, gdy Mateusz Marzec świetnie zachował się przed polem karnym i po jego uderzeniu piłka odbiła się od rywala i wpadła do siatki bezradnego Szewczenki. Trzy minuty później sam na sam z bramkarzem Zagłębia wyszedł Bergier. Golkiper jednak wyczuł jego intencje. W 62. minucie sędzia pokazał na jedenastkę po faulu Arkadiusza Jędrycha. Do piłki podszedł Michał Janota, ale nie trafił w bramkę.

W 69. minucie na boisku pojawił się Christian Alemán zastępując Marcina Wasielewskiego. Już pięć minut później Ekwadorczyk wpisał się na listę strzelców, bawiąc się w polu karnym z defensywą Zagłębia. Była to jego pierwsza bramka w występach dla GieKSy. Chwilę później na listę strzelców mógł się wpisać Mateusz Mak, ale w dogodnej okazji trafił Szewczenkę w rękę. Wynik już nie uległ zmianie. GKS odniósł wysokie zwycięstwo w Sosnowcu.

GIEKSA WYGRYWA "ŚWIĘTĄ WOJNĘ"!

Mak na spalonym po świetnej wrzutce Komora.

Doliczone dwie minuty.

Pietrzyk aktywnie w polu karnym. Szewczenko ratuje Zagłębie.

Strata przed polem karnym. Rywal uderza, ale pewnie łapie Kudła.

Źle uderzamy z rzutu wolnego. Zagłębie próbowało kontry, ale dobrze wraca Aleman zatrzymując Valencię.

Pietrzyk za Błąda,

Mak w dogodnej sytuacja trafia w rękę Szewczenki.

Shibata za Repkę, Arak za Bergiera i Mak za Marca.

ALEMAN! Zabawił się z obroną Zagłębia.

Odrobinę przeciągnięta wrzutka Błąda.

Guezen za Janotę.

Aleman za Wasielewskiego.

Rogala strzela obok słupka!

Caliński za Matynię i Valencia za Poliarusa oraz Biliński za Sokoła.

Janota nie trafia w bramkę, nadal 3:0.

Rzut karny dla rywala.

Jędrych wybija dośrodkowanie.

Bergier sam na sam! Szewczenko wyczuł jego intencje.

Rzut rożny dla Zagłębia, ale nieudana próba i zacznie z piątki Kudła.

MARZEC! Uderza i piłka po rykoszecie wpada do siatki Zagłębia.

Nieudane dośrodkowanie rywala po akcji lewym skrzydłem.

Śmiało sobie rozgrywamy na naszej połowie. Musimy jednak pozostać czujni.

Rogala wpadł w pole karne i z ostrego kąta wykończył znakomicie rozegraną akcję GKS-u.

ROGALAAAAA! DOPIĄŁ SWEGO!

Kontra Zagłębia. Wasielewski blokuje strzał, a potem piłkę łapie Kudła. Bez wątpienia sygnał ostrzegawczy.

Marzec w pole karne, ale piłkę przejmuje obrona Zagłębia.

Wrzesiński zmienił Fabrego.

Wracamy, do boju GKS!

• 45+8 min

• 45+7 min

Sędzia nie uznał bramki, Marzec faulował rywala.

• 45+5 min

VAR analizuje tą sytuację.

• 45+5 min

Fantastyczne uderzenie Rogali sprzed pola karnego. Piłka wpadła do siatki.

• 45+3 min

Rzut rożny dla GieKSy.

Rywal z rzutu wolnego daleko od światła bramki GKS-u.

Doliczone aż 5 minut.

Bergier w słupek! Szewczenko łapie piłkę.

Czerwona kartka także dla trenera Seweryna Gancarczyka.

Czerwona kartka dla Boneckiego za faul na Kozubalu.

Błąd dostał bolesny stempel, ale szybko to rozchodził.

Żółta kartka za dyskusję dla Adriana Błąda.

Teraz Bergier faulowany przez Szewczenkę przed polem karnym, ale sędzia wcześniej pokazał pozycję spaloną.

Kontra Bergiera i Marca, ten drugi ma pretensje, że Sebastian wcześniej nie podawał... Ostatecznie sędzia dopatrzył się spalonego.

Rogala wrzucił na głowę Komora zaraz po rzucie rożnym. Ten jednak na spalonym.

Kontra GKS-u. Błąd trafia w nogi bramkarza, dobitka Bergiera centymetry obok słupka.

Sporo szczęścia. Jędrych wybija piłkę w groźnej sytuacji.

Akcja Zagłębia, wywalczyli rzut rożny.

Zagotowało się w polu karnym rywala. Ucierpiał Bergier, ale nie ma mowy o przewinieniu.

Strzał Repki głową po dośrodkowaniu Błąda, ale nie był w stanie dobrze przymierzyć. Ostatecznie rzut rożny dla GKS-u.

Żółta kartka dla Boneckiego.

Szewczenko łapie kolejną wrzutkę Błąda. Ten ma bardzo dużo miejsca w okolicach 25 metra.

Bergier faulował przy walce o piłkę w polu karnym Zagłębia.

Bergier z piłką w polu karnym. Zdołał oddać strzał, lecz ten wpadł prosto w ręce bramkarza.

Wasielewski z piłką na nodze po wrzutce Rogali. Zabrakło tylko, żeby któryś z kolegów dopadł do podania i skierował piłkę do bramki.

Pracujemy piłką na połowie Zagłębia.

Marzec ruszył z obiecującą akcją, ale rywal odbiera piłkę przy próbie rozegrania GKS-u.

Kozubal dobija strzał Marca i wychodzimy na prowadzenie!

Kudła wypiąstkował piłkę zagrywaną na 5 metr.

Kolejna szansa dla Zagłębia z rzutu rożnego.

Teraz Bergier wybija piłkę z pola karnego po tym, jak ta przypadkowo odbiła się od kilku graczy w naszym polu karnym.

Rzut rożny dla Zagłębia.

Fabry domagał się faulu w polu karnym, ale sędzia nakazuje grać dalej.

Piłka w polu karnym spadła pod nogę Bergiera, ale ten źle uderzył i łapie piłkę Szewczenko.

Bergier nabił rywala, będzie rzut rożny.

Faulowany Marzec, kolejna szansa na wrzutkę w pole karne gospodarzy.

Wrzutka Błąda przecięta przez bramkarza.

Z 20 metrów Marzec! Łapie Szewczenko.

Źle przymierzył Rogala z rogu szesnastki.

Zagranie ręką Szostka, szansa na dośrodkowanie dla GKS-u.

Kudła łapie wrzutkę Suchockyjego.

• Obie ekipy już na murawie. Za moment rozpoczynamy mecz.

• Trener Rafał Górak nie zdecydował się na żadne zmiany w pierwszej jedenastce względem ostatnich meczów ligowych. Początek spotkania 25. kolejki w Sosnowcu o godz. 15:00. Transmisja na Polsat Sport Premium 1, w centrum meczowym STATSCORE oraz w Polsat Box Go.