0-0

Bruk-Bet Termalica Nieciecza

GKS Katowice: Kudła - Wasielewski, Komor, Repka, Janiszewski, Rogala - Błąd (84. Marzec), Kozubal, Figiel (70. Baranowicz), Mak (61. Aleman) - Bergier (70. Arak).

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Loska - Kasperkiewicz (88. Putivtsev), Dombrovskyi, Branecki, Radwański (88. Poznar), Zaviiskyi (64. Trubeha), Hilbrycht, Spendlhofer, Karasek (72. Fassbender), Ambrosiewicz, Nowakowski (64. Wolski).

W meczu 11. kolejki Fortuna 1 Ligi, GKS Katowice przy Bukowej podejmował Bruk-Bet Termalikę Nieciecza. Do pierwszej jedenastki zespołu trenera Rafała Góraka wrócił Antoni Kozubal, który w poprzednim meczu pauzował z powodu przekroczenia limitu żółtych kartek. Poza grą byli zawieszeni za kartki Shun Shibata i Arkadiusz Jędrych. W przypadku Jędrycha to pokłosie czerwonej kartki z Gdańska. Już w 3. minucie dobrą szansę miał Adrian Błąd, na którego nogę spadło dośrodkowanie. Jego mocne uderzenie z woleja przeleciało jednak nad poprzeczką bramki Tomasza Loski. Gra była otwarta i obie ekipy próbowały stworzyć zagrożenie przed szesnastką rywala. Po stronie gości bardzo groźnie uderzał z 25 metrów Damian Hilbrycht. Jego uderzenie przeleciało obok słupka naszej bramki.Natomiast w 41. minucie piłka na 16 metrze spadła pod nogi Rafała Figla. Jego strzał niestety przeleciał obok słupka bramki Termaliki. Chwilę później w kontrze Mateusz Mak dogrywał do Adriana Błąda, temu udało się oddać strzał, lecz nasz pomocnik był na pozycji spalonej.

Ostatecznie na przerwę zespoły schodziły z bezbramkowym remisem. W 49. minucie Grzegorz Rogala wrzucił piłkę w pole karne. Ta spadła na głowę Mateusza Maka, ale jego próba trafiła prosto w ręce Tomasza Loski. W odpowiedzi Kacper Karasek obił spojenie naszej bramki po akcji rywala przeprowadzonej lewą stroną boiska. W 52. minucie Kudła wybił trudne dośrodkowanie prosto pod nogi Adama Radwańskiego, na szczęście w porę zareagował Mateusz Mak, wybijając piłkę z naszego pola karnego. Żadna z drużyn nie chciała się zadowolić remisem, dlatego i GKS i Termalica zaczęły agresywniej napierać na pole karne. W 61. minucie na boisku pojawił się Christian Aleman zmieniając Mateusza Maka. Chwilę wcześniej dogodną okazję miał Marcin Wasielewski, który otworzył sobie miejsce w polu karnym, ale nie trafił w światło bramki.

W 65. minucie znakomicie interweniował Dawid Kudła, gdy Jakub Branecki wygrał pozycję w polu karnym i stworzył sobie niemal stuprocentową sytuację do strzelenia bramki. W 75. minucie potężnie uderzył sprzed pola karnego Fassbender. Kudła odbił jego strzał. Chwilę później próbował ponownie, tym razem w polu karnym i tym razem jeden z obrońców zablokował uderzenie. W odpowiedzi w kontrze uderzył Adrian Błąd, ale Loska odbił jego strzał na rzut rożny. W 83. minucie Aleman ruszył z kontrą po stracie rywala, ale faulował przeciwnika w polu karnym po agresywnej szarży. W jednej z ostatnich akcji doskonałą szansę miał Mateusz Marzec po kontrze GieKSy, ale nie trafił będąc tuż przed bramkarzem. Chwilę wcześniej Kudła uratował GKS po groźnym strzale Braneckiego w polu karnym. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

• 90+5 min

Koniec spotkania. Remis przy Bukowej.

• 90+5 min

Janiszewski blisko zdobycia gola!

• 90+4 min

Strzał Rogali i będzie rzut rożny.

• 90+2 min

Celny strzał Araka głową, ale broni Loska.

• 90+2 min

Marzec marnuje stuprocentową sytuację.

• 90+1 min

Kudła ratuje nas po strzale Braneckiego.

• 90 min

Sędzia dolicza co najmniej cztery minuty.

• 90 min

Złe dośrodkowanie i rozpocznie GKS.

• 89 min

Goście w natarciu. Wywalczyli rzut rożny.

• 88 min

Zmiany: Poznar i Putivtsev za Kasperkiewicza i Radwańskiego

• 85 min

Komor znakomicie przerywa akcję rywali.

• 84 min

Zablokowany strzał Marca.

• 84 min

Marzec za Błąda w GKS-ie.

