2-0

Miedź Legnica

GKS Katowice: Kudła - Wasielewski (79. Danek), Kuusk, Jędrych, Komor, Rogala - Marzec (86. Shibata), Kozubal, Repka, Błąd (90. Aleman) - Bergier (90. Pietrzyk).

Miedź Legnica: Mądrzyk - Pierzak (46. Kaczmarski), Drygas (73. Drzazga), Kostka, Agbor (46. Salvador), Guzdek, Tront, Carolina (46. Hartherz), Mijusković, Hoogenhout, Antonik (73. Michalik).

W dzień urodzin Klubu, GKS Katowice przy prawie 5-tysięcznej widowni zmierzył się przy Bukowej z Miedzią Legnica. Spotkaniu 18. kolejki Fortuna 1 Ligi towarzyszył szereg atrakcji przygotowanych na ten wyjątkowy dzień. Trener Rafał Górak zdecydował się na dwie zmiany względem poprzedniego spotkania. Do pierwszej jedenastki wrócił Grzegorz Rogala, natomiast Mateusz Marzec zastąpił Shuna Shibatę. Katowiczanie od początku spotkania mieli przewagę, mocno naciskając na Miedź wysokim pressingiem. W 25. minucie Oskar Repka przyjął piłkę przed polem karnym i posłał bombę na bliższy słupek. Dobrze ustawiony Jakub Mądrzyk zdołał jednak odbić próbę naszego pomocnika.

Inicjatywa należała do GKS-u. W 32. minucie zaskakujące uderzenie Mateusza Marca odbiło się od słupka. Chwilę później Antoni Kozubal wrzucił z rzut rożnego na głowę Aleksandra Komora, ten zgrał piłkę w okolice piątego metra, gdzie skutecznie podanie wykończył Sebastian Bergier otwierając wynik spotkania. Zaledwie dwie minuty później wynik podwyższył Arkadiusz Jędrych. Środkowy obrońca zachował się jak lis pola karnego, swoim strzałem zmylił obrońcę i bramkarza. Od 35. minuty spotkania GKS prowadził różnicą dwóch goli. Wynik przed przerwą nie uległ zmianie, ale parę razy zagrożenie w polu karnym stworzył aktywny w tym spotkaniu Emmanuel Agbor.

W 52. minucie piękną przewrotką popisał się Kamil Drygas. Na nasze szczęście piłka odbiła się jeszcze od jednego z naszych defensorów i przeleciała nad poprzeczką bramki Kudły. W kolejnej akcji Oskar Repka ruszył z kontrą. Piłka znalazła się u Bergiera, lecz ten po przełożeniu obrońcy uderzył obok słupka. Za chwilę Mateusz Marzec uderzał głową w idealnej sytuacji… niestety trafił prosto w Mądrzyka. W 61. minucie po raz drugi do siatki Miedzi trafił Bergier, ale wcześniej sędzia Marcin Kochanek dopatrzył się faulu Oskara Repki w walce o piłkę. Katowiczanie kontrolowali przebieg spotkania, skutecznie oddalając zagrożenie stwarzane przez Miedź. To były zwycięskie urodziny przy Bukowej!

• 90+5 min

KONIEC! ZWYCIĘSKIE URODZINY GKS-U KATOWICE!

• 90+5 min

Kudła łapie piłkę.

• 90+5 min

Żółta kartka dla Rogali.

Wybijamy piłkę na aut.

Komor naprawia swój błąd i wybija piłkę na rzut rożny.

Zablokowane uderzenie Rogali.

Groźne podanie na piąty metr Michalika. Piłka jednak wylatuje poza boisko.

Aleman za Błąda i Pietrzyk za Bergiera.

Doliczone 5 minut.

Oddalamy zagrożenie i Shibata wyprowadza kontrę, niestety źle podaje do Błąda na drugą stronę.

Rzut rożny dla legniczan.

Mądrzyk łapie uderzenie Błąda z ostrego kąta.

Jędrych kontynuuje grę.

Shibata zmienia Marca.

Potężne uderzenie rywala prosto w głowę Jędrycha. Natychmiastowa pomoc dla naszego kapitana.

Uderzenie Kuuska nad poprzeczką.

Po wrzutce Kozubala Miedź wybija na rzut rożny.

Żółta kartka dla Guzdka za przerwanie kontry Marca.

Danek za Wasielewskiego, który zostawił na boisku sporo zdrowia.

Długa akcja GKS-u zakończona strzałem Kozubala. Jeszcze jeden rzut rożny dla GKS-u.

Rzut rożny dla GieKSy.

Sporo szczęścia po nieprecyzyjnym uderzenie Hartherza w polu karnym.

Odebraliśmy piłkę na połowie rywala, ale uderzenie Marca nieudane.

Drzazga za Drygasa i Michalik za Antonika.

Żółta kartka dla Tronta.

Jędrych przerywa potencjalnie groźne podanie do Salvadora.

Żółta kartka dla Salvadora.

Marzec z piłką w polu karnym po podaniu Błąda. Mądrzyk łapie jego strzał.

Żółta kartka dla Iwo Kaczmarskiego.

Przerywamy akcję rywala szybko prowadzoną prawą stroną.

