• Jędrych (49)
  • Kozubal (53)

Chrobry Głogów: Węglarz - Bougaidis, Lebedyński (63. Bogusz), Biel, Mandrysz (63. Wolsztyński), Mucha (56. Plewka), Bartlewicz (56. Ozimek), Malczuk, Zarówny, Hanc, Tabiś (56. Ozimek).

GKS Katowice: Kudła - Wasielewski (89. Arak), Jaroszek, Jędrych, Komor, Rogala - Shibata (71. Mak), Kozubal (89. Baranowicz), Repka, Błąd (71. Marzec) - Bergier (82. Aleman).

Na zakończenie roku, GKS Katowice w meczu 19. kolejki zagrał z Chrobrym Głogów na wyjeździe. Do pierwszej jedenastki zespołu z Katowic wrócił Sebastian Bergier, który pauzował w poprzednim spotkaniu z powodu przekroczenia limitu żółtych kartek. Na więcej zmian trener Rafał Górak się nie zdecydował. GKS Katowice od pierwszych minut przystąpił do aktywnych ataków. W 13. minucie dopisało nam jednak sporo szczęścia, gdy Szymon Bartlewicz po dograniu w pole karne strzelił tuż obok słupka. Dwie minuty później cios zadała GieKSa. Antoni Kozubal odebrał piłkę Kacprowi Tabisiowi, wpadł w pole karne i uderzył tak, że piłka odbiła się od słupka i wróciła pod jego nogi. Dobitka była już tylko formalnością. Katowiczanie wyszli więc na prowadzenie i szukali kolejnych goli.

W 39. minucie miejscowi ruszyli z jedną z nielicznych w tej połowie szarż. Piłka znalazła się przed polem karnym na nodze jednego z rywali. Jego uderzenie zablokował Antoni Kozubal. Gospodarze od razu domagali się rzutu karnego. Sędzia nakazał kontynuować grę, ale po chwili ją przerwał i na podstawie analizy VAR podjął decyzję o przyznaniu Chrobremu jedenastki. Dawid Kudła nie wyczuł intencji Mikołaja Lebedyńskiego i napastnik gospodarzy doprowadził do remisu. Taki stan rzeczy zmienił się jednak jeszcze przed przerwą. Faul na naszym zawodniku pozwolił GieKSie dośrodkować bezpośrednio w pole karne. Kozubal posłał świetną piłkę na głowę Oskara Repki, który precyzyjnym uderzeniem pokonał Damiana Węglarza i przywrócił gości na prowadzenie.

Na drugie 45 minut wracaliśmy z prowadzeniem 2:1. Jednak już w 49. minucie mieliśmy kolejną zmianę wyniku. Sebastian Bergier wywalczył piłkę w polu karnym i dograł przed bramkę, gdzie idealnym uderzeniem głową popisał się Arkadiusz Jędrych. Kapitan GKS-u podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Katowiczanie poszli za ciosem i w 53. minucie Shun Shibata ruszył z kontrą. Dobrze wybiegł mu Kozubal, który uderzył precyzyjnie po podaniu Japończyka dając swojej drużynie trzybramkową przewagę. W 66. minucie znakomitą interwencją popisał się Dawid Kudła, zatrzymując Artura Bogusz w akcji sam na sam. Pod koniec spotkania szansę miał jeszcze Christian Aleman. Jego techniczne uderzenie na długi słupek zatrzymał jednak bramkarz Chrobrego. Wynik już nie uległ zmianie.

Koniec meczu. KTO WYGRAŁ MECZ?!

Zablokowany strzał Araka. Potem Baranowicz, ale łapie Węglarz.

Doliczone 2 minuty.

Ozimek uderzał obok słupka.

Rzut wolny dla gospodarzy.

Baranowicz za Kozubala i Arak za Wasielewskiego.

Jeszcze jeden rzut rożny dla gości.

Węglarz zatrzymuje strzał Alemana.

Rzut rożny dla GieKSy.

Aleman zmienia Bergiera.

Żółtka kartka dla Bougaidisa.

Marzec ruszył z kontrą, zatrzymany przez rywala.

Jaroszek blokuje głową strzał rywala.

Chrobry na naszej połowie, ale udaje nam się zażegnać niebezpieczeństwo.

Wrzutka Kozubala, Wasielewski był przekonany, że rywal dosięgnie futbolówki głową, dlatego miał ciężko do niej dopaść, gdy okazało się, że obrońca jej nie dosięgnął.

Mak za Shibatę i Marzec za Błąda.

Biel nie trafił w światło bramki.

Faul przed naszym polem karnym. 20 metrów do bramki Kudły.

Głogowianie cały czas agresywnie nacierają. Musimy wystrzegać się błędów.

Dawid Kudła zatrzymuje rywala w sytuacji sam na sam!

Uderzenie Shibaty sprzed pola karnego. Piłka jednak spowolniła tuż przed bramkarzem.

Bergier próbował technicznie... Chrobry ratuje się wybiciem na rzut rożny.

Faulowany Shibata, szansa na wrzutkę w pole karne gospodarzy.

Wolsztyński za Mandrysza i Bogusz za Lebedyńskiego.

