Zagłębie Sosnowiec

• Biliński (32)

GKS Katowice: Kudła - Wasielewski, Repka, Jędrych, Komor, Rogala - Błąd (73. Arak), Kozubal (73. Figiel), Shibata (81. Pietrzyk), Marzec (46. Baranowicz) - Bergier (89. Danek).

Zagłębie Sosnowiec: Kos - Bykov, Biliński (65. Fabry), Camara (26. Ziemann), Valencia, Guezen (70. Bonecki), Jończy, Rozwandowicz, Karwot, Wrzesiński, Zielonka (65. Troć).

W piątkowy wieczór przy prawie sześciotysięcznej publiczności, GKS Katowice rozegrał domowe spotkanie z Zagłębiem Sosnowiec w ramach 8. kolejki Fortuna 1 Ligi. W składzie naszego zespołu doszło do kilku zmian względem poprzedniego meczu. W pierwszym składzie zameldowali się Mateusz Marzec i Shun Shibata. Dla tego drugiego był to debiut w wyjściowej jedenastce GieKSy. Pierwsza dobra okazja dla GKS-u miała miejsce w 12. minucie, gdy Adrian Bląd dogrywał w pole karne do Sebastiana Bergiera. Zabrakło centymetrów, by nasz napastnik sięgnął piłki. W 26. minucie Antoni Kozubal miękko zagrał w pole karne. Piłka spadła na głowę Oskara Repki, lecz ten uderzył obok słupka. Chwilę później w pole karne wpadł Sebastian Bergier po dobrym podaniu Błąda. W ostatnim momencie dopadł go jednak obrońca.

Zagłębie nie stwarzało poważnego zagrożenia aż do 32. minuty spotkania, gdy Meik Karwot przy próbie uderzenia zagrał na głowę Kamila Bilińskiego i ten przytomnie skierował futbolówkę w kierunku bramki dając gościom z Sosnowca prowadzenie. Jeszcze pod koniec pierwszej połowy sporo działo się w polu karnym Zagłębia. Najlepszą szansę miał Mateusz Marzec, który przyjął piłkę na 12 metrze, ale jego strzał był zbyt lekki, by zaskoczyć Mateusza Kosa. Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem podopiecznych Artura Derbina.

W 52. minucie GKS Katowice był niemal całym zespołem na połowie Zagłębia. Shun Shibata przyjął piłkę na 16 metrze i jednym zwodem pokonał dwóch obrońców. Zrobił krok i potężnie uderzył, jednak Mateusz Kos z największym trudem przekierował uderzenie na rzut rożny. Inicjatywa w tym fragmencie należała do gospodarzy, ale nie potrafiliśmy tego przełożyć na realne zagrożenie bramce gości. W 76. minucie po rzucie rożnym przed stu procentową szansą stanął Marek Fabry, ale źle uderzył w piłkę i byliśmy w stanie oddalić zagrożenie. W końcówce meczu oglądaliśmy stały napór GKS-u. Niestety nasze ataki nie przyniosły efektu w postaci strzelonego gola.

• 90+7 min

Koniec spotkania.

• 90+7 min

Komor głową, ale nie zagroził bramce gości.

• 90+6 min

Żółta kartka dla Rogali.

• 90+5 min

Za głębokie dośrodkowanie Figiela.

Żółta kartka dla Trocia za faul na Baranowiczu.

Troć mocno, ale obok bramki.

Arak głową, ale wysoko nad poprzeczką.

Żółta kartka także dla Fabrego.

Żółta kartka dla Valencii.

Doliczone 7 minut.

Danek na spalonym. Wcześniej podawał do Rogali i zrobiło się groźnie. Ostatecznie jednak bez zagrożenia.

Danek za Bergiera.

Arak w pole karne, Zagłębie oddala zagrożenie.

Troć w naszym polu karnym. Strzał obok słupka.

Zakotłowało się w polu karnym, ale ostatecznie zacznie Kos.

Rzut rożny dla GKS-u po składnej akcji w polu karnym.

Piłka od razu trafiła pod nogi Pietrzyka w polu karnym, ale ten nie zdołał jej opanować.

Pietrzyk za Shibatę.

GKS na połowie Zagłębia.

Wkradło się odrobinę niefrasobliwości w poczynania graczy GKS-u.

Żółta kartka dla Araka.

Fabry ze 100% sytuacją. Na nasze szczęście źle trafił w piłkę.

Rzut rożny dla gości.

Arak za Błąda i Figiel za Kozubala.

Valencia wysoko nad bramką.

Bonecki za Guezena.

Rogala w pole karne, ale bez adresata.

Żółta kartka dla Baranowicza za przerwanie kontry.

Kolejna szansa na wrzutkę z rzutu rożnego dla GKS-u.

Fabry za Bilińskiego i Troć za Zielonkę.

Rzut rożny dla GieKSy po wrzutce Błąda.

