3-0

Resovia Rzeszów

GKS Katowice: Kudła - Wasielewski, Jaroszek (89. Brzozowski), Jędrych, Komor, Rogala - Błąd (67. Marzec), Kozubal, Repka (89. Baranowicz), Mak (79. Shibata) - Bergier (67. Arak).

Resovia Rzeszów: Gliwa - Mikulec (46. Eizenchart), Górski, Łyszczarz (46. Ciepiela), Mazek, Urynowicz (78. Pieniążek), Bąk (67. Tomal), Lempereur (78. Adamski), Osyra, Bukhal, Zastavnyi.

Po słonecznym poranku, w południe nad Bukową zebrały się ciemne chmury. GKS Katowice w ramach 6. kolejki Fortuna 1 Ligi rozegrał domowe spotkanie z Resovią Rzeszów. Trener Rafał Górak zdecydował się nie dokonywać żadnych zmian względem poprzedniego meczu w Pruszkowie. Spotkanie było także powrotem na Bukową Marcina Urynowicza, który rozegrał dla naszego klubu 112 spotkań. GieKSa naciskała i aktywniej poszukiwała pierwszego gola w tym meczu. W 9. minucie po stałym fragmencie piłka spadła pod nogę Arkadiusza Jędrycha. Ten zmylił obrońcę i uderzył z lewej pokonując Michała Gliwę. Bukowa wybuchła z radości. W kolejnych minutach obie drużyny próbowały stworzyć zagrożenie.

W 30. minucie piłka spadła pod nogę Sebastiana Bergiera w polu karnym. Niestety nasz napastnik źle uderzył i nie był w stanie stworzyć zagrożenia. Chwilę później pozycję w szesnastce wywalczył Marcin Wasielewski. Jego uderzenie jednak przeleciało wysoko nad poprzeczką. Niewykorzystane szanse mogły się zemścić, gdy w 34. minucie najpierw groźnie uderzał Rafał Mikulec, a potem strzał Kornela Osyri wybił głową Jędrych, ratując skórę Dawidowi Kudle. Tuż przed końcem pierwszej połowy, Grzegorz Rogala wygrał przed szesnastką walkę o piłkę z rywalem i osamotniony przymierzył się do strzału. Uderzenie było na tyle mocne, że Gliwa nie zdążył nawet zareagować. Do szatni schodziliśmy z dwubramkowym prowadzeniem.

W 58. minucie piłkę do bramki Resovii wpakował Adrian Błąd. W ten sposób zawodnik GKS-u miał szansę zapisać się na liście strzelców w swoim 200. setnym występie w barwach naszego Klubu. Niestety po analizie VAR trafienie zostało anulowane. GKS mógł szybko wrócić do stanu 3:0, gdy piłkę w polu karnym miał Mateusz Mak, lecz zamiast na strzał zdecydował się na podanie, co nie wyszło zgodnie z jego planem. W kolejnych minutach tempo tego spotkania wyraźnie spadło. W 90. minucie katowiczanie dobili bezradną Resovię. Dawid Brzozowski dobrze podał w pole karne i Mateusz Marzec wykończył akcję skutecznym strzałem. Czwartego gola mógł strzelić Jędrych po faulu w polu karnym na Marcinie Wasielewskim, ale kapitan nie wykorzystał jedenastki.

• 90+6 min

Koniec meczu. TRZY PUNKTY ZOSTAJĄ W KATOWICACH!

• 90+5 min

Arek Jędrych obok bramki.

Rzut karny dla GKS-u. Faul na Wasielewskim.

Doliczone 6 minut.

TRZECIA! MATEUSZ MARZEC!

Brzozowski za Jaroszka i Baranowicz za Repkę.

Strata w środku pola. Resovia ruszyła i strzelał Górski. Dobrze ustawiony Kudła łapie piłkę.

Uderzenie na bramkę Kudły, ten odbija w bok. Potem mocne dośrodkowanie, ale nasz bramkarz czujny i oddala zagrożenie.

Arak głową w spojenie!

Rogala próbował podawać do Shibaty, zablokowany przez obrońcę. Mamy rzut rożny.

Shibata odebrał piłkę, podał do Marca, ale ten przy próbie dryblingu odrobinę się zagubił.

Komor odprowadził piłkę w polu karnym przytrzymując jednocześnie rywala. Zacznie z piątki Kudła.

Shibata za Maka.

Pieniążek za Urynowicza i Adamski za Lempereur.

W ostatnich minutach tempo gry wyraźnie spadło.

Jędrych wybija dośrodkowanie.

Rajda Marca, ale skuteczna interwencja defensora Resovii.

Arak wpadł w pole karne, ale obrońca zdołał wybić mu piłkę spod nóg.

Tomal za Bąka.

Arak za Bergier i Marzec za Błąda.

Wrzutka w nasze pole karne, ale pewnie piłkę łapie Dawid Kudła.

Żółta kartka dla Bartka Jaroszka.

