1-1

• Bergier (80)

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Procek - Ziółkowski, Chlumecky, Bida (71. Sitek), Banaszewski (88. Perosević), Janota, Kadrić (88. Misztal), Jodłowiec, Kisiel (88. Abate), Tomasik (80. Milasius), Mikołajewski.

GKS Katowice: Kudła - Wasielewski (90. Danek), Jaroszek (73. Baranowicz), Jędrych, Komor, Rogala - Błąd (73. Shibata), Kozubal, Repka, Mak (58. Marzec) - Arak (58. Bergier).

Blisko trzy tysiące kibiców GKS-u Katowice pojawiło się na trybunach stadionu w Bielsku-Białej, by wspierać swój zespół. GieKSa w ramach 7. kolejki mierzyła się z Podbeskidziem. W składzie gości jedna zmiana względem domowego meczu z Resovią - Jakub Arak zastąpił w ataku Sebastiana Bergiera. Pierwszą groźną sytuację wypracowali gospodarze, gdy w 17. minucie Maksymilian Banaszewski otrzymał podanie na głowę w pole karne i uderzył obok bramki. W 26. minucie strzałem głową odpowiedział z kolei Jakub Arak, ale bez zagrożenia bramce strzeżonej przez Patryka Procka, byłego zawodnika GieKSy. Obie ekipy stworzyły także szanse w końcówce, najpierw w 39. minucie Bartosz Bida podawał na piąty metr, ale piłka ostatecznie znalazła się w rękach Dawida Kudły, a chwilę później Jakub Arak uderzał technicznie z 25 metrów, lecz tą próbą golkipera gospodarzy nie mógł zaskoczyć.

Ostatecznie pierwszą połowę zakończyliśmy bezbramkowym remisem. Drugą połowę otworzyliśmy od dwóch groźnych akcji Podbeskidzia w naszym polu karnym. Najpierw rywale sami sobie przeszkodzili w okolicach 11 metra, a potem wrzutka zatrzymała się na słupku naszej bramki. W 51. minucie Bida próbował uderzyć z 20 metrów i piłka po odbiciu się od jednego z naszych obrońców wypadła na rzut rożny. Trener Górak próbując pobudzić naszą ofensywę wprowadził na boisko Mateusza Marca i Sebastiana Bergiera. Niestety w 68. minucie świetnym technicznym strzałem z pola karnego Mateusz Ziółkowski pokonał Dawida Kudłę.

W 76. minucie piłka zagrywana w pole karne gospodarze przeleciała po głowie Arkadiusza Jędrycha i Sebastiana Bergiera, ale nie znalazła drogi do bramki. W 80. minucie Bergier się poprawił i wykorzystał wrzutkę Shuna Shibaty doprowadzając do remisu. Dwie minuty później GKS mógł objąć prowadzenie po akcji Grzegorza Rogali, ale ten będąc sam na sam uderzył prosto w Procka. Chwilę później piłka znalazła się w bramce Podbeskidzia, ale sędzia wskazał spalony Aleksandra Komora. Sędzia do drugiej połowy doliczył aż 12 minut. W 94. minucie Shibata po podaniu Bergiera uderzył w słupek! W 103. minucie Shibata wpadł w pole karne raz jeszcze, ale tym razem uderzył prosto w nogi Procka, skutecznie przeszkadzał mu obrońca. Mecz zakończył się remisem.

• 90+13 min

Koniec tego emocjonującego meczu!

• 90+13 min

Shibata w polu karnym! Strzał prosto w nogi Procka.

• 90+12 min

Podbeskidzie zdołało oddalić zagrożenie.

• 90+12 min

• 90+11 min

Danek za Wasielewskiego.

• 90+9 min

Groźna wrzutka Podbeskidzia, ale faulowany jeden z naszych obrońców.

• 90+7 min

Kudła broni groźny strzał Abate!

Shibata w słupek!

Doliczone aż 12 minut!

Perosević za Banaszewskiego, Misztal za Kadricia i Abate za Kisiela.

Żółta kartka dla Marca.

Baranowicz źle uderzył przed polem karnym.

Piłka znów w bramce Podbeskidzia, ale Komor był na spalonym lub faulował bramkarza.

Stuprocentowa sytuacja Rogali! Niestety trafia w Procka....

Milasius za Tomasika.

Bergier wykorzystał podanie Shibaty i doprowadził do remisu.

BERGIER! REMIS!

Marzec do Bergiera, ale ten przegrał wyścig po piłkę z Prockiem.

Groźna wrzutka w pole karne rywala! Piłka przeleciała przez głowę Jędrycha i Bergiera, ale nie znalazła drogi do bramki.

