• Zawistowski (21)
  • Tomczyk (55)

GKS Katowice: Kudła - Wasielewski, Jaroszek (46. Figiel), Jędrych, Komor, Rogala - Błąd (76. Shibata), Repka, Kozubal (76. Baranowicz), Alemán (44. Marzec) - Bergier (62. Mak).

Polonia Warszawa: Kuchta - Grudniewski, Tomczyk (72. Kobusiński), Bajdur (72. Kluska), Okhronchuk (85. Wojciechowski), Koton, Biedrzycki, Kołodziejski, Zawistowski (76. Pawłowski), Kowalski-Haberek, Michalski (85. Marciniec).

Spotkanie z beniaminkiem wydawało się idealną okazją do przełamanie złej passy GieKSy. Co prawda, katowiczanie nie przegrali dwóch ostatnich spotkań, ale na ligową wygraną czekamy od końcówki sierpnia. Trener Rafał Górak zaufał w piątkowym starciu tej samej grupie piłkarzy, która w poprzedniej kolejce wywiozła remis z Łęcznej.

Polonia miała słaby start sezonu, ale w ostatnich kolejkach radziła sobie już lepiej. W jej składzie pojawiło się dwóch byłych zawodników GKS-u: bramkarz Mateusz Kuchta oraz obrońca Michał Kołodziejski.

Obie drużyny ostrożnie rozpoczęły spotkanie. Żaden z zespołów nie rzucił się do mocnych ataków, szukając raczej szans w kontrach. Plan Polonii okazał się skuteczniejszy. Po przejęciu piłki w środku pola i szybkiej akcji, piłka trafiła do Nikodema Zawistowskiego, który z bliska pokonał Dawida Kudłę. GKS próbował odwrócić losy meczu, ale katowiczanie mieli spore problemy ze stwarzaniem dobrych okazji bramkowych. W pierwszej części spotkania najlepszy strzał oddał Oskar Repka, ale jego uderzenie głową zostało pewnie wyłapane przez Kuchtę.

Od mocnych ataków rozpoczęliśmy drugą część meczu. Blisko zdobycia gola był Mateusza Marzec, ale z bliska przeniósł piłkę nad poprzeczką. Zamiast wyrównania, było podwyższenie prowadzenia przez gości. Kolejny szybki wypad Polonii tym razem skutecznie wykończył Paweł Tomczyk.

Po tym trafieniu goście w pełni skupili się na pilnowaniu wyniku. GKS miał sporą przewagę i kilkukrotnie zagroził nawet bramce Polonii, ale w żaden sposób nie przełożyło się to na wynik. W efekcie to Polonia triumfowała w Katowicach. Kolejny mecz GKS-u w niedzielę 5 listopada o godz. 15:00 ze Stalą w Rzeszowie.

Koniec spotkania. Porażka GKS-u z Polonią.

GKS rzucił wszystkie siły do ataku.... Mecz potrwa jeszcze trzy minuty.

Strzał Komora, ale skończyło się tylko na rzucie rożnym.

Zmiany w Polonii. Okhronchuk i Michalski zeszli, a na boisku Wojciechowski i Marciniec.

Strzał Jędrycha głową. Kolejne niecelne uderzenie.

Shibata strzelał zza pola karnego. Niecelnie.

Jędrych w polu karnym rywali. Niestety niecelne podanie kończy naszą akcję.

Zmiany także w GKS-ie. Baranowicz i Shibata za Kozubala i Błąda.

Pawłowski za Zawistowskiego w Polonii.

Główkował Mak. Piłka poleciała daleko od bramki rywali.

Dwie zmiany w Polonii. Kluska i Kobusiński za Tomczyka i Bajdura.

Szarża Marca zakończona ładnym, ale niecelnym strzałem.

Marzec do Maka w polu karnym rywali, ale ten ostatni nie trafił czysto w piłkę.

Ładna akcja GKS-u zakończona strzałem Wasielewskiego. Kuchta jednak broni.

Kuchta łapie piłkę do wrzutce Błąda.

Mak za Bergiera.

Rzut rożny dla GKS-u. Obrońcy Polonii wybijają piłkę po dośrodkowaniu Kozubala.

Żółta kartka dla Biedrzyckiego.

Szybka kontra Polonii zakończona golem Tomczyka.

Komor w niezłej sytuacji. Jego strzał z bliska jednak zablokowany.

Najlepsza sytuacja GKS-u. Marzec przenosi piłkę nad poprzeczką.

Znakomita interwencja Repki w naszym polu karnym.

Zablokowany strzał Figla.

Początek drugiej części spotkania. Do boju GKS!

Zmiana w GKS-ie w przerwie. Figiel za Jaroszka.

• 45+5 min

Koniec pierwszej części spotkania.

• 45+4 min

Koton strzela głową. Kudła broni z najwyższym trudem.

• 45+3 min

Wrzutka Kozubala z rzutu wolnego bez żadnego efektu.

Dośrodkowanie Biedrzyckiego. Piłka przeleciała jednak przez całe pole karne.

Doliczone pięć minut.

Groźny strzał Repki głową. Kuchta pewnie broni.

Zmiana w GKS-ie. Marzec za Alemana.

Gramy dalej. Nie ma karnego dla Polonii.

Trwa analiza VAR.

Żółta kartka dla Jaroszka.

Wrzutka Alemana z rzutu rożnego. Kuchta skutecznie piąstkuje.

Była szansa na kontrę dla GKS-u. Rogala źle przyjął jednak piłkę.

Żółta kartka dla Wasielewskiego za faul w środku pola.

Zakotłowało się w naszym polu karnym po wrzutce z wolnego. Sytuacja jednak wyjaśniona.