2-1

• Jędrych (14)

Wisła Płock: Kamiński - Lorenc (68. Grić), Janus (68. Szwoch), Vallo, Hiszpański, Jime (80. Laskowski), Gerbowski (87. Tomczyk), Jach, Haglind-Sangre, Westermark (80. Lewandowski), Szymański.

GKS Katowice: Kudła - Wasielewski, Kuusk, Jędrych, Komor, Danek - Shibata (66. Aleman), Kozubal, Repka, Błąd (80. Marzec) - Bergier (80. Arak).

W pierwszym meczu wyjazdowym 2024 roku GKS Katowice zmierzył się z Wisłą Płock na nowym stadionie “Nafciarzy”. W składzie GieKSy jedna zmiana względem poprzedniego spotkania, pauzującego za kartki Grzegorza Rogalę zastąpił Adrian Danek. W 11. minucie meczu Oskar Repka dopadł do piłki wrzuconej w pole karne i uderzył obok słupka. Piłkarze GKS-u sygnalizowali jednak, że jeden z zawodników Wisły zagrywał piłkę ręką i po analizie VAR sędzie Piotr Rzucidło wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Arkadiusz Jędrych. Krzysztof Kamiński rzucił się w róg, w który kapitan GKS-u strzelał z Motorem Lublin, ale grę nerwów przegrał, bo Jędrych strzelił w okolicach drugiego słupka wyprowadzając GKS na prowadzenie.

W 21. minucie GKS wykonywał rzut wolny z szesnastego metra. Do strzału podszedł Shun Shibata, ale nie zdołał zmieścić piłki pomiędzy bramkarzem i słupkiem uderzając poza światło bramki. Chwilę później bliźniaczą sytuację miała Wisła Płock, lecz uderzenie rywala zatrzymało się na głowie jednego z naszych rosłych defensorów. Od tego momentu aktywniej naciskali gospodarze. To w końcówce pierwszej połowy przyniosło im stały fragment. Dobre dogranie w szesnastkę na gola zamienił Jesper Westermark, który precyzyjnie przymierzył z głowy. Przed końcem pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie i na drugie 45 minut wracaliśmy z wynikiem 1:1.

W 64. minucie dobrą interwencją popisał się Dawid Kudła odbijając strzał Fabiana Hiszpańskiego sprzed pola karnego. GKS próbował stwarzać zagrożenie po szybkich akcjach, lecz naszym podaniom brakowało precyzji i Wisła łatwo przerywała kolejne próby. W 66. minucie Christian Aleman zmienił Shuna Shibatę i była to pierwsza zmiana w drużynie gości. W 76. minucie dobrze w polu karnym GKS-u interweniował Marcin Wasielewski blokując uderzenie rywala. W tym fragmencie inicjatywa wyraźnie należała do gospodarzy. W 92. minucie Marcus Haglind-Sangre wykorzystał zamieszanie po rzucie rożnym i wyprowadził rywala na prowadzenie. Wynik już nie uległ zmianie.

• 90+6 min

Kamiński łapie wrzutkę Alemana.

Haglind-Sangre wykorzystuje zamieszanie w polu karnym.

Rzut rożny dla Wisły.

Doliczone 5 minut.

Gramy. Kudła wybił na aut trudną piłkę.

Przerwa w grze spowodowana problemami technicznym u głównego sędziego.

Tomczyk za Gerbowskiego.

Danek faulował przed polem karnym rywala.

Oddalamy zagrożenie po dobrym dośrodkowaniu Wisły.

Komor blokuje podanie, rzut rożny dla gospodarzy.

Lewandowski za Westermarka. Laskowski za Jime.

Marzec za Araka i Arak za Bergiera.

Danek w pole karne, ale zatrzymuje podanie obrońca.

W ostatnich minutach inicjatywę przejęli gospodarze.

Wolej Vallo tuż obok spojenia bramki GKS-u.

Uff, Wasielewski blokuje uderzenie z pola karnego.

Zablokowane uderzenie Bergiera po podaniu Błąda.

Za mocna wrzutka Błąda w szybkiej akcji GKS-u.

Oddalamy zagrożenie sprzed naszego pola karnego.

