• Sula (75)
1-0

Odra Opole: Haluch - Piroch, Niziołek, Mikinić (72. Sula), Czapliński, Purzycki, Spychała, Antczak, Kamiński, Pikk, Galan.

GKS Katowice: Kudła - Wasielewski, Komor, Repka, Janiszewski, Rogala (81. Brzozowski) - Mak (70. Shibata), Baranowicz (81. Pietrzyk), Figiel, Błąd - Bergier (77. Arak).

Po dwóch ligowych porażkach z rzędu, katowiczanie przyjechali do Opola, by wrócić na zwycięską ścieżkę. W składzie naszego zespołu zabrakło pauzujących za kartki Arkadiusza Jędrycha oraz Antoniego Kozubala. W wyjściowej jedenastce zadebiutował z kolei Bartosz Baranowicz. W 6. minucie meczu potężnie z 20 metrów uderzał Adrian Błąd. Artur Haluch odbił jego próbę, ale miał z nią sporo problemów. W kolejnej akcji ruszyła Odra i tym razem bliski był Borja Galan, ale dobrze w bramce spisał się Dawid Kudła odbijając jego strzał na rzut rożny. To były dwie najlepsze sytuacje obu drużyn w pierwszej części, choć w 36. minucie blisko był Błąd, który lobem próbował pokonać Halucha, gdy ten przy próbie wybicia piłki wyszedł odrobinę za daleko. Próbie naszego zawodnika zabrakło jednak precyzji.

Na przerwę schodziliśmy z bezbramkowym remisem. W 50. minucie Rafał Figiel uderzał z 20 metrów po podaniu Grzegorza Rogali. Piłka jednak przeleciała nad poprzeczką bramki gospodarzy. Spotkanie toczyło się jednak głównie w środkowej strefie. Oba zespoły dobrze ustawione w obronie, czekały na błąd w ustawieniu rywala. W 64. minucie przy rzucie rożnym osamotniony w polu karnym był Jiri Piroch. Jego uderzenie głową minęło jednak słupek bramki GKS-u. W 68. minucie Rafał Niziołek źle zagrywał do bramkarza. Do piłki dopadł Sebastian Bergier, ale nie potrafił jej opanować i oddać strzału. W 76. minucie Odra wykorzystała złe rozegranie GKS-u na własnej połowie. Din Sula wyszedł sam na sam z Kudłą i dał Odrze prowadzenie.

Katowiczanie szukali sposobu na to, jak wyprowadzić groźny atak, ale dobrze ustawiona Odra przerywała nasze akcje. Tuż pod koniec spotkania katowiczanie mieli szansę oddać groźny strzał po faulu na 20 metrze. Rafał Figiel trafił jednak w mur, a dobitka Shuna Shibaty przeleciała wysoko nad poprzeczką. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy.

Koniec meczu w Opolu.

Figiel trafia w mur, a dobitka Shibaty wysoko nad bramką.

Rzut wolny dla GKS-u, około 20 metrów do bramki Odry.

Rzut rożny dla Odry.

Doliczone 4 minuty.

Shibata z dystansu, ale nie trafił w światło bramki.

Odra skutecznie przerywa nasze ataki.

Strzał Antczaka nad bramką Kudły.

Sula znów wpada w pole karne, ale tym razem nie oddał strzału, zacznie Kudła.

Brzozowski za Rogalę i Pietrzyk za Baranowicza.

GieKSa stara się ruszyć z groźnym atakiem.

Arak zmienił Bergiera.

Żółta kartka dla Shibaty.

Sula daje Odrze prowadzenie po akcji sam na sam z Kudłą.

Blokujemy dwie próby wrzutki Antczaka.

Sula za Mikinicia.

Gospodarzom udaje się oddalić zagrożenie.

Shibata zmienia Maka.

Aj! Błąd Niziołka przy podaniu do bramkarza, nie udało się go wykorzystać Bergierowi.

Teraz Wasielewski w polu karnym Odry, naciskany przez obrońcę źle zagrywał piłkę.

Wasielewski wybija dośrodkowanie w nasze pole karne.

Niekryty Piroch w polu karnym, na nasze szczęście strzela obok słupka.

Zamieszanie w naszym polu karnym, oddalamy zagrożenie. Chwilę później Rogala blokuje wrzutkę i Odra będzie miała rzut rożny.