Rywale wybijają na aut.

Pierwszy w tym meczu rzut rożny dla GieKSy.

Shibata za Błąda i Baranowicz za Jaroszka.

Jaroszek wybija piłkę na rzut rożny.

Sitek za Bidę.

Dośrodkowanie w nasze pole karne, ale nad głowami wszystkich zawodników.

Ziółkowski trafia dla gospodarzy.

Jodłowiec próbował strzelać sprzed szesnastki, ale źle uderzył w piłkę.

Marzec ścigał się z rywalem na lewym skrzydle, ale zdaniem sędziego faulował.

Wasielewski do Bergiera w pole karne, ale ten nie opanował piłki.

Wasielewski sprzed pola karnego, ale nie trafił w światło bramki.

Marzec za Maka i Bergier za Araka.

Na boisku sporo serpentyn, potrzebna przerwa w grze.

Żółta kartka dla Chlumeckiego za wybicie piłki.

Kadrić faulował Jędrycha przy walce o piłkę.

Żółta kartka dla Bartosza Jaroszka.

Piłka w rękach Kudły po strzale głową Chlumeckiego.

Szybka akcja GKS-u lewą stroną, ale zabrakło precyzji w rozegraniu.

Znów groźna akcja rywala w naszym polu karnym, zagranie przed bramkę zatrzymało się na słupku, ale Kudła miał sytuację pod kontrolą.

Żółta kartka dla Kuby Araka.

Dwóch graczy Podbeskidzia przeszkodziło sobie w naszym polu karnym.

Wracamy do gry, do boju GKS!

• 45+3 min

Groźnie w naszym polu karnym po rozegraniu autu przez rywala. Na szczęście piłka w rękach Kudły.

GKS z szansą na szybki atak, ale Kozubal nieprecyzyjnie podawał do Maka.

Arak z 25 metrów technicznie, ale nie mógł zaskoczyć Procka.

Doliczone 3 minuty.

Piłka na 30 metrze spadła pod nogę Mikołajewskiego, ale ten oddał bardzo niecelny strzał.

Kolejny rzut rożny dla Podbeskidzia.

Groźnie na piątym metrze przed naszą bramką, gdzie dotarła piłka podawana przez Bidę. Ostatecznie wypada poza boisko i zacznie Kudła.

Bida w nasze pole karne, ale piłka wpada w ręce Kudły.

Udaje się oddalić zagrożenie i ruszyć z kontrą, ale Kozubala w porę powstrzymał defensor.

Rzut rożny dla gospodarzy.

Kontynuujemy mecz bez zmian.

Jeden z naszych rywali leży w polu karnym po starciu z Repką.

Teraz wrzutka na głowę Maka, ale asekurowało go dwóch rosłych obrońców.

Wrzutka w nasze pole karne, ale zacznie z piątki Kudła.

Arak głową, ale nad poprzeczką bramki gości.

Błąd szukał Araka w polu karnym, ale odrobinę się pospieszył z podaniem.

Rogala do Maka w pole karne, ten niestety źle przyjął.

Jędrych wybił groźne podanie w pole karne. W ostatnich minutach inicjatywa po stronie Podbeskidzia.

Najlepsza okazja w tym meczu gospodarzy. Dośrodkowanie na głowę Banaszewskiego, ten na nasze szczęście nie trafił w bramkę.

Bida próbował wbiec w nasze pole karne, dobrze powstrzymywany przez Komora.

Jodłowiec próbował technicznego strzału z powietrzu po wrzutce w naszą szesnastkę, ale Kudła kontrolował lot piłki.

Żółta kartka dla Tomasika za ostre wejście w nogi Błąda.

Rogala do Maka w pole karne, ten zagrywał na 11 metr, ale niestety za plecy swoich kolegów.

Trzy dobre interwencje naszych środkowych obrońców w polu karnym.

Ponownie Wasielewski w pole karne po dobrym podaniu otwierającym od Repki, ale piłka ostatecznie w posiadaniu gospodarzy.

Wrzutka Wasielewskiego, piłkę głową zbił rywal.

Uderzenie Janoty, ale nad bramką Kudły.

• Obie ekipy już na boisku, za moment rozpoczynamy mecz.

• W składzie GKS-u Katowice nastąpiła jedna zmiana względem poprzedniego meczu. W ataku Sebastiana Bergiera zastąpił Jakub Arak. Początek meczu 7. kolejki Fortuna 1 Ligi o godz. 15:00. Transmisja na Polsat Box Go oraz w centrum meczowym Statscore.