1-1

Arka Gdynia

• Kobacki (19)

GKS Katowice: Kudła - Wasielewski, Jaroszek, Jędrych, Komor, Rogala - Błąd (64. Marzec), Repka (64. Aleman), Kozubal (90. Baranowicz), Shibata - Pietrzyk (56. Mak).

Arka Gdynia: Lenarcik - Dobrotka, Milewski, Kobacki, Czubak, Adamczyk (75. Borecki), Azatskyi, Stolc, Lipkowski, Gol, Gojny.

W zimowej aurze GKS Katowice rozegrał spotkanie 17. kolejki Fortuna 1 Ligi. Od rana trwały intensywne pracy nad przygotowaniem murawy, jednak opady śniegu nie ustępował. Mimo wszystko zespoły przystąpiły do gry. Z uwagi na pauzę Sebastiana Bergiera spowodowaną przekroczeniem limitu żółtych kartek, w pierwszej jedenastce znalazł się Kacper Pietrzyk. W wyjściowym składzie jeszcze jedna zmiana, bowiem trener Rafał Górak postawił na Shuna Shibatę. Murawa powodowała, że w grze było dużo przypadku. W 11. minucie Dawid Kudła zatrzymał Karola Czubaka, który wpadł w pole karne i uderzył w dobrze ustawionego bramkarza GKS-u. Jednak już w 19. minucie musieliśmy wyciągać piłkę z siatki, gdy Olaf Kobacki dostał podanie w polu karnym i piłka odbiła się niefortunnie od Marcina Wasielewskiego wpadając do naszej bramki.

W 25. minucie piłkę na 16 metrze otrzymał Shun Shibata. Jego uderzenie zostało niestety zablokowane. Chwilę później w nasze pole karne wpadł Olaf Kobacki. Jego uderzenie przekierował jeszcze Arkadiusz Jędrych i piłka zatrzymała się na słupku bramki strzeżonej przez Dawida Kudłę. GieKSa próbowała kilku dośrodkowań, ale te nie przynosiły realnego zagrożenia bramce Arki. Goście mieli jeszcze jedną szansę w samej końcówce, gdy Kudła przegrał wyścig o piłkę z rywalem i przez moment była pusta bramka. Kudła wrócił jednak w porę i przekierował strzał na rzut rożny. Po pierwszej połowie gracze Wojciecha Łobodzińskiego wracali z jednobramkowym prowadzeniem.

W 56. minucie piłkę na 20 metrze otrzymał Oskar Repka. Jego uderzenie zatrzymał jednak dobrze ustawiony Paweł Lenarcik. Chwilę później oko w oko z Lenarcikiem znalazł się Shun Shibata, ale jego uderzenie zatrzymało się na ręce Lenarcika. W 62. minucie Dawid Kudła obronił rzut karny po strzale Huberta Adamczyka, co mogło podziałać na katowiczan motywująco. Chwilę później głową uderzał Czubak i jego strzał o centymetry minął słupek naszej bramki. Szansa dla GKS-u przyszła w 73. minucie, gdy w polu karnym faulowany był Wasielewski. Do piłki podszedł Arkadiusz Jędrych i doprowadził do remisu. Obie ekipy próbowały stworzyć w kolejnych minutach szansę, ale wynik nie uległ zmianie i w Katowicach drużyny podzieliły się punktami.

Koniec meczu. Podział punktów w Katowicach.

Baranowicz za Kozubala.

Rogala w pole karne, ale nie było tam żadnego kolegi.

Doliczone 3 minuty.

Wybijamy piłkę z naszego pola karnego.

Rzut rożny dla Arki.

Jędrych zatrzymuje rywala w polu karnym.

Aleman w pole karne, ale Arka oddala zagrożenie.

Zatrzymany przed polem karnym Marzec.

Bednarski za Milewskiego.

Aleman szukał Maka w polu karnym. Nie dogadali się...

Kudła łapie wrzutkę Gojnego.

Zamieszanie w polu karnym Arki, rywal oddala, ale jesteśmy na połowie przeciwnika.

Żółta kartka dla Arkadiusza Jędrycha.

Kobacki głową po wrzutce. Na nasze szczęście uderzenie nad poprzeczką.

Borecki za Adamczyka.

Walczymy do końca GIEKSA!

JĘDRYCH!

