5-0

Podbeskidzie Bielsko-Biała

GKS Katowice: Kudła - Wasielewski, Kuusk (72. Jaroszek), Jędrych, Komor, Rogala - Błąd (63. Shibata), Kozubal, Repka (84. Baranowicz), Marzec (63. Aleman) - Bergier (63. Pietrzyk).

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Procek - Ziółkowski, Jodłowiec, Lusiusz (46. Kisiel), Senić, Bida (84. Hlavica), Małachowski (46. Tomasik), Misztal, Sitek (46. Abate), Martinaga, Mikołajewski.

W meczu 24. kolejki Fortuna 1 Ligi, GKS Katowice zmierzył się przy Bukowej z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Spotkanie było promowane hasłem rywalizacji Hanysów z Góralami. Trener Rafał Górak nie zdecydował się na żadne zmiany w wyjściowym składzie. Tuż przed meczem medalami 60-lecia GKS-u Katowice uhonorowani zostali Jacek Gorczyca oraz Adrian Napierała. W zasadzie do pierwszego konkretnego wydarzenia w tym meczu musieliśmy czekać do 23. minuty, gdy w polu karnym faulowany był Mateusz Marzec. Do piłki podszedł Arkadiusz Jędrych, ale się pomylił. Dobijać próbował Marcin Wasielewski, jednak był faulowany. Wtedy drugą żółtą kartkę po drugim z rzędu faulu w polu karnym zobaczył Matej Senić. Podbeskidzie grało w dziesiątkę, a GKS miał jeszcze jedną jedenastkę. Tym razem Jędrych się nie pomylił i dał nam prowadzenie.

Na podwyższenie wyniku nie musieliśmy długo czekać. W 37. minucie Mateusz Marzec skorzystał na rykoszecie i podwyższył prowadzenie gospodarzy. Przed przerwą było już 3:0, a dubletem popisał się Marzec. Tym razem jego techniczne uderzenie znalazło drogę do bramki tuż obok słupka. Na przerwę schodziliśmy więc w bardzo komfortowej sytuacji. Trener Górak nie zdecydował się na żadne zmiany w przerwie. Za to trener Jarosław Skrobacz wysłał do gry świeżą krew, by spróbować odpowiedzieć na przewagę GKS-u. Te zapędy bardzo szybko ostudził Sebastian Bergiera, który w 55. minucie wykorzystał fantastyczne podanie Marcina Wasielewskiego i było już 4:0.

Siedem minut później GKS Katowice miał rzut rożny. Piłka spadła przed pole karne do Wasielewskiego i ten uderzył w kierunku bramki. Jeden z obrońców Podbeskidzia zatrzymał piłkę ręką, co oznaczało kolejną jedenastkę dla katowiczan. Tym razem do piłki podszedł Adrian Błąd. Jego precyzyjne uderzenie po ziemi wpadło do siatki i było już 5:0. W 70. minucie na placu gry zameldował się Bartosz Jaroszek zmieniając Martena Kuuska. Dla naszego defensora był to występ numer sto w barwach GKS-u Katowice. W 83. minucie czerwoną kartkę zobaczył Tomasz Jodłowiec za powstrzymywanie wychodzącego sam na sam z bramkarzem Kacpra Pietrzyka. Wynik już nie uległ zmianie. GieKSa wygrała wysoko.

Koniec meczu! GIEKSA WYGRYWA MECZ!

Doliczona minuta.

Uderzenie Shibaty nad poprzeczką.

Aleman uderza w mur z 17 metrów.

Baranowicz za Repkę.

Hlavica za Bidę.

Czerwona kartka dla Jodłowca za powstrzymywanie Pietrzyka, który wychodził sam na sam.

Rogala wpadł w pole karne i podawał przed bramkę. Pietrzykowi nie udało się zamknąć tego strzałem.

Żółta kartka dla Jakuba Kisiela.

Gra toczy się w środkowej strefie, ale jest pod całkowitą kontrolą GKS-u.

Uderzenie rywala nad poprzeczką.

To setny występ Bartka Jaroszka w składzie GKS-u Katowice!

Jaroszek za Kuuska.

Rogala w polu karnym, jego podanie wypada poza pole gry.

Aleman za Marca, Pietrzyk za Bergiera i Shibata za Błąda.

Zatrzymane uderzenie Bergiera.

Adrian Błąd wykorzystuje jedenastkę!