Faul Janiszewskiego, kolejna szansa dla gospodarzy na dośrodkowanie bezpośrednio w szesnastkę.

Wrzutka Bergiera wybita przez obrońcę.

Niziołek z piłką w naszym polu karnym, ale jego strzał wysoko nad poprzeczką.

Rzut wolny dla Odry po faulu przy linii bocznej boiska.

Będziemy mieli rzut z autu na wysokości pola karnego Odry.

GKS z szansą na wrzutkę.

Żółta kartka dla Galana za faul na Figlu.

Świetna interwencja w polu karnym Komora, który zatrzymał groźne dośrodkowanie.

Nieudane dośrodkowanie Figla po dobrze zapowiadającej się akcji GKS-u.

Blokujemy strzał Galana, Rogala ratuje nas przed rzutem rożnym wybiciem piłki na aut.

Figiel uderzał z 20 metrów, ale nad bramką opolan.

Teraz sporo szczęścia, bo Galan miał piłkę na 20 metrze, ale nie utrzymał równowagi.

Błąd odważnie przebiegł pół boiska, próbował strzelać, ale jego próba zablokowana.

Żółta kartka dla Purzyckiego.

Wracamy do gry, do boju GKS!

GKS domaga się odgwizdania ręki w polu karnym. Sędzia pokazał jednak rzut rożny.

Doliczone 2 minuty.

Żółta kartka dla Bergiera.

Dwie wrzutki wybite przez obrońców Odry.

Teraz faul na Bergierze i kolejna szansa na dośrodkowanie dla GKS-u.

Zła wrzutka Błąda, ale odzyskujemy piłkę.

Faulowany Baranowicz, 30 metrów do bramki Odry.

Wysoka wrzutka Błąda na Komora, za wysoka by nasz obrońca zdołał opanować piłkę.

Ajj! Błądowi prawie udało się wykorzystać złe wyjście Halucha... piłka o centymetry minęła bramkę Odry po próbie lobu.

Jeszcze jeden...

Aut dla GKS-u na wysokości pola karnego Odry.

W ostatnich minutach gra toczy się głównie w środku pola.

Wasielewski wybija na aut dośrodkowanie w nasze pole karne.

Błąd dogrywał w pole karne do Rogali, ale ten w walce o piłkę faulował rywala.

Bergier wybija dośrodkowanie.

Kolejny faul na naszej połowie, tym razem to Mak przekroczył przepisy. Odra znów będzie wrzucała w naszą szesnastkę.

Piłka spadła na nogę Pikka ustawionego na 16 metrze, ale jego strzał nad poprzeczką.

Rzut rożny dla Odry po próbie wrzucenia piłki przez Mikinicia.

Mak w polu karnym, niestety jego podanie do Bergiera zablokowane.

Kudła ofiarnie łapie wysoką piłkę.

Teraz faul Repki w walce o piłkę i znów Odra z szansą na wrzutkę.

Wasielewski zgrywał w kierunku bramki dośrodkowanie Figla. O piłkę walczył Mak, ale ta wypadła poza boisko.

Komor blokuje strzał Galana.

Oddalamy zagrożenie, ale tylko na moment.

Janiszewski faulował Czaplińskiego, szansa dla gospodarzy na dośrodkowanie w pole karne.

Nasz bramkarz zacznie z piątki po uderzeniu głową, które przeleciało nad poprzeczką naszej bramki.

W odpowiedzi kontra Odry. Kudła wybija na rzut rożny strzał Galana.

Błąd z dystansu! Haluch odbija, ale z problemami.

Mak nie zrozumiał się z Bergierem przed polem karnym Odry.

Odbieramy rywalowi piłkę w naszym polu karnym.

Dośrodkowanie w nasze pole karne, Błąd zgrywa głową do Kudły.

• Obie ekipy już na boisku, za moment rozpoczynamy spotkanie.

• W 10. kolejce Fortuna 1 Ligi, GKS Katowice zmierzył się na wyjeździe z Odrą Opole. W składzie katowiczan zabrakło pauzujących za kartki Arkadiusza Jędrycha oraz Antoniego Kozubala. W wyjściowym składzie zadebiutował z kolei Bartosz Baranowicz. Początek spotkania o godz. 17:30, transmisja na Polsacie Sport Extra, centrum meczowym Statscore oraz na plaformie Polsat Box Go.