• Bergier (50)
  • Kozubal (76)

Resovia Rzeszów: Pindroch - Mikulec (90. Zastawny), Łyszczarz (90. Bąk), Urynowicz, Adamski, Lempereur, Tomal, Osyra, Muratović, Ciepiela (84. Mikrut), Kanach (68. Jaroch).

GKS Katowice: Kudła - Wasielewski, Kuusk, Jędrych, Komor, Rogala - Marzec (60. Shibata), Kozubal (90. Baranowicz), Repka, Błąd (79. Aleman) - Bergier (90. Pietrzyk).

W meczu 23. kolejki GKS Katowice zmierzył się w Rzeszowie z miejscową Resovią. Trener Rafał Górak zdecydował się desygnować do gry tą samą jedenastkę, jaka grała w zwycięskim spotkaniu ze Zniczem Pruszków. Natomiast w pierwszym składzie rywala dwóch piłkarzy z przeszłością w GieKSsie - Marcin Urynowicz oraz Adrian Łyszczarz. Już w 6. minucie piłka znalazła się w siatce Resovii po mocnym uderzeniu Adriana Błąda, ale nasz pomocnik był na spalonym. Szybka wideoweryfikacja potwierdziła decyzję arbitra. Dwie minuty później swoją najlepszą okazję w pierwszej połowie mieli rzeszowiacy. Jeden z rywali przymierzył pod poprzeczkę z 15 metra, ale Dawid Kudła wykazał się dużą czujnością i przekierował strzał nad poprzeczkę.

W kolejnych fragmentach przenosiliśmy się z jednej połowy na drugą. Resovia próbowała swoich szans w szybkich atakach po odbiorze piłki. Katowiczanie z kolei szukali dziury w ustawieniu bloku defensywy Resovii. Przed przerwą żadnej z drużyn nie udało się otworzyć wyniku, więc na drugie 45 minut wracaliśmy z bezbramkowym remisem. Ale już w 50. minucie ten stan rzeczy się zmienił Sebastian Bergier wykorzystał fakt, że piłka po dośrodkowaniu spadła prosto pod jego nogi i skierował futbolówkę do pustej bramki dając GKS-owi prowadzenie. Spodziewaliśmy się, że gospodarze ruszą do odrabiania strat.

W 68. minucie piłka w polu karnym spadła pod nogi Oskara Repki. Branislav Pindroch bez większego kłopotu złapał jego uderzenie. W 73. minucie Kudła po raz drugi uratował nas przed utratą gola, gdy wybił strzał głową zmierzający pod poprzeczkę naszej bramki. W kolejnej akcji z dystansu strzelał Adrian Łyszczarz, ale nasz golkiper sparował mocne uderzenie. W 76. minucie GKS ruszył z kontrą. Marcin Wasielewski podał do Antoniego Kozubala i ten podwyższył prowadzenie katowiczan. Podopieczni trenera Góraka do ostatnich minut kontrolowali wydarzenia na boisku i zapisali na swoje konto kolejny komplet punktów!

KTO WYGRAŁ MECZ?! Zabieramy komplet punktów do Katowic!

Baranowicz za Kozubala i Pietrzyk za Bergiera.

Doliczone 3 minuty.

Pindroch zatrzymuje Rogalę.

Zablokowane uderzenie Alemana.

Resovia na ten moment bez pomysłu, kontrolujemy wydarzenia na boisku.

Shibata w pole karne do Kozubala, niewiele zabrakło, by ten dosięgnął piłkę.

Za mocne dośrodkowanie Komora.

Aleman za Błąda.

Fantastyczne podanie Błąda do Wasielewskiego, a ten w pole karne do Kozubala, który skutecznie kończy akcję GKS-u.

KOZUBAL! Wykorzystujemy kontrę!

Bomba Łyszczarza! Kudła paruje strzał.

Kudła! Druga interwencja w tym meczu, która ratuje nas przed utratą gola po strzale głową rywala.

Repka blokuje strzał. Rzut rożny dla miejscowych.

GKS nisko ustawiony, Resovia przed naszym polem karnym.

