• Ennali (77)
  • Ennali (89)

GKS Katowice: Szczuka - Wasielewski (70. Danek), Repka, Jędrych, Komor, Rogala - Mak (76. Aleman), Kozubal, Figiel (57. Baranowicz), Shibata (57. Błąd) - Pietrzyk (57. Arak).

Górnik Zabrze: Szromnik - Sekulić, Szcześniak, Kapralik (69. Ennali), Pacheco (46. Podolski), Musiolik (80. Dadok), Olkowski (46. Rasak), Lukoszek (80. Chmarek), Siplak, Janicki, Czyż.

W 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski, prawie 6 tys. kibiców zebranych przy Bukowej obejrzało Śląski Klasyk pomiędzy GKS-em Katowice i Górnikiem Zabrze. Trener Rafał Górak postanowił dać szansę debiutującemu w pierwszej jedenastce Kacprowi Pietrzykowi. Katowiczanie rozpoczęli z animuszem. W 4. minucie strzał Grzegorza Rogai został zatrzymany przez Michała Szromnika. W 10. minucie pierwszą szansę mieli goście. Adrian Kapralik wykorzystał błąd GieKSy i wyszedł sam na sam z Patrykiem Szczuką. Strzelił jednak obok słupka bramki GieKSy. 10 minut później padła pierwsza bramka, gdy po rzucie rożnym najwyżej wyskoczył Sebastian Musiolik i strzałem głową pokonał naszego golkipera. W odpowiedzi Pietrzyk strzelał z 25 metrów i piłka odbiła się od słupka wypadając poza pole gry.

Katowiczanie chcieli przejąć inicjatywę i prowadzić grę. Górnik zagrażał nam po odbiorze i szybkich akcjach. Niestety w 36. minucie świetnie na 16 metrze zachował się Kamil Lukoszek. Po jego strzale piłka odbiła się od nogi naszego zawodnika i Szczuka musiał wyciągać piłkę z siatki po raz drugi w tym spotkaniu. Przed końcem pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie i na drugą część podopieczni trenera Góraka wracali z dwubramkową stratą. Zaraz na początku drugiej połowy, ku uciesze kibiców na boisku pojawił się Lukas Podolski. Górnik długo operował piłką, próbując odebrać GKS-owi moment na nawiązanie akcji.

W 56. minucie bardzo bliski gola kontaktowego był Arkadiusz Jędrych. Szromnik odbił jego strzał głową i piłka przeturlała się obok linii bramkowej. Chwilę później GKS dokonał trzech zmian i na boisku pojawili się Bartosz Baranowicz, Adrian Błąd oraz Jakub Arak. W 66. minucie bardzo dobrą interwencją popisał się Szczuka, który zatrzymał w polu karnym groźny strzał Musiolika. Katowiczanie często gościli na połowie zabrzan, ale ci umiejętnie się bronili, zatrzymując kolejne ataki. W 77. minucie goście ruszyli z kontratakiem i Lawrence Ennali lobem pokonał Szczukę powiększając prowadzenie swojej drużyny. Ennali ustalił wynik, gdy w 89. minucie wykorzystał Błąd GieKSy i zakończył spotkanie 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski.

Błąd GKS-u i Ennali strzela drugiego gola.

Wrzutka Danka prosto w ręce Szromnika.

Arak wpadł w pole karne, Szromnik obronił jego uderzenie, ale wcześniej nasz napastnik był na spalonym.

Piłka w polu karnym Górnika, lecz żaden z graczy GieKSy nie znalazł się w sytuacji pozwalającej oddać strzał.

Chmarek za Lukoszka i Dadok za Musiolika.

Kontra Górnika i gol Ennaliego.

Aleman debiutuje dla GKS-u. Zmienia Maka.

Świetne uderzenie Kozubala! Szromnik z trudem wybija na rzut rożny.

Odrobinę za mocne dośrodkowanie Rogali, zacznie z piątki Szromnik.

Błąd szukał w polu karnym Komora... odrobinę za mocne podanie.

Jędrych z piłką w polu karnym, ale jego dośrodkowanie ląduje w rękach Szromnika.

Arak głową! Piłka odbiła się jeszcze od obrońcy Górnika i mamy rzut rożny.

Danek za Wasielewskiego.

Ennali za Kapralika.

Szczuka zatrzymuje strzał Musiolika, świetna interwencja naszego bramkarza.

