2-0

Motor Lublin

GKS Katowice: Kudła - Wasielewski, Kuusk, Jędrych, Komor, Rogala (90. Danek) - Błąd (77. Marzec), Repka, Kozubal (90. Baranowicz), Shibata (77. Aleman) - Bergier (87. Pietrzyk).

Motor Lublin: Budziłek - Rybicki (46. Ndiaye), Kamiński, Wójcik, Rudol, Palacz (46. Luberecki), Gąsior (54. Lis), Wolski, Kruk, Ceglarz (69. Wojtkowski), Śpiewak (76. Mraz).

W meczu 20. kolejki Fortuna 1 Ligi, pierwszym ligowym starciu GKS-u Katowice w 2024 roku, mierzyliśmy się przy Bukowej z Motorem Lublin. W pierwszej jedenastce oficjalnie zadebiutował estoński obrońca Marten Kuusk. GieKSa rozpoczęła grę z większym animuszem. W 12. minucie dobrą okazję na rozpoczęcie strzelania miał Adrian Błąd. Katowiczanie przejęli futbolówkę na połowie Motoru, Błąd długo mierzył się do strzału, lecz oddał próbę, która przeleciała nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Łukasza Budziłka. W 34. minucie jeden z rywali zagrywał ręką przed polem karnym. Do piłki na 20 metrze podszedł Sebastian Bergier. Jego strzał wypadł poza pole gry prześlizgując się po poprzeczce bramki lublinian.

W odpowiedzi Motor na moment przeniósł się pod nasze pole karne i wywalczył całą serię rzutów rożnych. Po jednym z nich dobrze głową uderzał Kacper Śpiewak. Dobrze ustawiony Dawid Kudła wyciągnął strzał rywala i uchronił nas przed utratą gola. W 42. minucie katowiczanie rozegrali akcję zakończoną podaniem Shuna Shibaty. Rywal przy próbie wybicia piłkie zagrywał ją ręką i sędzia wskazał na jedenasty metr. Do futbolówki podszedł Arkadiusz Jędrych. Pewnie uderzył obok prawego słupka dając GKS-owi prowadzenie. Na drugie 45 minut wracaliśmy więc z prowadzeniem 1:0.

W 60. minucie GKS domagał się kolejnego rzutu karnego po zagraniu ręką w polu karnym, ale sędzia po krótkiej analizie nakazał kontynuować grę. Chwilę później zagotowało się w naszej szesnastce, lecz piłka po uderzeniu rywala i odbiciu od nogi naszego defensora znalazła się ostatecznie w rękach Kudły. W 81. minucie na pustą bramkę po błędzie Budziłka mógł uderzać Sebastian Bergier, lecz miał trudną pozycję i ostatecznie nie trafił w światło bramki. Poprawił się w 85. minucie i to jak! Potężna bomba z 30 metrów przeleciał nad rękami Budziłka i wpadła do bramki Motoru podwyższając prowadzenie GieKSy. Wynik już nie uległ zmianie.

Koniec, GIEKSA WYGRYWA MECZ!

Zablokowane uderzenie Marca.

Baranowicz za Kozubala i Danek za Rogalę.

Doliczone 4 minuty.

Budziłek ratuje Motor, Pietrzyk wybiegał jeden na jeden.

Faulowany przy próbie wyprowadzenia piłki Aleman.

Pietrzyk za Bergiera.

Koncentracja do końca...

BERGIEEEEEEEEER!!!!!! CO ZA GOOOOL!!!!!

Budziłek bliski błędu. Bergier miał pustą bramkę, ale brakowało dobrej pozycji do strzału i uderzył obok słupka.

Długa akcja GKS-u na połowie Motoru.

Aleman za Shibatę i Marzec za Błąda.

Piłka poodbijała się w polu karnym i grzęźnie w rękach Kudły.

Mraz za Śpiewaka.

Żółta kartka dla Rogali. Szansa dla Motoru na wrzutkę w pole karne.

Jędrych świetnie zatrzymuje szybką akcję Motoru.

Dobrze blokował rywala Wasielewski. W efekcie faulowany i zacznie Kudła.

Faulowany przy wyprowadzaniu akcji Repka.

Wojtkowski za Ceglarza.

Akcja GKS-u przed polem karnym, Motor oddala zagrożenie.

Wrzutka Rogali, łapie piłkę Budziłek.

Uderzenie Shuna wysoko nad poprzeczką.

Uff, niebezpiecznie w naszym polu karnym. Na szczęście futbolówka w rękach Kudły.

Budziłek starł się w polu karnym z Kuuskiem, ten przez moment leżał na boisku, ale kontynuuje grę.

Jeszcze jeden rzut rożny dla GKS-u. Bergier próbował uderzać piętką.

