Znicz Pruszków

• Grudziński (77)

GKS Katowice: Kudła - Wasielewski (90+6. Danek), Kuusk, Jędrych, Komor, Rogala - Marzec (67. Aleman), Kozubal, Repka, Błąd (88. Shibata) - Bergier (90+6. Pietrzyk).

Znicz Pruszków: Mleczko - Yukhymovych, Pomorski, Majewski, Grudziński, Stanclik (58. Krajewski), Tabara (46. Moskwik), Kendzia, Nowak (58. Imai), Wawszczyk (58. Proczek), Błyszko (71. Brysiak).

W ostatnim czasie nagromadziło się meczów piłkarskiej GieKSy. W starciu 22. kolejki katowiczanie przed własną publicznością podejmowali Znicz Pruszków. Trener Rafał Górak nie zdecydował się na żadną zmianę w pierwszej jedenastce, zgodnie z filozofią, że zwycięskiego składu się nie zmienia. W pierwszych fragmentach częściej do głosu dochodzili goście z Pruszkowa. Wysoki pressing powodował, że GKS miał problem ze skonstruowaniem akcji, a kilka przechwytów poważnie zagroziło bramce strzeżonej przez Dawida Kudłę. W 24. minucie Daniel Stanclik uderzył z 20 metrów tuż obok słupka naszej bramki.

W kolejnych minutach to GieKSa zaczynała dochodzić do głosu. W 26. minucie uderzenie głową Sebastiana Bergiera wyciągnął Miłosz Mleczko. Nie miał tyle szczęścia, gdy minutę później Alek Komor uderzał po wrzutce Mateusza Marca. Piłka wpadła do bramki Znicza i dała GKS-owi prowadzenie. W kolejnych minutach groźnie uderzali Antoni Kozubal i Adrian Błąd. W 37. minucie  Marcin Wasielewski był faulowany z prawej strony pola karnego. Do piłki podszedł Kozubal, który wrzucił idealnie na głowę Arkadiusza Jędrycha. Obrońca GieKSy strzelił szóstą bramkę w szóstym kolejnym meczu.

Na drugą połowę katowiczanie wracali z dwubramkowym prowadzeniem. Ten stan rzeczy szybko uległ zmianie na korzyść GieKSy. W 51. minucie do piłki zgrywanej przez Kozubala dopadł Bergier. Po jego strzale futbolówka odbiła się jeszcze od nóg rywala i wpadła do siatki Znicza. Katowiczanie wyszli na trzybramkowe prowadzenie i mieli wyraźną kontrolę nad wydarzeniami. W 72. minucie ręką w polu karnym zagrywał Sebastian Bergier przy wyskoku do górnej piłki. Sędzia po długiej analizie VAR wskazał na jedenasty metr. Sytuację na gola zamienił Mateusz Grudziński. W 87. minucie Bergier mógł po raz drugi wpisać się na listę strzelców. Po podaniu Christiana Alemana uderzył w słupek po strzale z głowy. Wynik już nie uległ zmianie i 3 punkty zostały przy Bukowej.

• 90+12 min

Koniec spotkania. GKS wygrywa mecz!

• 90+11 min

Niecelny strzał Alemana.

• 90+8 min

GKS spokojnie pilnuje wyniku.

• 90+6 min

Na boisku Pietrzyk i Danek. Zeszli Bergier i Wasielewski.

Żółta kartka dla Shibaty.

Kozubal niecelnie strzela głową.

Mecz przedłużony o 10 minut.

Jeszcze jedna kontra GKS-u. Kozubal był blisko gola.

Shibata za Błąda.

Co za wrzutka Alemana! Bergier w dobrej sytuacji w słupek.

Kuusk powalony w naszym polu karnym.

Komor fauluje na środku boiska.

Mleczko broni strzał Bergiera.

Teraz GKS atakuje. Dwie nasze wrzutki jednak wybronione.

Grudziński trafia z 11 metrów.