Żółta kartka dla Wrzesińskiego za faul na Kozubalu.

Inicjatywa cały czas należy do GKS-u Katowice.

Żółta kartka dla Shuna Shibaty.

Zamieszanie pod bramką Zagłębia! Niestety nie byliśmy w stanie skierować piłki w kierunku bramki.

Rogala z 25 metrów, ale nad bramką.

SHUN! Kos z największym trudem!

Strzał Błąda! Prosto w Bergiera...

Kozubal szukał długim podaniem Bergiera. Dobra interwencja obrońcy.

Nieudane dośrodkowanie Karwota.

Bartosz Baranowicz zastąpił Mateusza Marca.

Wracamy i walczymy. Do boju GKS!

• 45+6 min

• 45+5 min

Marzec z piłką w polu karnym, ale jego uderzenie za lekkie. Łapie Kos.

• 45+3 min

Bergier faulował w polu karnym bramkarza, choć kibice z tą decyzją się nie zgadzają.

Bergier przyjął piłkę w polu karnym, ale źle zagrał do kolegów.

Rzut rożny dla GieKSy.

Doliczone 4 minuty.

Komor z szansą na dośrodkowanie, ale rywal dobrze interweniuje i z piątki zacznie Kos.

Aut na wysokości pola karnego dla GKS-u.

Długie podanie na połowę rywala Wasielewskiego, ale niestety bez adresata.

Teraz Repka szukał Bergiera, ale ten zdaniem sędziego znów na spalonym.

Valencia podawał w pole karne, dobra interwencja Shibaty.

Uderzenie Błąda z 20 metrów, ale prosto w Kosa.

Wasielewski szukał uciekającego Bergiera, ale ten był na spalonym.

Biliński strzela dla Zagłębia.

Piłka przeleciała po naszej poprzeczce po strzale Guezena.

Bergier wpadł z piłką w pole karne, dopadł go jednak obrońca... szkoda.

Ziemann za kontuzjowanego Camarę.

Repka głową obok bramki po świetnej wrzutce Kozubala.

Zamieszanie w polu karnym Zagłębia, na moment goście oddalają.

Rozwandowicz ratował się wybiciem na aut przy wyścigu z Bergierem.

Marzec z piłką w polu karnym, ale jego strzał zbyt lekki, by zaskoczyć Kosa.

Piłka spadła na głowę Jędrycha, ale ten nie był w stanie jej celnie przekierować.

Faul na Wasielewskim, szansa dla GKS-u na dośrodkowanie w pole karne.

Żółta kartka dla Karwota.

Kolejna szansa na kontrę, ale ponownie zwolniliśmy grę i zaczynamy od obrońców.

Marzec próbował się przedrzeć lewą stroną, ale powstrzymany przez obrońcę.

Błąd w pole karne do Bergiera! Odrobinę za mocno.

Strzał Rozwandowicza obok bramki.

Żółta kartka dla Kozubala i rzut wolny dla Zagłębia. 25 metrów do bramki Kudły.

Rywal uderzył głową, ale bardzo nieprecyzyjnie.

Faul Błąda, szansa dla Zagłębia na wrzutkę w pole karne.

Zablokowany strzał Adriana Błąda.

Próbowaliśmy ruszyć z kontrą, ale Rogala zmuszony do wycofania piłki.

Aut dla Zagłębia na wysokości naszego pola karnego.

Błąd obrońcy Zagłębia, walczył Marzec, ale piłka wypadła poza pole gry i zacznie Kos.

Wyścig Adriana Błąda po piłkę, ale obrońca zdążył podać do bramkarza.

• Przed rozpoczęciem jeszcze miła uroczystość i uhonorowanie Adriana Błąda za 200 meczów w barwach naszego Klubu.

• Obie ekipy już na murawie. Przed meczem dziękujemy KKN-owi GKS-u Katowice za nieustanne wsparcie dla naszej drużyny. Obchodzi kolejną akcję #StadionyBezBarier.

• W składzie naszego zespołu doszło do kilku zmian względem poprzedniego meczu. W pierwszym składzie zameldowali się Mateusz Marzec i Shun Shibata. Dla tego drugiego to debiut w wyjściowej jedenastce GieKSy.

• Przed nami Święta Wojna w ramach 8. kolejki Fortuna 1 Ligi. GKS Katowice podejmie na własnym boisku Zagłębie Sosnowiec. Początek meczu o godzinie 20:30. Spotkanie GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec można obejrzeć na kanale Polsat Sport oraz w internecie w modelu subskrypcyjnym na platformie Polsat Box Go lub w formule PPV w centrum meczowym STATSCORE.

• Z uwagi na duże zainteresowanie Świętą Wojną, bardzo prosimy o to, by na stadionie pojawić się możliwie jak najwcześniej. Aby usprawnić wejście prosimy o wydruk biletu PDF i odpowiednie złożenie zgodnie z instrukcjami na bilecie.