Wasielewski potrzebował asysty naszych fizjoterapeutów po starciu z rywalem, ale kontynuuje grę.

Szybko przenosimy się na naszą połowę, ale Miedź źle dośrodkowuje i zacznie Kudła.

Piłka w siatce Miedzi, ale sędzia Kochanek dopatrzył się faulu Repki w walce o piłkę.

Główka Marca prosto w Mądrzyka!

Rzut z autu na wysokości pola karnego Miedzi.

Aj szkoda! Strzał w kontrze Marca, ale piłka podskoczyła mu tuż przed strzałem.

Kontra GKS-u, strzał Bergiera obok słupka.

Faul rywala w naszym polu karnym. Na moment uspokoimy grę.

Piękna przewrotka Drygasa, minimalnie nad poprzeczką. Piłka odbiła się jeszcze od jednego z naszych obrońców.

Bergier nie miał pewności, czy ktoś jest za jego plecami, więc wybił piłkę na rzut rożny.

Faulowany rywal na 25 metrze, szansa dla Miedzy na dośrodkowanie.

Zatrzymujemy w polu karnym rozpędzonego Antonika.

Miedź wybija dośrodkowanie Kozubala.

Trzy zmiany w Miedzi. Kaczmarski za Pierzaka, Salvador za Agora i Hartherz za Carolinę.

Wracamy do gry, do boju GKS!

• Na trybunach przy Bukowej zasiada dzisiaj 5045 widzów, co oznacza, że złamaliśmy próg frekwencyjny i bilety na mecz z Podbeskidziem będą o 30% taniej!

Faul Marca, szansa dla Miedzi na dośrodkowanie.

Jędrych wybija podanie w pole karne.

Doliczone 2 minuty.

Strzał Agbora nad poprzeczką.

Miedź w naszym polu karnym, na szczęście piłka kończy w rękach Kudły.

Ufff, groźnie w naszym polu karnym. Powstrzymujemy Agbora w ostatnim momencie.

Żółta kartka dla Kuuska.

Bomba Bergiera odbita, do piłki dopadł prawie Kozubal, ale powstrzymał go defensor.

Kudła odbija strzał Antonika. Rzut rożny dla gości.

Kozubal blokuje strzał Agbora.

ARKADIUSZ JĘDRYCH! Fantastycznie zmylił bramkarza i obrońcę,

Blisko gola numer dwa! Mądrzyk wyciągnął strzał Marca.

Bergier wykorzystał zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym.

GOOOOOL! SEBSTIAN BERGIER!

Zaskakujące uderzenie Marca odbija się od słupka!

Podanie do Bergiera w pole karne, ale ten przyjął futbolówkę ręką.

Zablokowane uderzenie Marca.

Faul na Komoru, szansa na wrzutkę w pole karne.

Bez asysty VAR. Gramy dalej...

Bergier powalony w polu karnym, ale raczej nie ma mowy o jedenastce.

Bomba Repki! Mądrzyk z dużym trudem odbija.

Wasielewski znowu skutecznie wywalczył rzut rożny.

Główką Jędrych. Dobra próba, niestety obok słupka bramki Mądrzyka.

Po faulu na Marcu, teraz GKS będzie wrzucał.

Kudła kontrolował lot piłki, która opuściła pole gry.

Ręka Komora, szansa dla Miedzi na wrzutkę w pole karne.

Akcja Błąda i Marca przed szesnastką, ale zabrakło precyzji w rozegraniu.

Zablokowane uderzenie Bergiera.

GKS mocno naciska na Miedź swoim pressingiem.

Uderzenie Antonika, ale poza światłem bramki.

Uderzenie Rogali sprzed pola karnego, ale nad poprzeczką bramki Miedzi.

Wasielewski wywalczył rzut rożny.

Błąd Madrzyka, który podał prosto do Bergiera, ten miał jednak obok siebie dwóch obrońców.

Próbował głową Bergier, ale jego uderzeniu zabrakło precyzji.

Strzał Caroliny wysoko nad poprzeczką.

Żółta kartka dla Pierzaka.

Niebezpieczna strata GKS-u na własnej połowie, ale udało się zapobiec groźnej akcji rywala.

Wrzutka Rogali nad głową Bergiera.

• Obie ekipy już na murawie.

• Symbolicznego pierwszego kopnięcia piłki dokona Franciszek Sput, który jest rekordzistą pod względem liczby występów dla GKS-u. Legendzie Klubu towarzyszyć będzie 11-letni Fabian z Akademii "Młoda GieKSa”.

• Trener Rafał Górak zdecydował się na dwie zmiany względem poprzedniego spotkania. Do pierwszej jedenastki wrócił Grzegorz Rogala, natomiast Mateusz Marzec zastąpił Shuna Shibatę. Początek jubileuszowego spotkania o godz. 18:00! Transmisja na kanale Polsat Box Go oraz w centrum meczowym STATSCORE.

• W dniu 60. urodzin Klubu nasza legenda Jan Furtok odwiedził Bukową, sprawiając nam w ten sposób wyjątkowy prezent. Miło nam poinformować, że decyzją Zarządu Klubu Jan Furtok jako pierwszy został odznaczony medalem 60-lecia GKS Katowice.