• Bergier (57)
  • Mak (63)

Wisła Kraków: Raton - Colley, Uryga, Sapała (66. Alfaro), Carbo, Villar (88. Villar), Goku (66. Baena), Sobczak, Jaroch, Duda (88. Gogół), Szot.

GKS Katowice: Kudła - Wasielewski (90. Brzozowski), Janiszewski, Jędrych, Komor, Rogala - Błąd (72. Marzec), Repka, Kozubal (90. Figiel), Mak (90. Shibata) - Bergier (83. Arak).

Po przerwie reprezentacyjnej, GKS Katowice wrócił do ligowej rywalizacji w wyjazdowym meczu z Wisłą Kraków w ramach 16. kolejki Fortuna 1 Ligi. W składzie GieKSy zabrakło pauzującego za kartki Bartosza Jaroszka. Jego miejsce w pierwszym składzie zajął Grzegorz Janiszewski. Do podstawowego składu wrócił natomiast Marcin Wasielewski. Katowiczanie chcieli iść za ciosem po derbowym zwycięstwie z GKS-em Tychy. Niestety mecz zaczął się od straconej bramki już w 3. minucie spotkania, gdy Goku wykończył samotną akcję strzałem. W 18. minucie zagranie w pole karne otrzymał Sebastian Bergier. Obrońca zdążył je przeciąć, ale piłka leciała w stronę bramki Wisły. Dobrze ustawiony Alvaro Raton zdołał ją złapać. W 25. minucie blisko był Kacper Duda. Jego strzał sprzed pola karnego o centymetry minął bramkę GKS-u.

Katowiczanie grali odważnie i aktywne dążyli do wyrównania stanu meczu. W 30. minucie Marcin Wasielewski wpadł w pole karne i zgrywał na 11 metr. Tam wbiegał Grzegorz Janiszewski, któremu udało się oddać strzał, lecz futbolówka wpadła prosto do rąk dobrze ustawionego bramkarza Wisły. Chwilę później po zamieszaniu w polu karnym uderzał Adrian Błąd. Piłka odbiła się od Ratona i minęła słupek bramki. Nawet gdyby wpadła do siatki, gol nie zostałby uznany, gdyż nasz piłkarz był na spalonym. Jeszcze przed przerwą sytuację miał Bergier, który wpadł z piłką w pole karne i uderzył. Raton z najwyższym trudem odbił piłkę, do której dopadł Rogala. Jego uderzenie zatrzymało się na bocznej siatce. Więcej sytuacji w pierwszej połowie nie oglądaliśmy.

W 50. minucie Alan Uryga uderzał głową po wrzutce ze stałego fragmentu. Dawid Kudła zatrzymał jego uderzenie, a przy dobitce dopisało nam szczęście, bo Uryga nie trafił z bardzo bliskiej odległości w światło bramki. W 57. minucie GKS ruszył z kontrą. Oskar Repka szukał Sebastiana Bergiera długim podaniem. Te miał przerwać obrońca Wisły, ale się pomylił. Bergier dopadł do futbolówki w polu karnym i pomimo interwencji Ratona, udało mu się doprowadzić do remisu. W 63. minucie było już 2:1 dla gości, gdy Adrian Błąd zagrał w pole karne, a Mateusz Mak wykończył skutecznym strzałem. Szansę na 3:1 miał Bergier, który dostał podanie w pole karne od Mateusza Marca. Jego uderzenie z linii bramkowej wybił obrońca. Sędzia doliczły aż 11 minut. Na kilka minut przed końcem do remisu doprowadził Patryk Gogół strzałem sprzed pola karnego. Chwilę później było już 3:2 dla krakowian po golu Angela Baeny. Takim wynikiem skończył się mecz 16. kolejki.

• 90+11 min

Koniec meczu w Krakowie.

• 90+9 min

Niestety tracimy kolejną bramkę... Głową strzelił Baena.

• 90+7 min

Gogół doprowadza do remisu.

Wisła przed naszą bramką.

Brzozowski blokuje strzał. Rzut rożny dla Wisły.

Doliczone aż 11 minut.

Brzozowski za Wasielewskiego, Figiel za Kozubala i Shibata za Mąka.

Olejarka za Villara i Gogół za Dudę.

Sylwester w Krakowie, sędzia przerywa na moment mecz.

Arak za Bergiera.

Rzut rożny dla gospodarzy i sporo szczęścia GKS-u, bo trochę przysnęliśmy przy wznowieniu gry przez rywala.

Jędrych wybija piłkę zagrywaną na 5 metr.

Komor na spalonym, ale przez moment było niebezpiecznie pod polem karnym Wisły.

Faulowany Marzec, szansa dla GKS-u na dośrodkowanie.

