• Olsson (77)
  • Bobček (84)
5-1

• Bergier (13)

Lechia Gdańsk: Sarnavskyi - Bugaj, Chindris, Olsson, Conrado, Biegański (58. Kapić), Zhelizko (76. Neuhebauer), Mena (42. Piła), Fernandez (76. Sypek), Khlan (76. Zjawiński), Bobcek.

GKS Katowice: Kudła - Wasielewski (85. Brzozowski), Janiszewski, Jędrych, Komor, Rogala - Błąd (68. Figiel), Repka, Kozubal (78. Baranowicz), Shibata - Bergier (78. Arak).

W deszczowy piątkowy wieczór nad morzem, GKS Katowice po raz pierwszy od piętnastu lat zmierzył się z Lechią Gdańsk, spadkowiczem z Ekstraklasy. Spotkanie odbyło się w ramach 9. kolejki Fortuna 1 Ligi. W składzie naszej drużyny doszło do jednej zmiany. Do formacji defensywnej wrócił Grzegorz Janiszewski, co pozwoliło przesunąć Oskara Repkę linię wyżej. Pierwsza połowa miała bardzo emocjonujący przebieg. Już w 9. minucie wynik otworzył Luis Fernandez. Zawodnik Lechii wykorzystał dobre podanie w pole karne z rzutu rożnego i strzałem głową pokonał Dawida Kudłę. Na szczęście GKS-owi udało się na to szybko odpowiedzieć. W 13. minucie po składnej akcji naszej drużyny, Sebastian Bergier wyszedł na dobrą pozycję i strzałem od słupka doprowadził do remisu.

W 23. minucie obrońcy gospodarzy udało się zablokować uderzenie Grzegorza Rogali z 16 metrów. Już w kolejnej akcji ruszyli gospodarze. Jan Biegański wybiegł sam na sam z Kudłą. W ostatnim momencie pojawił się Grzegorz Janiszewski, który zablokował uderzenie i wydatnie pomógł swojemu bramkarzowi złapać piłkę. W 32. minucie piłkę na 18 metrze miał Adrian Błąd. Jego uderzenie minęło jednak słupek bramki Bohdana Sarnavskyiego. Sędzia doliczył do pierwszej połowy 5 minut i dwukrotnie w roli głównej był Marcin Wasielewski. Najpierw zatrzymał szarżującego w polu karnym Maksyma Khlana, a potem… próbował wymusić rzut karny, za co po wideoweryfikacji otrzymał żółtą kartkę.

Na drugą połowę wracaliśmy z wynikiem 1:1. Niestety od 46. minuty graliśmy w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Shuna Shibaty. W 55. minucie Luis Fernandez uderzył będąc w naszym polu karnym i piłka po rykoszecie wpadła do siatki GKS-yu przywracając Lechię na prowadzenie. W 58. minucie Bergier znów z piłką w polu karnym i znów szukał długiego słupka. Tym razem jednak bramkarz odczytał jego intencje i złapał strzał. Od 61. minuty katowiczanie grali w dziewiątkę po czerwonej kartce dla kapitana GKS-u - Arkadiusza Jędrycha. Cztery minuty później trzeciego gola dla Lechii strzelił Tomas Bobcek. W 72. minucie tuż nad poprzeczką uderzał Aleksander Komor po próbie głową. Jeszcze przed końcem meczu Lechia podwyższyła wynik na 5:1 po golach Eliasa Olssona i kolejnym trafieniu Bobcka.

• 90+5 min

Nie ma rzutu karnego.

Trwa weryfikacja ewentualnego karnego dla Lechii po próbie agresywnego wybicia piłki przez Brzozowskiego.

Doliczone 5 minut.

Janiszewski blokuje strzał w polu karnym.

Zjawiński obok słupka.

Brzozowski za Wasielewskiego.

Leżał w naszym polu karnym Repka, ale sędzia niczego się nie dopatrzył. Bobcek strzela piątego gola.

Arak za Bergiera i Baranowicz za Kozubala.

Czwarty gol dla Lechii, piłka w polu karnym spadła pod nogi Olssona.

Zjawiński za Khlana, Neugebauer za Zhelizko i Sypek za Fernandeza.

Piłka do Rogali w polu karnym, lecz ten nie zdołał jej opanować.

Dobra interwencja Kudły po technicznym strzale z 16 metrów.

Komor głową nad poprzeczką.

Rzut rożny dla GieKSy.

Rogala w polu karnym, zablokowany przez obrońcę.

Figiel za Błąda.

Kudła z problemami, ale łapie strzał Fernandeza.

