• Bergier (25)
  • Brzozowski (55)

Stal Rzeszów: Wrąbel - Warczak, Kościelny, Góra, Simcak (80. Kądziołka), Łysiak (85. Bukowski), Danielewicz (62. Wachowiak), Thill, Kłos (46. Diaz), Prokić, Adler.

GKS Katowice: Kudła - Brzozowski, Jaroszek (57. Janiszewski), Jędrych, Komor, Rogala - Błąd (80. Figiel), Repka, Kozubal (90+3 Mak), Marzec - Bergier (80. Arak)

Po porażce przy Bukowej z Polonią Warszawa, GieKSa musiała poszukać szansy na przełamanie złej passy na stadionie w Rzeszowie. Stal nie rozpoczęła obecnego sezonu zbyt dobrze, ale udane występy w ostatnich tygodniach sprawiły, że ewentualna wygrana pozwalała jej wyprzedzić GKS w tabeli.

GieKSa nie przystępowała do meczu w optymalnym zestawieniu. Kontuzje wyeliminowały z udziału w spotkaniu Christiana Alemana oraz Marcina Wasielewskiego. W ich miejsce szansę gry otrzymali Mateusz Marzec oraz Dawid Brzozowski. Pierwszy z nich był bliski tego, aby w idealnym stylu otworzyć mecz. Po jego indywidualnej akcji zakończonej mocnym strzałem, dobrą interwencją popisał się jednak bramkarz Stali. Jakub Wrąbel nie miał za to nic do powiedzenia w 25. minucie spotkania. Piłka trafiła wtedy do Sebastiana Bergiera, który - mimo asysty obrońcy - obrócił się i potężnym strzałem dał GKS-owi prowadzenie. Stal długo rozgrywała swoje akcje, ale nie miała specjalnie pomysłu na sforsowanie defensywy GKS-u. Katowiczanie szukali za to w kontrach sposobu na strzelenie kolejnego gola.

Początek drugiej połowy przyniósł mnóstwo emocji. Po analizie VAR arbiter postanowił ukarać czerwoną kartką Marca za faul na wychodzącym na czystą pozycję rywalu. Grający w osłabieniu GKS w kolejnej akcji podwyższył prowadzenie! W polu karnym Stali czujnością wykazał się Brzozowski, który mocnym, płaskim strzałem pokonał Wrąbla.

Co jasne, GKS skupił się od tego momentu na defensywie i pilnowaniu wyniku. Stal rzuciła wszystkie siły do ataku. Dawid Kudła miał mnóstwo pracy i popisał się kilkoma znakomitymi interwencjami. Na kwadrans przed końcem sposób na niego znalazł Adler i zdobył gola kontaktowego. Ten sam zawodnik w samej końcówce doprowadził do wyrównania. Mecz ostatecznie zakończył się podziałem punktów.

Teraz przed GKS-em derby. W niedzielę 12 listopada o godz. 12:40 podejmiemy przy Bukowej GKS Tychy.

• 90+11 min

Koniec meczu. Remis w Rzeszowie.

• 90+10 min

Pomoc medyczna dla naszych zawodników.

• 90+9 min

Kudła ratuje GKS!

• 90+4 min

Żółta kartka dla Janiszewskiego.

• 90+3 min

Mak za Kozubala.

• 90+2 min

Faul na Brzozowskim na połowie rywali.

• 90 min

Aż sześć minut doliczonych.

• 88 min

Brzozowski blisko gola.

• 87 min

Adler trafia po raz drugi.

• 87 min

Żółta kartka dla Brzozowskiego za faul.

• 86 min

Kądziołka mocno i niecelnie zza pola karnego.

• 85 min

Bukowski za Łysiaka w Stali.

• 84 min

Strzał Diaza zablokowany.

• 83 min

Strzela głową Adler i pewnie broni Kudła.

• 82 min

Żółta kartka dla Kudły za opóźnianie gry.

• 80 min

Kądziołka za Simcaka w Stali.

• 80 min

Wchodzą Arak i Figiel, zeszli Błąd i Bergier.

• 78 min

Dwie znakomite interwencje Kudły.

• 76 min

Bergier w dobrej sytuacji, ale złapany na spalonym.

• 75 min

Adler pokonuje Kudłę.

• 74 min

Jeszcze raz interweniuje Kudła.

• 73 min

Zablokowany strzał Kozubala i dobitka Brzozowskiego.

• 70 min

Teraz Łysiak uderzył zza pola karnego, ale niecelnie.

• 67 min

Wspaniała interwencja Kudły po uderzneiu Wachowiaka z dystansu.

• 67 min

Analiza VAR, czy nie podyktować karnego po przypadkowym zagraniu ręką Jędrycha w naszym w polu karnym. Gramy dalej!

• 67 min

Dobra interwencja Kudły po strzale Wachowiaka.

• 64 min

Strzał Adlera, piłka przelatuje obok słupka.

• 62 min

Wachowiak za Danielewicza w Stali.

• 62 min

Żółta kartka dla Simcaka.

Mocne ataki Stali, ale pewnie się bronimy.

Janiszewski za Jaroszka w GKS-ie.

Goool! Brzozowski trafia dla GieKSy!

Thill strzela niecelnie z rzutu wolnego.

Zmiana decyzji arbitra. Czerwona kartka dla Marca.

Analiza VAR ostatniej sytuacji.

Żółta kartka dla Marca za faul.

Niecelne uderzenie Repki.

W przerwie zmiana w Stali. Jesus Diaz za Kłosa.

Początek drugiej połowy. Do boju GKS!

• 45+3 min

Koniec pierwszej połowy.

• 45+2 min

Bergier bliski drugiego gola. Jego strzał w ostatniej chwili zablokowany.

Pierwsza połowa przedłużona o dwie minuty.

Thill dostał piłkę w polu polu karnym i oddał strzał, ale znacznie się pomylił.

Pewna interwencja Repki w naszym polu karnym.

Kolejna nieudana próba Stali. Kudła rozpoczyna od bramki.

Stał długo rozgrywała piłkę przed naszym polem karnym. Nic jednak z tego nie wyniknęło.

Kolejna akcja Marca zakończona celnym strzałem, ale zdecydowanie zbyt lekkim.

Groźnie zagrywał Prokić, ale jego podanie świetnie przerywa Jędrych.

Nasza obrona pewnie zatrzymuje kolejną akcję Stali. Piłka w rękach Kudły.

W odpowiedzi szarżował Prokić. Bez efektu.

Goool! Bergier trafia z kilku metrów!

Bergier strzela z rzutu wolnego. Piłka przelatuje metr nad bramką.

Najlepsza akcja Stali. Łysiak pudłuje z bliska.

Dośrodkowanie w nasze pole karne. Kozubal wyjaśnia sytuację.

Zderzenie Komora z Jędrychem. Potrzebna będzie pomoc medyczna dla naszego kapitana.

Znakomita akcja Marca zakończona celnym strzałem. Wrąbel jednak świetnie broni.

Wrzutka w pole karne Stali. Wrąbel pewnie łapie piłkę.

Simcak uderzał głową. Nieznacznie się pomylił.

Zagrożenie pod naszą bramką po wrzutce Danielewicza z rzutu wolnego.

Thill strzela z dystansu bardzo niecelnie.

Teraz faul na Brzozowskim, który urywał się prawym skrzydłem.

Błąd faulowany w środku pola.

• Dwie zmiany w składzie GKS-u. W miejsce kontuzjowanych Christiana Alemana i Marcina Wasielewskiego pojawili się Mateusz Marzec i Dawid Brzozowski.