Rogala do Bergiera, ten blokowany przez obrońcę tuż przed strzałem.

Złe uderzenie rywala i zacznie Kudła.

Wisła mogła ruszyć z groźną kontrą, ale gracze gospodarzy popełnili błąd i zacznie Kudła.

Bergier przed szansą na drugiego gola, rywal wybił piłkę z linii bramkowej.

Marzec za Błąda.

Wisła domagała się zagrania ręką w naszym polu karnym. Sędzia Myć nakazuje grać.

Rzut rożny dla Wisły.

Kudła odbija potężny strzał Dudy.

Alfaro za Sapałę i Baena za Goku.

MAK! DRUGA BRAMKA DLA GKS-U!

Uderzenie Sobczaka obok słupka, Wisła wyraźnie podrażniona.

I znów Wisła w naszej szesnastce. Wspólna interwencja Repki i Kudły.

Groźnie w naszym polu karnym, ostatecznie piłkę łapie Kudła.

Wykorzystujemy niefrasobliwość obrony Wisły i zaczynamy od początku!

GOOOL! SEBASTIAN BERGIER!

Żółta kartka dla Grzegorza Rogali.

Raton nie dał się zaskoczyć i łapie piłkę podbitą głową przez jednego z piłkarzy GKS-u.

Zatrzymujemy groźnie zapowiadającą się kontrę Wisły.

Jaroch z 25 metrów, ale wysoko nad bramką GKS-u.

Uderzenie głową Urygi, Kudła broni. Potem dobitka tego samego zawodnika, ale dopisało nam szczęście, bo nie trafił w bramkę.

Faul Maka, szansa dla gospodarzy na wrzutkę w pole karne.

Jędrych blokuje strzał Dudy.

Goku w naszym polu karnym, uderza nad poprzeczką.

Wracamy na drugą połowę, do boju GKS!

Komor wybija na rzut rożny, mogło być groźnie, gdyby mu się nie udało.

Doliczona. minuta.

Kontra Wisły, uderzenie Sapały nad bramką.

GKS w polu karnym. Raton odbija strzał Bergiera, dobitka Rogali zablokowana.

Podbity strzał Błąda, łapie bramkarz Wisły.

Błąd w polu karnym, uderzał, lecz piłka odbiła się od Ratona i przeleciała tuż obok słupka. Potem gwizdek sędziego, Błąd był na spalonym.

Repka dostał nogą w twarz walcząc o piłkę w naszym polu karnym, zacznie Kudła.

Rzut rożny dla Wisły po akcji lewą stroną.

Bergier wpadł w pole karne, próbował podawać, ale rywal zablokował i na domiar złego nabił naszego napastnika, gdy piłka opuszczała boisko. Zacznie z piątki Raton.

Strzał Janiszewskiego po podaniu Wasielewskiego. Trafia jednak w Ratona.

Znów Rogala w polu karnym, niestety blokowany przez obrońcę.

Rogala z szansą na dośrodkowanie, niestety zrobił to nieprecyzyjnie.

Strzał Dudy centymetry obok naszego słupka.

Jędrych blokuje strzał w kontrze rywala.

Bergier zgrywał piłkę przed bramkę Wisły, niestety nikt nie zamknął jego podania.

Żółta kartka dla Josepha Colleya.

Rzut z autu dla Wisły na wysokości naszego pola karnego.

Bergier z piłką na nodze w polu karnym, strzał jednak w dobrze ustawionego bramkarza.

Faulowany na naszej połowie Marcin Wasielewski.

Uderzenie w mur, na moment oddalamy zagrożenie.

Żółta kartka dla Repki, szansa dla Wisły, 20 metrów do bramki GKS-u.

Rozpędzał się Goku, na nasze szczęście źle podawał w pole karne.

Komor faulowany przez rywala w naszym polu karnym.

Jędrych próbował dopaść do piłki w polu karnym, obrona Wisły oddala zagrożenie.

Przerwana kontra GKS-u prawą stroną boiska.

Goku otwiera wynik meczu.

A teraz Dawid Kudła ratuje GKS po zamieszaniu w polu karnym. Ofiarną interwencją zatrzymuje strzał rywala z 5 metra.

Od razu Mak przed szansą po błędzie rywala. Jego podanie przeciął jednak Raton.

• Obie ekipy już na murawie, za moment rozpoczynamy mecz.

• W składzie GKS-u Katowice dwie zmiany. Pauzującego za kartki Bartosza Jaroszka zastąpił Grzegorz Janiszewski, natomiast za Dawida Brzozowskiego do składu wraca Marcin Wasielewski. Początek meczu o godz. 17:30. Transmisja na Polsat Sport Extra oraz na platformie Polsat Box Go i w centrum meczowym STATSCORE.