Kudła łapie piłkę nieprecyzyjnie uderzaną przez Jime.

Aut dla Wisły na wysokości naszego pola karnego.

Szwoch za Janusa i Grić za Lorenca.

Aleman za Shibatę.

Przerwane dogranie na piąty metr Wasielewskiego.

Kudła odbija strzał Hiszpańskiego.

Świetnie Wasielewski zatrzymuje potencjalnie groźny atak rywala.

Repka wraca do gry.

Leży Repka, niewykluczone, że potrzebna będzie pomoc naszych fizjoterapeutów.

Przerwana kontra Bergiera.

Danek głową! Kamiński łapie.

Faulowany Kozubal, znów będziemy dośrodkowywać.

Sędzia uznał, że Repka faulował Kamińskiego.

Danek wywalczył rzut rożny.

Długa piłka Kozubala, nikt do niej nie dopadł i zacznie Kamiński.

Faulowany Danek, szansa dla GKS-u na dośrodkowanie w pole karne.

Dużo szczęścia, piłka przeleciała tuż nad głową jednego z rywali.

Rzut rożny dla Wisły po szarży rywala lewą stroną.

Rozpoczynamy drugą połowę. Do boju GKS!

Kozubal głową po dośrodkowaniu Shibaty, ale piłka w rękach Kamińskiego.

Doliczone 2 minuty.

Jeszcze jeden rzut rożny dla gospodarzy.

Westermark doprowadza do remisu strzałem głową.

Żółta kartka dla Kozubala. Wisła będzie miała szansę na dośrodkowanie.

Wasielewski wybija na aut.

Blokujemy groźne uderzenie Hiszpańskiego. Wisła z pierwszym rzutem rożnym w tym meczu.

Wybiegał dobrze Danek, ale interwencja defensora zatrzymuje nasz atak.

Chwila Wisły na naszej połowie. Uspokajamy po faulu na Błądzie.

Piłka na głowie Kuuska! Niestety jego uderzeniu zabrakło precyzji.

Faulowany Bergier, szansa na dośrodkowanie w pole karne rywala.

Świetna interwencja Alka Komora w naszym polu karnym. Zacznie z piątki Kudła.

Komor szukał w polu karnym Repki, podanie za mocne i przejmuje Kamiński.

Mur odbija uderzenie!

Nie będzie rzutu karnego, będzie rzut wolny z 16 metrów...

Faul Kozubala w polu karnym GKS-u, tym razem z jedenastu metrów spróbuje Wisła.

Płocczanie oddalają zagrożenie.

Rzut rożny dla GKS-u po próbie wrzutki Shibaty.

Zagranie w nasze pole karne, pewnie łapie Kudła.

Strzał Shibaty obok słupka.

Żółta kartka dla Jacha. Bergier faulowany na linii szesnastego metra.

Bergier wpadł w pole karne po dobrym podaniu Repki, skutecznie powstrzymany przez obrońcę.

Westermark ostro potraktował Kozubala. Gramy z połowy boiska.

Żółta kartka dla Szymańskiego.

GOL! JĘDRYCH!

Rzut karny dla GKS-u.

Będzie analiza VAR.

Repka obok słupka po zamieszaniu w polu karnym. Domagaliśmy się zagrania ręką.

Po rzucie wolnym będzie rzut rożny dla GieKSy.

Komor mógł wejść w pole karne, ale nie dopadł do piłki podawanej przez Danka.

Ostatnie minuty rozegrane w środkowej strefie boiska.

Błąd Wisły przy wyprowadzeniu piłki, dośrodkowanie Shibaty przejęte przez obrońcę.

Jędrych wybija zagranie w pole karne.

Kozubal próbował uruchomić Bergiera, ale podanie z mocne.

Uderzenie sprzed pola karnego obok bramki Dawida Kudły.

• Obie ekipy już na murawie. Za moment rozpoczynamy spotkanie.

• W meczu 21. kolejki Fortuna 1 Ligi, GKS Katowice w Płocku zmierzy się z miejscową Wisłą. W składzie katowiczan jedna zmiana względem poprzedniego meczu. Pauzującego za kartki Grzegorza Rogalę zastąpi Adrian Danek. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15:00.