Bobcek strzela trzeciego gola. Tym razem wykorzystał szczęśliwie odbicie piłki w naszym polu karnym.

Przed nami bardzo trudne chwile, ale piłkarze GKS-u starają się nawzajem motywować.

Jeszcze większe problemy GieKSy. Czerwona kartka dla Arkadiusza Jędrycha.

Kapić za Biegańskiego.

Bergier z piłką w polu karnym, znów szukał długiego słupka, ale tym razem bramkarz łapie strzał.

Fernandez po rykoszecie i piłka wpada do naszej bramki.

Jeden z naszych graczy faulował rywala w walce o piłkę.

Rzut rożny dla GieKSy po próbie strzału Błąda.

Dośrodkowanie Wasielewskiego, ale bez adresata.

Gramy zatem w dziesiątkę do końca spotkania.

Koniec mecz dla Shibaty... Druga żółta kartka dla Japończyka.

Wracamy na drugą część, do boju GKS!

• 45+11 min

• 45+8 min

Żółta kartka dla Marcina Wasielewskiego za próbę wymuszenia jedenastki.

• 45+8 min

Sędzia zmienia decyzję. Grę rozpocznie Lechia.

• 45+5 min

Trwa weryfikacja VAR.

• 45+4 min

Rzut karny dla GKS-u.

Wasielewski zatrzymuje Khlana w naszym polu karnym.

Wrzutka Wasielewskiego, Bergier próbował głową, ale można odnieść wrażenie, że zdjął piłkę z nogi Repki, który był tuż za nim.

Piłka pod nogę Biegańskiego w polu karnym, na nasze szczęście trafia w dobrze ustawionego Kudłę.

Dośrodkowanie Kozubala wylądowała na siatce bramki Lechii.

Żółta kartka dla Zhelizko za faul na Shibacie.

Piła za kontuzjowanego Menę.

Po głowie Jędrycha dośrodkowanie wypada na aut.

Żółta kartka dla Shibaty za faul w środku pola.

Komor próbował zgrywać głową na piątkę, ale piłka ostatecznie ląduje poza boiskiem.

Błąd z piłką na 18 metrze. Uderzył, ale obok bramki Lechii.

Gospodarzom udaje się oddalić zagrożenie.

Faulowany Kozubal, szansa na wrzutkę w szesnastkę.

Aut dla GKS-u na wysokości pola karnego Lechii.

Lechia próbuje zmusić nas do błędu na własnej połowie.

W odpowiedzi groźnie Lechia! Janiszewski w ostatnim momencie pomógł Kudle w akcji sam na sam!

Bergier ograł trzech rywali i ruszył sam na sam! Niestety jeden z obrońców dogonił naszego napastnika.

Zablokowane uderzenie Rogali.

Bomba Fernandeza, ale prosto w Kudłę.

Mocny pressing Lechii, rywal bliski odebrania piłki Błądowi, ale zacznie z piątki Kudła.

Żółta kartka dla Kozubala.

Faulujemy rywala w walce o piłkę i zacznie bramkarz Lechii.

Rzut rożny dla GKS-u. Rywal ostro potraktował Bergiera, ale bez faulu.

Czekaliśmy jeszcze na weryfikację VAR, ale Bergier nie był na spalonym i po składnej akcji szybko doprowadzamy do remisu.

Bergier wyrównuje!

Lechia podbudowana, gospodarze szukają miejsca na połowie GKS-u.

Fernandez otwiera wynik strzałem głową po rzucie rożnym.

Fantastyczny powrót Kozubala! Jego wybicie piłki na rzut rożny ratuje GKS z poważnych tarapatów.

Chwila GKS-u na połowie Lechitów, ale bez zagrożenia bramce Sarnavskiego.

Dynamiczna akcja GKS-u i mamy rzut z autu na wysokości pola karnego rywala.

Długa piłka do Fernandeza, ale ostatecznie ląduje w rękach Kudły.

Janiszewski wybija piłkę z pola karnego, aut dla Lechii.

Jędrych wybija wrzutkę Conrado i Lechia będzie miała rzut rożny.

• Obie ekipy już na murawie. Za moment rozpoczynamy mecz.

• W pierwszym składzie GKS-u Katowice jedna zmiana. Do formacji defensywnej wraca Grzegorz Janiszewski, co pozwala przesunąć Oskara Repkę linię wyżej. Spotkanie w Gdańsku rozpoczynamy o godz. 20:30. Transmisja na kanale Polsat Sport Extra oraz na platformie Polsat Box Go i w centrum meczowym STATSCORE.