Była szansa na to, by szybko wrócić do 3:0, ale Mateusz Mak nieprecyzyjnie podawał w polu karnym będąc w bardzo dogodnej sytuacji.

Bramka Adriana Błąda nieuznana. Nasz piłkarz był na pozycji spalonej.

Błąd przyjął w polu karnym, podał do Kozubala, ale ten ledwo sięgnął piłki i oddał nieprecyzyjny strzał.

Zamieszanie w polu karnym Resovii. Jaroszek strzelał nad bramką, ale wcześniej Rogala na spalonym.

Żółta kartka dla Antka Kozubala.

Faulowany w naszym polu karnym Repka. Zacznie Kudła.

Komor wybija na aut akcję prawą stroną rywala.

Kudła broni uderzenie Lempereur.

Wracamy na drugą część. Do boju GKS!

• 45+3 min

Pewnie łapie Kudła.

Faul na naszej połowie. Resovia z szansą na dośrodkowanie.

Doliczone 3 minuty.

Nasz obrońca wyłuskał piłkę od rywala i uderzył na długi słupek pewnie pakując piłkę do bramki.

GOOOOOOOL! ROGALA NA 2:0!

Dobra interwencja Zastanvnyiego ratuje Resovię przed groźną akcją GKS-u w polu karnym.

Groźna wrzutka Błąda. Gliwa piąstkuje na aut.

Żółta kartka dla Łyszczarza za faul na Kozubalu.

Alek Komor wywalczył rzut rożny.

Żółta kartka dla Mikulca za dyskusję z sędzią.

GKS-owi udaje się oddalić zagrożenie.

Trzeci z rzędu rzut rożny dla gości.

Bardzo niebezpiecznie po uderzeniu Osyry. Jędrych głową wybija na rzut rożny. Świetna interwencja naszego kapitana.

Uderzenie Mikulca, Kudła wybija na rzut rożny.

AAAJ! Wasielewski z piłką w polu karnym i miejscem na strzał! Niestety piłka wysoko nad bramką Gliwy.

Piłka na nodze Bergiera w polu karnym! Niestety źle uderzył i nie stworzył zagrożenia.

Rogala faulowany w walce o piłkę.

Rzut rożny dla gości.

Mocne podanie Rogali przed bramkę do Bergiera. Ten próbował piętką, ale piłka po prostu za szybko leciała. Potem próba uderzenia Rogali, ale bardzo niecelna.

Złe przyjęcie Błąda i Resovia ruszyła z kontrą. Odrobina niefrasobliwości po naszej stronie, ale udało się uspokoić po faulu na Kozubalu.

Rogala do Bergiera w pole karne. Jego strzał zablokowany i GKS spróbuje z rzutu rożnego.

Lempereur głową po wrzutce, ale nie trafił w światło bramki.

Resovia przyspieszyła. Jędrych wybija próbę podania na rzut rożny.

Odrobinę przeciągnięta wrzutka Kozubala.

Faulowany Bergier, będzie szansa na wrzutkę w pole karne.

Żółta kartka dla Rogali.

Oddalamy zagrożenie.

Górski w naszym polu karnym. Oddał strzał mając obrońcę na plecach i wywalczył rzut rożny.

Dobra asekuracja Jędrycha, który kasuje potencjalnie groźną akcję Resovii.

Akcja Maka z Rogalą, ten drugi podawał przed szesnastkę, ale obrońca zdążył zareagować.

Kapitan zmienił nogę przed strzałem i lewą nogą pokonał Gliwę.

GOOOOOOOOOOL! ARKADIUSZ JĘDRYCH!

Bergier wpadł w pole karne, podawał przed bramkę, ale jego próba przerwana. Mamy kolejny rzut rożny.

Mikulec źle spadł po walce o piłkę. Na jego twarzy wyraźny grymas bólu.

Piłka prawie w bramce! Gliwa jakimś cudem wyciągnął uderzenie po zamieszaniu, a potem sędzia pokazał pozycję spaloną.

Kontra GKS-u, Błąd wpadł w pole karne i zagrywał na piąty metr. Ostatecznie jednak pierwszy do piłki dopadł defensor.

Dobrze ustawiony Gliwa powstrzymał rajd po piłkę Bergiera.

Wrzutka Błąda, ale prosto w ręce Gliwy.

• Obie ekipy już na boisku.

• Przed meczem uroczysty moment. Trener Rafał Górak został uhonorowany pamiątkową koszulką za przeskoczenie trenera Piotra Piekarczyka na liście szkoleniowców, którzy najczęściej prowadzili GieKSę. BRAWO!

• Trener Rafał Górak nie zdecydował się dokonywać zmian w pierwszym składzie i wyjdziemy tak samo, jak w spotkaniu ze Zniczem Pruszków. Początek meczu 6. kolejki Fortuna 1 Ligi o godz. 15:00. Transmisja na platformie Polsat Box Go oraz w centrum meczowym Statscore.