Żółta kartka dla Procka.

Rzut karny dla GieKSy po zagraniu ręką rywala.

Szansa dla GKS-u ze stałego fragmentu.

Nasz napastnik wpisuje się na listę strzelców po sprytnym podaniu Marcina Wasielewskiego.

SEBASTIAN BERGIER!

Tracimy piłkę na połowie, ale Rogala odzyskuje.

Aj! Dobre podanie Komora przed bramkę, niewiele zabrakło, by Błąd zamknął skutecznym strzałem.

Groźnie wybiegł Abate, w porę zainterweniował Komor.

Strzał głową Bergiera, ale obok bramki.

Tomasik za Małachowskiego, Kisiel za Lusiusza i Abate za Sitka.

Wracamy na drugą połowę.

• Spotkanie z trybun przy Bukowej obserwuje 4556 widzów.

• 45+3 min

Koniec pierwszej połowy. Bardzo udanej dla GKS-u Katowice.

DUBLET MARCA!!

Oddalamy zagrożenie po dośrodkowaniu.

Pierwsza połowa przedłużona o trzy minuty.

Faul na naszej połowie. Podbeskidzie z szansą na dośrodkowanie.

Kozubal świetnie zagrał do Bergiera, ten jednak nie dopadł do piłki. Odegrał do kolegi i jego strzał zablokowany. Wyraźna przewaga GKS-u.

Trochę niefrasobliwości w naszej obronie. Musimy pozostać czujni.

Zablokowane uderzenie Rogali po tym, jak wpadliśmy w pole karne.

GOL! Mateusz Marzec po rykoszecie i podwyższamy prowadzenie.

Złe podanie Jędrycha... Na całe szczęście obrona naprawia błąd. Jesteśmy jednak na naszej połowie.

Wrzutka w nasze pole karne, ale piłka przeleciała nad głowami wszystkich i zacznie z piątki Kudła.

Akcja GKS-u w polu karnym Podbeskidzia, ale Arkadiusz Jędrych był na spalonym.

Strzał Bergiera, łapie Procek.

Kudła łapie wrzutkę Ziółkowskiego.

ARKADIUSZ JĘDRYCH!

Kolejna jedenastka dla GKS-u.

VAR analizuje całą sytuację.

Czerwona kartka dla Senicia i GKS będzie miał jeszcze jedną jedenastkę.

Procek broni rzut karny Jędrycha. Ale to nie koniec...

Żółta kartka dla Mateja Senicia.

Mateusz Marzec powalony w polu karnym. Sędzia wskazał na jedenastkę...

Mocne dośrodkowanie Rogali, ale piłkę przejęli obrońcy.

Rogala szukał Kozubala w polu karnym, ale podanie za mocne i przejmuje bramkarz Podbeskidzia.

Akcja Rogali. Domagaliśmy się rzutu rożnego, ale sędzia wskazuje na piątkę i zacznie Procek.

Za głęboka wrzutka Kozubala.

Wrzutka Komora, Podbeskidzie ratuje się wybiciem na aut.

Długa akcja Podbeskidzia na naszej połowie. Zakończona faulem rywala na Wasielewskim.

Faul Repki na naszej połowie, skoczyło się na reprymendzie od sędziego.

Komor blokuje podanie do Bidy w pole karne.

Marzec wrzuca, Błąd odgrywa głową, ale Kozubal nie zdołał dopaść do piłki spadającej na piąty metr.

Bergier wybija dośrodkowanie, rywal uderza sprzed pola karnego, ale dalek od bramki GKS-u.

Wasielewski wybija na rzut rożny i szansa dla gości.

Zagranie do Rogali na dobieg, ale piłka odskoczyła naszemu zawodnikowi i obrońca zdążył zareagować.

• Obie ekipy już na murawie.

• Tuż przed meczem medalami 60-lecia GKS-u Katowice uhonorowani zostaną Jacek Gorczyca oraz Adrian Napierała.

• W meczu 24. kolejki Fortuna 1 Ligi, GKS Katowice zmierzy się przy Bukowej z Podbeskidzie Bielsko-Biała. Spotkanie było promowane hasłem rywalizacji Hanysów z Góralami. Trener Rafał Górak nie zdecydował się na żadne zmiany w wyjściowym składzie. Początek meczu o godz. 15:00. Transmisja na Polsat Sport Premium 1, na platformie Polsat Box Go oraz w centrum meczowym Statscore.