• Mak (41)
  • Błąd (58)

Znicz Pruszków: Mleczko - Yukhymovych, Tkachuk, Pomorski, Wójcicki (58. Czarnowski), Grudziński, Moskwik (83. Tabara), Nagamatsu, Wawszczyk (58. Kendzia), Błyszko (86. Nowak), Krajewski (83. Flisiuk).

GKS Katowice: Kudła - Wasielewski (66. Danek), Jaroszek, Jędrych, Komor, Rogala - Błąd (80. Shibata), Repka, Kozubal (80. Baranowicz), Mak (74. Marzec) - Bergier (74. Arak).

W trzecim meczu wyjazdowym sezonu 2023/24, GKS Katowice w Pruszkowie zmierzył się z lokalnym Zniczem. Trener Rafał Górak postanowił nie zmieniać pierwszego składu względem poprzedniego spotkania. Już w 3. minucie Adrian Błąd uderzył głową, ale na linii dobrze był ustawiony jeden z obrońców, który w porę piłkę wybił. W 8. minucie refleksem popisać się musiał Dawid Kudła, który zatrzymał uderzenie głową Dmytro Yukhymovycha po rzucie rożnym dla gospodarzy. Za to w 27. minucie było blisko trafienia samobójczego Znicza. Sebastian Bergier dogrywał piłkę w pole karne, a ta odbiła się od jednego z rywali i zatrzymała dopiero na słupku.

Chwilę później to Znicz miał swoją szansę, gdy napastnik wpadł w pole karne i tylko dobra reakcja Aleksandra Komora uchroniła Kudłę przed bardzo trudnym zadaniem zatrzymania strzału. W końcu w 42. minucie Bergier wygrał walkę o piłkę na połowie przeciwnika. Ruszył do przodu i znalazł uciekającego Mateusza Maka. Ten wyszedł sam na sam z bramkarzem i pewnym strzałem otworzył wynik meczu. Przed przerwą wynik nie uległ już zmianie i na kolejne 45 minut GKS wracał z jednobramkowym prowadzeniem.

W 48. minucie Bergier ruszył z akcją mając przed sobą tylko jednego defensora. Dobrze go wymanewrował, ale tuż po oddaniu strzału rywal wystawił nogę i zablokował próbę naszego napastnika. Pięć minut później Mak wygrał walkę o pozycję w polu karnym i próbował przelobować bramkarza gospodarzy. Ten jednak sięgnął piłki koniuszkami palców i wybił na rzut rożny. Poprawliliśmy się w 58. minucie za sprawą Adriana Błąda, który wykorzystał podanie w pole karne Marcina Wasielewskiego i podwyższył prowadzenie katowiczan. Znicz naciskał do samego końca, kilka razy poważnie zagrażając naszej bramce. Wynik meczu nie uległ już zmianie.

• 90+5 min

Koniec, TRZY PUNKTY ZABIERAMY NA BUKOWĄ!

Blokujemy wszystkie groźne strzały.

Kudła wybił przed siebie groźne uderzenie, na szczęście pierwszy do piłki dopadł nasz zawodnik.

Doliczone 5 minut.

Kudła broni groźny strzał z pola karnego.

Nagamatsu z 20 metrów, ale wysoko nad poprzeczką naszej bramki.

Nowak za Błyszko.

Wpadliśmy w pole karne. Marzec wrzucał, ale nie znalazł adresata.

Piłka zagrywana w nasze pole karne, spadła pod nogę rywala, ale ten nie był w stanie przymierzyć się do strzału.

Tabara za Moskwika i Flisiuk za Krajewskiego.

Shibata w pole karne ze stałego fragmentu, Mleczko dla bezpieczeństwa wybił na rzut rożny.

Shibata za Bąda i Baranowicz za Kozubala.

Piłka w polu karnym Znicza, Danek ścigał się z bramkarzem i obrońcą, ostatecznie nie był w stanie oddać strzału.

Znów niebezpiecznie w naszym polu karnym. Rywal próbował wymusić rzut karny, sędzia nie dał się nabrać. Po chwili faulowany Repka.

Arak za Bergiera i Marzec za Maka.

Żółta kartka dla Danka.

Świetna interwencja w polu karnym Repki, który zatrzymał Nagamatsu i jeszcze go nabił przy próbie wybicia piłki.

Pomorski dostał podanie na 10 metr, na nasze szczęście przestrzelił.

Danek w pole karne, ale Bergier faulował w walce o pozycję.

Danek w miejsce Wasielewskiego.