Repka głową, nabił rywala i jeszcze raz spróbujemy z rzutu rożnego.

Nieporozumienie w szeregach Motoru, mamy za darmo rzut rożny.

Kudła wybija piłkę zagrywaną w nasze pole karne.

Akcja lewą stroną Motoru, jeden z rywali na pozycji spalonej.

Lis za Gąsiora.

Shibata zdecydował się na strzał w kontrze. Uderzenie nad poprzeczką.

Motor aktywniejszy na początku drugiej połowy, staramy się pilnować szyków w obronie.

Rzut rożny dla Motoru. Jędrych blokuje dośrodkowanie.

Nieudane dośrodkowanie Ndiaye.

Luberecki za Palacza i Ndiaye za Rybickiego w Motorze.

Wracamy do gry, do boju GKS!

Pierwszą połowę kończymy mocnym strzałem Bergiera. Niestety obrońca zdołał zablokować. Wracamy po 15-minutowej przerwie.

Doliczona minuta.

Żółta kartka dla Krystiana Palacza.

GKS z szansą na wyprowadzenie akcji, odrobinę za lekko podawał Kozubal.

GOL! ARKADIUSZ JĘDRYCH!

Karny dla GKS-u.

Fantastyczna wrzutka w pole karne Shibaty. Obrońca z najwyższym trudem ściągnął piłkę z głowy Bergiera.

Błąd wybija piłkę z naszego pola karnego.

Bergier wybija piłkę z linii bramkowej po uderzeniu Rybickiego.

Jeszcze jeden stały fragment dla Motoru, tym razem Komor blokuje podanie.

Najpierw Błąd blokuje strzał, a potem Kudła łapie górną piłkę.

Głową Śpiewak, Kudła ratuje nas przed utratą gola.

Odpowiedź Motoru. Kuusk wybija dobrze dogrywaną piłkę na rzut rożny.

Strzał Bergiera przeleciał po poprzeczce bramki Motoru!

Rzut wolny dla GKS-u po zagraniu ręka rywala tuż przed polem karnym.

Przenosimy się pod pole karne Motoru. Repka wywalczył rzut rożny.

Strzał rywala obok naszej bramki.

Kolejny rzut rożny dla gości, tym razem po akcji lewą stroną.

Przez moment zagotowało się w naszym polu karnym, ale udaje nam się oddalić zagrożenie.

Rogala przerywa podanie i Motor będzie miał pierwszy w tym meczu rzut rożny.

Repka przejmuje piłkę zagraną przez Motor w nasze pole karne.

Chwilowe problemy Oskara Repki po starciu na połowie. Oskar kontynuuje grę.

Jędrych wybija piłkę zagrywaną w pole karne.

Przerwane podanie Wasielewskiego w pole karne.

Budziłek łapie dośrodkowanie Shibaty.

Jędrych długa piłka do Shibaty, odrobinę za mocna próba kapitana.

GKS długo rozgrywa piłkę na połowie Motoru.

Adrian Błąd uderza nad bramką po szybkiej akcji GieKSy. To była bardzo dogodna okazja na otworzenie wyniku.

Jędrych zatrzymuje akcję Motoru po wrzutce piłki w pole karne.

Za mocne dośrodkowanie Rogali i zacznie z piątki Budziłek.

Bergier wywalczył rzut rożny z drugiej strony boiska.

Błąd oddał na skrzydło do Shibaty, ale ten niestety na pozycji spalonej.

Rzut rożny dla GKS-u po zatrzymanej próbie podania Rogali.

Próba dośrodkowania gości z prawego sektora, piłka poza boiskiem i zacznie Dawid Kudła.

Piłka w polu karnym Motoru po wrzutce Błąda, ale obrona gości zdołała opanować sytuację.

Bergier szukał podania na skrzydło do Shibaty, przerwane przez obrońcę.

• Przed meczem minuta ciszy za trzech kibiców GKS-u Katowice.

• Obie drużyny już na boisku, za moment rozpoczynamy mecz.

• Przed nami mecz 20. kolejki Fortuna 1 Ligi. GKS Katowice przy Bukowej zmierzy się z Motorem Lublin. Transmisja spotkania na Polsat Sport Premium oraz na platformie Polsat Box Go i centrum meczowym STATSCORE. Rozpoczynamy o godz. 18:00!

• Przy stoiskach z watą cukrową na najmłodszych kibiców GKS-u Katowice czekać będą "Dzienniczki Młodego GieKSiarza", dzięki którym jedna porcja popcornu i jedna wata cukrowa są za darmo.

• Już dzisiaj w punktach sprzedaży na stadionie dostępna nowa kolekcja szalików. Bramy otwieramy o godz. 16:30!