Rzut karny dla GKS-u.

Czubak głową... tuż obok słupka naszej bramki.

Żółta kartka dla Marca.

Lenarcik łapie dośrodkowanie Komora.

Aleman za Repkę i Marzec za Błąda.

Kudła zatrzymuje Adamczyka!

Rzut karny dla gości.

Wrzutka Shibaty, przerwana przez obronę Arki.

SHUN! Doskonała sytuacja, ale trafia w rękę Lenarcika...

Mak zmieni Pietrzyka.

Repka uderzał z 20 metrów, łapie piłkę Lenarcik.

Zablokowany strzał rywala w polu karnym, Kudła łapie piłkę.

Szukaliśmy Pietrzyka w polu karnym, rywal zdołał przerwać długie podanie.

Zablokowany strzał Shibaty z 20 metrów.

Zatrzymujemy kontrę prowadzoną lewą stroną boiska.

Aut dla GKS-u na wysokości pola karnego Arki.

Blokujemy uderzenie Stolca.

Zaczynamy drugą połowę, do boju GKS!

Kudła wybija na rzut rożny. Wcześniej wybiegł do piłki, do której pierwszy dopadł rywal i zrobiło się bardzo niebezpiecznie w polu karnym.

Lenarcik łapie piłkę, do której wyskakiwał Komor.

Teraz Gojny na spalonym.

Czubak na spalonym po akcji przeprowadzonej lewą stroną boiska.

Pietrzyk walczył w polu karnym, do piłki dopadł jednak obrońca i oddalił zagrożenie.

Faulowany Shibata, szansa na wrzutkę w pole karne Arki.

Przerwane podanie Repki do Pietrzyka.

Zablokowany strzał Marcjanika.

Piłka na nodze Kozubala w polu karnym, rywal zdążył do niego dopaść.

Rogala w pole karne Arki, ale rywal pierwszy dopada do piłki.

Jędrych przekierował strzał Kobackiego, ten na nasze szczęście odbił się od słupka.

Arce udaje się oddalić zagrożenie.

Zablokowane uderzenie Shibaty, wywalczyliśmy rzut rożny.

Zablokowane obie próby Kozubala.

Faul na Błądzie, szansa dla GKS-u na dośrodkowanie w pole karne.

Gra cały czas toczy się na naszej połowie.

Gol dla gości. Strzelcem Kobacki.

Piłka dograna na 11 metr do Kobackiego, ale ten uderza nad poprzeczką.

Faulowany na środku boiska Shun Shibata.

Obrońca zdjął piłkę z głowy Pietrzyka, który przygotowywał się do strzału po dograniu Jaroszka.

Akcja GKS-u prawą stroną. Obrońca powstrzymał Błąda przed wjazdem w pole karne.

Wrzutka w pole karne Arki, Gojny podaje spokojnie do bramkarza.

Kudła broni groźny strzał Czubaka.

Przerwana wrzutka Kozubala.

Uderzenie rywala głową nad poprzeczką bramki Kudły.

Gra przeniosła się na naszą połowę.

Długa piłka do Czubaka, Jędrych wybija na aut.

Dwie wrzutki w pole karne Arki, łapie piłkę Lenarcik.

Już na początku obserwujemy dużo przypadku, który może być w tym meczu decydujący.

• Obie ekipy już na boisku.

• Z uwagi na pauzę Sebastiana Bergiera spowodowaną przekroczeniem limitu żółtych kartek, w pierwszej jedenastce znalazł się Kacper Pietrzyk. W pierwszej jedenastce jeszcze jedna zmiana, bowiem melduje się Shun Shibata. Początek spotkania o godz. 15:00 i transmisja na platformie Polsat Box Go oraz w centrum meczowym STATSCORE.

• Informujemy, że zgodnie z planem mecz rozpocznie się o godz. 15:00. Gramy!

• ​► EKSTRA MENU NA MECZ GKS - ARKA. W kioskach gastronomicznych wprowadzimy do sprzedaży dodatkowo czekoladę na gorąco, grzaniec bezalkoholowy oraz pajdę ze smalcem. Zapraszamy, by na mecz przyjść wcześniej i skorzystać z naszej oferty!

• Z okazji Andrzejek i Barbórki przygotowaliśmy specjalną promocję dla Andrzejów i Barbar - na mecz wejdziecie za darmo!