Cały czas szukamy miejsca na połowie gości, Górnik mądrze się jednak broni.

GKS napiera na połowie Górnika.

Przewracany w polu karnym jeden z piłkarzy GiKSy, ale nie ma mowy o przewinieniu.

Rzut rożny dla GieKSy, po akcji lewą stroną Rogali.

Komor wpadł z piłką w polu karnym... jego strzał niestety w boczną siatkę.

Baranowicz za Figla, Błąd za Shibatę i Arak za Pietrzyka.

Szromnik zatrzymuje strzał głową Jędrycha! Naprawdę niewiele brakowało.

Żółta kartka dla Janickiego za faul na Maku.

Rogala w pole karne do Pietrzyka, ale ten nie miał jak uderzyć piłki i zacznie z piątki Szromnik.

Będzie rzut rożny po wrzutce ze stałego fragmentu Rafała Figla.

Żółta kartka dla Rasaka.

Górnik operuje piłką, długo się przy niej utrzymując.

Lukoszek próbował, ale Szczuka spokojnie odprowadził jego strzał wzrokiem.

Podolski za Pacheco i Rasak za Olkowskiego.

Strzał z rzutu wolnego Kozubala wysoko nad bramką.

Żółta kartka dla Sekulicia i Pacheco.

Strzał Lukoszka, tym razem daleko od bramki GKS-u.

Rogala szukał uciekającego Wasielewskiego, rywal przecina podanie.

Kapralik przed bramkę do kolegi, na nasze szczęście odrobinę za mocno.

Pietrzyk z 16 metrów, ale jego próba nad poprzeczką bramki gości.

Lukoszek pokonuje Szczukę strzałem z dystansu.

Nieudana wrzutka Siplaka, zacznie z piątki Szczuka.

Wasielewski z autu w pole karne Górnika, ale sędzia dopatrzył się faulu jednego z naszych piłkarzy.

Świetny powrót Maka, który odbiera piłkę szarżującemu rywalowi.

Będzie szansa dla GKS-u na wrzutkę w pole karne, po faule na 30 metrze.

Shibata na aut po zamieszaniu w polu karnym.

Przenosimy się na drugą stronę, z rzutu rożnego znów spróbuje Górnik.

Szromnik na rzut rożny po technicznym uderzeniu Kozubala.

Akcja GKS-u w polu karnym Górnika, ale podanie Kozubala niestety bez adresata.

Kozubal do Maka w pole karne, ale ten nie opanował piłki.

Pietrzyk z 25 metrów! Tuż obok bramki Górnika.

Musiolik głową i Górnik obejmuje prowadzenie.

Wasielewski przerywa dośrodkowanie, tym razem rzut rożny dla zabrzan.

Piłka z rzutu rożnego prosto na głowę Komora! Ten jednak trafia w plecy obrońcy.

Shibata nabił rywala przy strzale, rzut rożny dla GieKSy.

Komor oddala zagrożenie po akcji Górnika w naszym polu karnym.

Repka na nogę Maka, ten uderzył sprzed szesnastki, ale obok bramki Górnika.

Figiel oddala zagrożenie po wejściu rywala w pole karne.

Piłka w naszym polu karnym, Komor wybija na aut.

Kapralik obok słupka w akcji sam na sam. Dużo szczęścia GKS-u.

Kombinacyjna akcja GKS-u przed polem karnym Górnika, ale Shun otoczony przez trzech obrońców stracił piłkę.

Mak z piłką na nodze w polu karnym, ale strzał nad poprzeczką.

Figiel próbował obsłużyć Wasielewskiego na prawej stronie, podanie odrobinę za mocne.

Komor zatrzymuje podanie do Musiolika.

Strzał Rogali, zatrzymany przez Szromnika!

Rogala w pole karne, piłkę zatrzymuje obrońca.

• Obie ekipy już na murawie. Za moment rozpoczynamy Śląski Klasyk.

• Dzisiejszemu spotkaniu Pucharu Polski przygrywa Orkiestra Dęta Katowice, którą serdecznie witamy ponownie przy Bukowej!

• W 1/32 finału Pucharu Polski GKS Katowice przy Bukowej zmierzy się w Śląskim Klasyku z ekstraklasowym Górnikiem Zabrze. Trener Rafał Górak postanowił dokonać w składzie kilku zmian i tak np. na szpicy zobaczymy Kacpra Pietrzyka. Początek spotkania o godz. 21:00. Transmisję przeprowadzi Polsat Sport.