Groźnie przed Kudłą. Piłka odbiła się od Jaroszka i wystrzeliła w górę. Nasz bramkarz ostatecznie pewnie chwyta.

Rzut rożny dla Znicza.

Czarnowski za Wójcickiego i Kendzia za Wawszczyka.

GOOOOOOOOL! ADRIAN BŁĄD NA 2:0!

Jędrych blokuje potencjalnie groźne uderzenie w polu karnym.

Mak obsłużony przez Bergiera, piłka niestety uciekła Mateuszowi przy przyjęciu.

Mak z szansą na drugiego gola! Próbował przelobować bramkarza, ale ten dosięgnął piłki... rzut rożny dla GKS-u.

Nagamatsu uderzał głową, ale dobrze ustawiony Kudła broni uderzenie.

Piłka w rękach bramkarza Znicza.

Ręka gracza Znicza. Rzut wolny dla GKS-u z linii pola karnego. Wcześniej świetnie piłkę przejął Wasielewski, który wypracował stały fragment.

Wasielewski uderzał sprzed pola karnego, ale nad poprzeczką.

Świetnie w polu karnym Bergier wymanewrował rywala... Uderzenie zablokowane i mamy rzut rożny.

Oddalamy zagrożenie.

Faulowany Moskwik, szansa dla Znicza na dośrodkowanie.

Wracamy do gry, do boju GKS!

Koniec pierwszej części.

Doliczone dwie minuty.

Piłka w naszym polu karnym, Wasielewski wybija na aut.

Znicz od razu ruszył do ataku, musimy być czujni.

Bergier wywalczył piłkę, w porę podał do Maka i ten sam na sam pokonuje Mleczkę.

GOOOOOOL! MATEUSZ MAK!

Tkachuk z 30 metrów, ale wysoko nad poprzeczką.

Dośrodkowanie Wasielewskiego, rywalom udaje się jednak przeciąć podanie.

Znicz oddala zagrożenie.

Faulowany Rogala, szansa dla GKS-u na wrzutkę w pole karne.

Znów groźnie przed naszym polem karnym. Rywal oddał strzał, ale świetnie zachował się Komor, któremu udało się zablokować uderzenie.

Jaroszek faulowany przy walce o piłkę.

Kolejny rzut rożny dla Znicza.

Żółta kartka dla Błyszki.

Blisko bramki samobójczej.... Bergier wrzucał i piłka odbiła się od rywala. Ostatecznie niestety zatrzymała się na słupku bramki strzeżonej przez Mleczkę.

Żółta kartka dla Marcina Wasielewskiego.

Rywal przy próbie uderzenia głową pomagał sobie ręką. Zacznie Kudła.

Rzut rożny dla gospodarzy.

Nagamatsu z 25 metrów obok bramki.

Pomorski w naszym polu karnym, próbował zewnętrzną częścią stopy, ale strzał daleko od bramki strzeżonej przez Dawida Kudłę.

Kozubal wpadł w pole karne po złym wybiciu bramkarza, w ostatnim momencie przeszkodził mu defensor.

Jędrych blokuje uderzenie w polu karnym.

Próbujemy uruchomić Sebastiana Bergiera, ale dobrze reaguje defensywa gospodarzy.

W ostatnich minutach dużo walki głównie w środku pola.

Jędrych głową, ale nad poprzeczką.

Tym razem rzut rożny dla GKS-u po odważnej akcji Repki.

Błąd próbował uruchomić wbiegającego w pole karne Bergiera. Podanie jednak odrobinę za mocne.

Znów niebezpiecznie, Pomorski po ziemi sprzed pola karnego. Jednak piłka w rękach naszego golkipera.

Kudła broni groźny strzał głową.

Szybka akcja Znicza prawą stroną, na szczęście dla nas źle podał Pomorski.

Mak wybiegł sam na sam, ale sędzia podniósł chorągiewkę.

Główka Błąda! Rywal wybija z linii bramkowej...

Faulowany na środku boiska Kozubal po górnym starciu o piłkę. Sędzia przerwał grę, ale z Antkiem wszystko w porządku i kontynuujemy.

• Obie ekipy już na boisku, za moment rozpoczynamy mecz.

• Trener Rafał Górak postanowił nie zmieniać składu względem poprzedniego spotkania. Mecz 5. kolejki pomiędzy Zniczem Pruszków i GKS-em Katowice rozpoczniemy o godz. 18:00. Transmisja za pośrednictwem platformy Polsat Box Go oraz w centrum meczowym Statscore.