• Bergier (73)
1-0

GKS Katowice: Kudła - Brzozowski (61. Wasielewski), Jaroszek, Jędrych, Komor, Rogala - Mak (90. Arak), Kozubal, Repka, Błąd (70. Shibata) - Bergier (90. Pietrzyk).

GKS Tychy: Kikolski - Dijaković (64. Radecki), Niewiarowski (74, Machowski), Szpakowski (82. Mystkowski), Rumin, Błachewicz, Wojtuszek, Połap, Żytek, Bieroński (82. Mikita), Tecław.

Przy okazji meczu rozgrywanego 12 listopada, GKS Katowice uczcił 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Piłkarze wyszli na boisko w biało-czerwonych opaskach, a tuż przed pierwszym gwizdkiem kibice odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Trener Rafał Górak zdecydował się na jedną zmianę względem poprzedniego spotkania. Mateusz Marzec nie zagrał z powodu otrzymania czerwonej kartki w poprzednim meczu i jego miejsce zajął Mateusz Mak. W trakcie całej pierwszej połowy spotkania to GieKSa utrzymywała się przy piłce. Nisko ustawiony rywal czekał na nasze błędy w rozegraniu, aby ruszyć z kontrą. Jedna z takich sytuacji zakończyła się strzałem z 17 metrów Wiktora Niewiarowskiego, lecz piłka przeleciała nad poprzeczką bramki Dawida Kudły.

W 18. minucie Alek Komor uderzył głową po rzucie rożnym. Nasz obrońca miał dobrą pozycję, ale piłka trafiła prosto w dobrze ustawionego Macieja Kikolskiego. Kolejną dogodną okazję miał Mateusz Mak. W 40. minucie GieKSie udało się stworzyć zagrożenie w polu karnym tyszan. Futbolówka ostatecznie znalazła się pod nogami Mateusza Maka. Jego techniczne uderzenie uderzyło w poprzeczkę bramki i była to zdecydowanie najlepsza okazja katowiczan w pierwszej części gry. Jeszcze przed przerwą sędzia po jednej z akcji gospodarzy sprawdzał ewentualne zagranie ręką w polu karnym, ale po długiej analizie nakazał kontynuowanie gry. Pierwsze 45 minut zakończyło się bezbramkowym remisem.

W 55. minucie dobrą interwencją popisał się Kudła, który wyciągnął się jak długi i zdjął piłkę z nogi rywala gotowego oddać strzał. Chwilę później dobrą interwencją w polu karnym popisał się Arkadiusz Jędrych blokując strzał dryblującego Daniela Rumina. W 66. minucie Niewiarowski wykorzystał naszą niefrasobliwość w polu karnym i wypracował pozycję strzelecką, ale na szczęście dla gospodarzy źle uderzył. W 73. minucie dobrą akcję wyprowadziła GieKSa. Bergier przedłużył do Rogali i ten uderzał na krótki słupek. Piłka odbiła się od nóg Kikolskiego. Jednak zaraz po tej akcji mieliśmy rzut rożny, po którym piłka odbiła się od nogi Bergiera i wpadła do bramki tyszan dając gospodarzom prowadzenie. W 88. minucie Bergier próbował przelobować bramkarza po jego błędzie. Napastnikowi GieKSy niewiele zabrakło do szczęścia. Wynik już nie uległ zmianie i GieKSa przerwała złą passę.

• 90+6 min

KONIEC! GIEKSA WYGRYWA MECZ!

• 90+6 min

Kudła łapie trudną piłkę i ratuje nas przed rzutem rożnym.

• 90+6 min

Zamieszanie po błędzie Kikolskiego... ostatecznie piłka w rękach bramkarza.

• 90+5 min

Żółta kartka dla Kudły.

• 90+5 min

Uff, Rumin blisko bezpańskiej piłki... Mamy szczęście.

Rzut rożny dla tyszan.

Pietrzyk za Bergiera i Arak za Maka.

Doliczone 5 minut.

Jędrych oddal zagrożenie, następnie faulowany w walce o piłkę Shibata.

Szansa dla tyszan na dośrodkowanie w pole karne ze stałego fragmentu.

Groźnie pod naszym polem karnym. Potem Bergier próbował przelobować bramkarza po błędzie... niewiele zabrakło.

Żółta kartka dla Jaroszka.

Jaroszek wybija zagranie ze stałego fragmentu w nasze pole karne. Następnie faulowany Mak.

Jędrych głową, ale nie trafił w bramkę.

Mystkowski i Mikita za Szpakowskiego i Bierońskiego.

Bergier nabił rywala, będzie rzut rożny.

Faulowany przed pole karnym Mak. Szansa na wrzutkę w pole karne lub bezpośredni strzał.

Kozubal uderzał, ale dobrze ustawiony bramkarz gości łapie futbolówkę.

GieKSa próbuje iść za ciosem. Faulowany Repka, około 25 metrów do bramki tyszan.

Machowski za Niewiarowskiego.