Rzut karny dla rywali. Bergier dotknął piłki ręką w naszym polu karnym.

Analiza VAR po zdarzeniu w naszym polu karnym.

Brysiak za Błyszko.

Mleczko wybiega z bramki i "kasuje" kontrę GieKSy

Aleman za Marca.

Doskonała akcja Wasielewskiego z Marcem. Obrońcy Znicza wybijają jednak piłkę na aut.

Od kilku minut Znicz w ataku, ale pewnie się bronimy.

Akcja Majewskiego w naszym polu karnym,

Trzy zmiany w Zniczu. Zeszli Stanclik, Nowak i Wawszczyk. Weszli Krajewski, Imai i Proczek.

Marzec mocno, ale niecelnie z rzutu wolnego.

Żółta kartka dla Yukhymovycha

Błąd huknął z pierwszej piłki, ale strzał zablokowany.

Goool! Szybka akcja GieKSy zakończona pewnym strzałem Sebastiana Bergiera.

Dużo walki w środku pola.

Początek drugiej połowy. Do boju GKS!

Zmiana w przerwie w Zniczu. Moskwik za Tabarę.

Koniec pierwszej części spotkania.

Doliczona minuta gry.

Jędrych przed kolejną szansą na gola. Tym razem jego strzał głową niecelny.

Żółta kartka dla Wiktora Nowaka.

Wrzutka w nasze pole karne. Kudła czujny.

Repka ucierpiał w starciu z rywalem. Krótka przerwa grze.

Mleczko miał problem z przyjęciem piłki i było blisko gola samobójczego.

Goool! Arkadiusz Jędrych trafia głową po wrzutce z wolnego Antoniego Kozubala.

Faul na Wasielewskim blisko narożnika boiska.

Po wrzucie z autu zakotłowało się w naszym polu karnym. Ostatecznie Komor wybija piłkę.

Tym razem strzela Błąd. I jeszcze raz Mleczko.

Ładna akcja Kozubala zakończona soczystym strzałem. Piłkę łapie jednak Mleczko.

Obrońca Znicza powstrzymuje atak Marca.

Gol dla GieKSy! Głową trafia Aleksander Komor!

Najlepsza okazja GKS-u. Bergier strzela głową, ale fantastycznie broni Mleczko.

Obrońca Znicza w ostatniej chwili uprzedza Komora w dobrej sytuacji.

Stanclik uderza tuż przy słupku. Było groźnie...

Grudziński bardzo niecelnie strzela z wolnego.

Faul Kozubala ok. 30 metrów przed naszą bramką.

Z dystansu strzelał Majewski. Piłka przelatuje nad poprzeczką.

Niecelne podanie Rogali do Błąda. Znicz zacznie od swojej bramki.

Strzał Grudzińskiego głową. Pewnie piłkę łapie Kudła.

Długa, dobra akcja GKS-u. Spore zamieszanie po wrzutce Rogali.

Kudła świetnie wyłapuje piłkę wstrzeloną w nasze pole karne.

Kuusk wrzucał piłkę w pole karne rywali, ale sporo się pomylił.

Kudła wybiega z bramki, by przerwać akcję rywali.

Stanclik w dobrej sytuacji, ale jego strzał blokuje Jędrych.

Rajd Rogali lewą stroną zakończony niecelnym dośrodkowaniem.

Faul Jędrycha na środku boiska.

Niecelny strzał Grudzińskiego.

Wrzutka Rogali, ale Błąd nie sięgnął piłki.

• Obie drużyny już na murawie.

• W ostatnim czasie nagromadziło się meczów piłkarskiej GieKSy. W starciu 22. kolejki katowiczanie przed własną publicznością podejmują Znicz Pruszków. Trener Rafał Górak nie zdecydował się na żadną zmianę w pierwszej jedenastce, zgodnie z filozofią, że zwycięskiego składu się nie zmienia. Transmisja meczu na Polsat Box Go oraz w centrum meczowym STATSCORE.