• 83 min

Aleman fauluje w polu karnym Niecieczy.

• 83 min

Wracamy do gry.

• 81 min

Przerwa w grze, pomoc medyczna potrzebna dla jednego z zawodników gości.

• 80 min

Nieporozumienie w obronie i goście mają rzut rożny.

• 78 min

Było groźnie w naszym polu karnym, wybijamy jednak piłkę.

• 76 min

Błąd huknął zza pola karnego, tym razem to bramkarz rywali musiał popisać się umiejętnościami.

• 75 min

Fassbender uderza z dystansu, Kudła świetnie interweniuje.

• 72 min

Fassbender za Karaska w Niecieczy.

• 70 min

Zmiany w GKS-ie. Zeszli Bergier i Figiel, Na boisku Arak i Baranowicz.

• 70 min

Żółta kartka dla Radwańskiego.

• 68 min

Szarżował Aleman, zatrzymał się na trzecim rywalu.

• 66 min

Kudła wybiega z bramki i zatrzymuje groźną kontrę Niecieczy.

• 65 min

Kudła wygrywa pojedynek sam na sam z Braneckim.

• 64 min

Zmiany w zespole gości: schodzą Zaviiskyi, Nowakowski, wchodzą Trubeha, Wolski.

• 62 min

Bergier uderza z dystansu w środek bramki.

• 61 min

Zmiana w GKS-ie: Aleman za Maka.

Żółta kartka dla Figla/

Wasielewski w dobrej sytuacji, ale strzelił bardzo niecelnie.

Źle rozegrany stały fragment gry i GKS w posiadaniu piłki.

Kontra gości. Będzie rzut rożny dla rywali.

Bergier faulowany na środku boiska.

Figiel strzelał zza pola karnego. Loska pewnie złapał piłkę.

Niepewna interwencja Kudły. Na szczęście bez konsekwencji dla GKS-u.

Było groźnie! Karasek trafia w słupek naszej bramki.

Ładny i celny strzał Maka głową po wrzutce Rogali. Loska dobrze interweniuje.

Bergier ładnie przejął piłkę w środku pola, ale podanie do Maka niecelne.

Wracamy na drugą połowę. Do boju GKS!

• 45+2 min

Koniec pierwszej części spotkania.

Dodatkowe dwie minuty gry.

Ambrosiewicz dośrodkowuje bardzo niecelnie.

Błąd złapany na pozycji spalonej. Szkoda, bo było groźnie pod bramką rywali po szybkiej kontrze.

Celny strzał Karaska, ale Kudła radzi sobie bez problemu.

Figiel strzelał z 16 metrów. Uderzenie niecelne.

Błąd posłał piłkę w pole karne rywali, ale żaden z kolegów do niej nie zdążył.

Świetna akcja Kozubala zakończona wrzutką do Bergiera. Napastnik GKS-u jednak na pozycji spalonej.

Próba szybkiej kontry GKS-u. Zatrzymaliśmy się na polu karnym Niecieczy.

Kudła pewnie łapie piłkę wrzucone w nasze pole karne.

Błąd strzelał głową. Piłka trafiła w nogi obrońcy.

Spore zamieszanie pod bramką gości po rzucie rożnym. Piłka ostatecznie wybita.

Zaviiskyi ukarany żółtą kartką.

Hilbrycht uderza z kilkudziesięciu metrów, minimalnie niecelnie.

Dombrovskyi uderza, ale bardzo słabo.

Niepewna interwencja naszej obrony i rzut rożny dla gości.

Wrzutka Kozubala z prawej strony, łapie Loska.

Branecki tym razem oddaje strzał, ale lekki i niecelny.

Branecki wyskoczył do dośrodkowanej piłki, ale jej nie sięgnął. To była groźna akcja rywali.

Janiszewski przerywa faulem kontrę rywali.

Piłka trafiła do Wasielewskiego przed polem karnym, ale jego strzał bardzo niecelny.

Jeszcze jedna akcja Wasielewskiego. Będzie rzut rożny.

Wasielewski nie opanował piłki w polu karnym gości.

Żółta kartka dla Kasperkiewicza za faul na Bergierze.

Kolejna wrzutka w nasze pole karne. Piłkę pewnie wybija Komor.

Nieudane dośrodkowanie Karaska i rozpoczniemy od własnej bramki.

Wasielewski fauluje Spendlhofera na środku boiska.

Błąd strzela mocno z woleja, ale piłka przelatuje nad poprzeczką.

Szarża Rogali lewą stroną boiska. Rzut rożny dla GieKSy.

• W meczu 11. kolejki GKS Katowice podejmie przy Bukowej Bruk-Bet Termalikę Nieciecza. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18:00 i będzie transmitowane na platformie Polsat Box Go oraz w centrum meczowym Statscore. W składzie GKS-u jedna zmiana względem poprzedniego spotkania. Do pierwszego składu wrócił Antoni Kozubal.