Chrobry szuka miejsca na naszej połowie.

Bergier ścigał się z rywalem, niewiele brakowało, by zdobył piłkę w polu karnym i znalazł się w dogodnej sytuacji do strzału.

Niebezpieczne uderzenie obok słupka. Kudła dobrze reaguje.

Odrobinę za mocne dośrodkowanie Komora.

Ozimek za Bartlewicza, Tupaj za Tabisia i Plewka za Muchę.

Shibata podaje w kontrze do Antka i ten po raz drugi wpisuje się na listę strzelców.

ANTEEEEEK KOZUBAAAAAL!

Rogala blokuje dośrodkowanie. Rzut rożny dla Chrobrego.

Jaroszek blokuje strzał Lebedyńskiego.

Bergier idealnie wrzucił i Jędrych głową pokonuje Węglarza.

ARKADIUSZ JĘDRYYYCH!

Żółta kartka dla Bartlewicza.

Wracamy na drugą połowę. Do boju GKS!

• 45+3 min

Sędzia kończy pierwszą połowę.

Idealne dośrodkowanie i wykończenie przez Oskara głową.

GOOOOOOOL! OSKAR REPKA!

Faulowany Kozubal, szansa na dośrodkowanie.

Doliczone 3 minuty.

Żółta kartka dla Muchy.

Shibata z dobrą okazją w polu karnym! Jego uderzenie niestety nad poprzeczką.

Lebedyński doprowadza do remisu.

Rzut karny dla gospodarzy.

Będzie analiza VAR...

Kozubal zatrzymuje uderzenie. Teraz Chrobry domagał się karnego, ale... gramy dalej.

Jędrych wyskoczył najwyżej. Potem kontra GKS-u i zatrzymany w polu karnym Shibata. Domagaliśmy się karnego, ale sędzia nakazał kontynuować grę.

Rzut rożny dla Chrobrego.

Strzał Shibaty sprzed pola karnego, ale Japończyk nie trafia w bramkę.

Węglarz łapie dośrodkowanie Kozubala.

Chrobry wybija z pola karnego.

Faulowany Błąd, szansa na dogranie w szesnastkę.

Uderzenie Błąda wysoko nad bramką.

Bergier próbował dograć po ziemie na 11 metr, wywalczył rzut rożny.

Faulowany Wasielewski, szansa na dośrodkowanie w pole karne Chrobrego.

Repka szukał w polu karnym Rogali. Podanie jednak za mocne.

Zamieszanie w polu karnym Chrobrego, sędzia dopatrzył się ręki Jędrycha.

Węglarz nie bez problemów, ale łapie wrzutkę Kozubala. Ten popisuje się dobrym powrotem do obrony, odbierając piłkę napierającemu rywalowi.

Pod poprzeczkę uderzał Bergier, bramkarz wybija na rzut rożny.

Błąd wrzucał w pole karne, ale prosto w ręce Węglarza.

Głową Bartlewicz, ale nad bramką GKS-u. Wcześniej odważna interwencja Kudły, który główką próbował oddalić zagrożenie.

Nasz pomocnik najpierw uderzył w słupek, a potem dobił uderzenie i daje GKS-owi prowadzenie.

GOL! KOZUBAL!

Wrzutka w nasze pole karne, piłkę przejmuje Jaroszek.

Dużo szczęścia GKS-u. Strzał Bartlewicza minimalnie obok słupka naszej bramki.

To mógł być kosztowny błąd Bougaidisa. Bergier ścigał się po piłkę z Węglarzem i nieznacznie ten pojedynek przegrał.

Udaje nam się moment oddalić zagrożenie.

Dobre uderzenie rywala, Kudła wybija na rzut rożny.

Faul Repki, około 25 metrów do bramki Dawida Kudły.

Strzał Bergiera z rzutu wolnego przeleciał nad poprzeczką.

Faulowany Bergier, żółta kartka dla Tabisia.

Zablokowane uderzenie Rogali. Potem strzał Kozubala, ale łapie Węglarz.

GieKSa w ataku pozycyjnym.

Wrzutka z autu w nasze pole karne, Jędrych wybija.

Znakomita okazja Bergiera, lecz nie trafił czysto w piłkę przed bramką Chrobrego.

Rzut rożny dla GKS-u po wrzutce Repki.

• Przed meczem minuta ciszy ku pamięci zmarłego niedawno Wojciecha Łazarka.

• Obie ekipy już na murawie, za moment rozpoczynamy mecz.

• Do pierwszej jedenastki zespołu z Katowic wrócił Sebastian Bergier, który pauzował w poprzednim spotkaniu z powodu przekroczenia limitu żółtych kartek. Mecz 19. kolejki Fortuna 1 Ligi w Głogowie rozpoczniemy o godz. 15:00. Transmisja na Polsat Box Go oraz w centrum meczowym Statscore.

• Piłkarze GKS-u Katowice wyjdą na nadchodzące spotkanie z Chrobrym Głogów w opaskach #Wujek81Pamiętamy, w ten sposób oddając cześć ofiarom pacyfikacji kopalni Wujek z 16 grudnia 1981 roku.