Piłka wpadła do bramki po zamieszaniu przed Kikolskim... nie mamy pewności, czy to gol samobójczy, czy bramka Bergiera.

GOOOOL! GIEKSA PROWADZI!

ROGALA! Uderzał po podaniu Bergiera, bramkarz odbija nogami.

Komor głową po wrzutce ze stałego fragmentu Kozubala. Obok bramki.

Shibata za Błąda.

Wrzutka Maka, ale żaden z graczy GieKSy nie zamknął.

Niewiarowski z piłką w polu karnym... Mamy sporo szczęścia, że źle uderzył w dogodnej sytuacji.

Długie podanie Jędrycha do Błąda, ale ten nie dosięgnął futbolówki. Zabrakło niewiele.

Radecki za Dijakovicia.

Kikolski łapie dośrodkowanie Kozubala.

Wasielewski zmienia Brzozowskiego.

Bergier w pole karne, wyrzuca go jednak rywal.

Brzozowski wywalczył rzut rożny.

Połap uderzał, ale Kudła kontrolował lot piłki.

Jędrych blokuje strzał Rumina, ważna interwencja naszego obrońcy.

Kudła zdejmuje piłkę z głowy rywala.

Faulowany przed bramką Jaroszek, zacznie Kudła.

Rzut rożny dla gości.

Chwilowa przerwa w grze. Jeden z rywali potrzebuje pomocy medycznej.

Przez moment oblężenie bramki tyszan, ale bez wyprowadzenia strzału.

Od razu akcja lewą stroną, ale podanie Rogali przerwane.

Wracamy i walczymy dalej GIEKSA!

Sędzia zakończył pierwszą część meczu.

Bergier obrócił się z piłką w polu karnym, uderzenie obok bramki.

Błąd próbował wrzucać z prawej strony, zabrakło precyzji.

Komor próbował z przewrotki! Gdyby tylko lepiej trafił w piłkę...

Sędzia nakazuje grać.

Rywal ratuje się wybiciem na rzut rożny. Sędzia sprawdza, czy nie było dotknięcia piłki ręką.

Mak w poprzeczkę! Szybsza akcja GieKSy prawą stroną boiska.

Żółta kartka dla Repki.

Wrzutka Rogali, piłkę wybija defensor będący tuż przed Bergierem.

Jędrych wybija piłkę z naszego pola karnego.

Uderzenie na naszą bramkę, ale Kudła łapie piłkę.

Wrzutka Kozubala ląduje w rękach Kikolskiego. Po chwili Bergier w pole karne, ale przerywa obrońca.

Faulowany Bergier przed polem karnym, szansa dla gospodarzy.

Jaroszek przerywa kontrą i nabija rywala, zacznie Kudła.

Byliśmy moment przed polem karnym po szarży Błąda, ale tyszanie oddalają.

Wrzutka Brzozowskiego, ale łapie Kikolski.

Teraz faulowany Błąd i to GieKSa będzie miała okazję na rozegranie stałego fragmentu.

Dośrodkowanie w kierunku bramki przeleciało nad poprzeczką.

Rzut rożny dla tyszan po akcji prawą stroną.

Kozubal blokuje uderzenie z 30 metrów.

Uderzenie głową Komora po rzucie rożnym. Piłka wpadła prosto w ręce Kikolskiego.

Mak nabił rywala i spróbujemy z rzutu rożnego.

Faulowany Mak, szansa na wrzutkę w szesnastkę.

Wrzutka w nasze pole karne... rywal nie zdołał uderzyć zaskoczony, że piłka spadła pod jego nogę.

Akcja tyszan i strzał z 17 metrów Niewiarowskiego. Uderzenie nad poprzeczką bramki Dawida Kudły.

Teraz Komor dośrodkował na piąty metr, ale pewnie piłkę łapie Kikolski.

Błąd do Rogali na skrzydło, ten w pole karne do Bergiera, ale podanie przerywa obrońca.

Niewiarowski wyprowadzał kontrę, ale zgubił piłkę.

Błąd GieKSy przy wyprowadzeniu piłki, ale rywal sam ją wybił po wejściu w pole karne i zacznie Kudła.

Rywal ruszył z kontrą, ale zatrzymuje ją Repka.

Teraz dogrywać próbował Błąd, ale piłka ląduje w rękach Kikolskiego.

Wrzutka Brzozowskiego, ale wybita przez rywala.

• Obie drużyny na boisku, za moment odśpiewamy hymn Polski.

• Przy sektorze numer jeden malowanie twarzy w trójkolorowe i biało-czerwone barwy. Jesteś na stadionie? Zapraszamy.

• Trener Rafał Górak zdecydował się na jedną zmianę względem poprzedniego spotkania. Mateusz Marzec nie zagra z powodu otrzymania czerwonej kartki w poprzednim meczu i jego miejsce zajął Mateusz Mak. Transmisja spotkania na kanale Polsat Sport, w centrum meczowym STATSCORE oraz na platformie Polsat Box Go. Początek spotkania o godz. 12:40.