Jędrych wybija po zamieszaniu na 20 metrze.

Repka z woleja, niestety za lekko, by zaskoczyć bramkarza Resovii.

Jaroch za Kanacha.

Zatrzymujemy groźnie rozwijającą się kontrę Resovii.

Rzut rożny dla GKS-u po zablokowanym podaniu Rogali.

Przenieśliśmy się na połowę rywala.

Shibata za Marca.

Uderzenie rywala sprzed pola karnego tuż obok słupka.

Świetna interwencja Jędrycha. Wybija na rzut rożny groźne podanie z prawego skrzydła.

Resovia na naszej połowie.

Żółta kartka dla Marca za próbę wymuszenia rzutu karnego.

Żółta kartka dla Łyszczarza.

Bergier wykorzystał fakt, że piłka po dośrodkowaniu spadła prosto pod jego nogi i skierował futbolówkę do pustej bramki.

GOOOOOOL! SEBASTIAN BERGIER!

GKS na połowie rywala, ale ten szczelnie zamyka linie podania.

Rozpoczynamy drugą część. Do boju GKS!

Lempereur nad naszą bramką.

Doliczona minuta.

Zablokowana próba strzału Wasielewskiego w polu karnym.

Wybite dośrodkowanie Rogali.

Odrobinę przeciągnięte dośrodkowanie Błąda. Resovia stara się przejąć inicjatywę i w ostatnich minutach odważniej atakuje na naszej połowie.

Długa akcja Resovii przed naszą szesnastką, ale bez dobrej okazji na uderzenie.

Repka blokuje uderzenia sprzed pola karnego.

Uderzenie Kozubala zza pola karnego obok bramki Resovii.

Łyszczarz zdecydował się na strzał w kontrze. Piłka przelatuje obok bramki GKS-u.

Obrońca wybija piłkę, która zmierzała do Bergiera.

Kudła broni sam na sam, ale sędzia pokazuje pozycję spaloną rywala.

Dośrodkowanie Bergiera nad głowami kolegów.

Repka na skrzydło do Wasielewskiego, ale ten był na spalonym.

Jędrych wybija głową potencjalnie groźne dośrodkowanie.

Żółta kartka dla Jerzego Tomali.

Piłka w naszym polu karnym, Repka wybija.

Dwóch graczy Resovii zderzyło się ze sobą we własnym polu karnym, ale sędzia dopatrzył się faulu Komora.

Uderzenie Urynowicza wysoko nad poprzeczką.

Resovia skutecznie oddala zagrożenie.

Kolejny rzut rożny dla GieKSy.

Faul na bramkarzu.

Wasielewski zgrywał w pole karne po podaniu Komora. Piłkę przejmuje Pindroch.

Kolejne groźne uderzenie po stałym fragmencie. Piłka centymetry nad poprzeczką naszej bramki.

Kudła ratuje nas przed utratą gola po strzale z 15 metra! Wcześniej głową mógł skończyć Urynowicz.

Resovia wywalczyła rzut rożny.

Bomba Błąda i piłka w siatce Resovii, ale nasz pomocnik był na spalonym.

Jędrych wybija dośrodkowanie zmierzające na 5 metr.

Resovia w naszym polu karnym, ale po krótkim zamieszaniu wybijamy piłkę.

Wrzutka Błąda. Bergier faulował rywala w walce o piłkę.

Pindroch wybija na rzut rożny uderzenie głową Bergiera.

Komor do Bergiera w pole karne, ale zagranie za plecy naszego napastnika.

• Obie drużyny już na murawie. Za moment rozpoczynamy mecz. Katowiczanie na wyjeździe zagrają w koszulkach jubileuszowych.

• W meczu 23. kolejki GKS Katowice zmierzy się w Rzeszowie z miejscową Resovią. Trener Rafał Górak zdecydował się desygnować do gry tą samą jedenastkę, jaka grała w zwycięskim spotkaniu ze Zniczem Pruszków. Początek meczu o godz. 15:00. Transmisja na platformie Polsat Box Go oraz w centrum meczowym Statscore.