Wisła Płock

• Sekulski (50)

GKS Katowice: Kudła - Wasielewski, Jaroszek, Jędrych, Komor, Rogala (77. Danek) - Błąd (70. Marzec), Repka, Kozubal (84. Shibata), Mak (77. Bród) - Bergier (70. Arak).

Wisła Płock: Kamiński - Biernat, Chrzanowski (46. Chrupałła), Czajka, Szwoch, Hiszpański, Sekulski, Lesniak (46. Grić), Niepsuj (79. Cielemęcki), Srećković (58. Janus), Gerbowski (46. Szczutowski).

W meczu 4. kolejki GKS Katowice przy Bukowej podejmował Wisłę Płock. W składzie GieKSy doszło do jednej zmiany względem poprzedniego meczu. Po raz pierwszy w wyjściowym składzie zameldował się Mateusz Mak, który zastąpił Mateusza Marca. Zaraz przed meczem uhonorowany został Rafał Figiel, który rozegrał 100 meczów w barwach GKS-u Katowice. W pierwszych minutach to Wisła operowała piłką, szukając miejsca przed naszym polem karnym. W 17. minucie sędzia podniósł chorągiewkę po tym, gdy piłka po dobitce Bartosza Jaroszka wpadła do siatki. Sędzia analizował sytuację i uznał, że zawodnik gości zagrywał ręką. Do jedenastki podszedł Sebastian Bergier, lecz jego strzał zatrzymał się na słupku bramki strzeżonej przez Krzysztofa Kamińskiego.

Jednak zgodnie z zasadą co się odwlecze to nie uciecze, w 28. minucie Oskar Repka świetnie zagrał w pole karne do wbiegającego Marcina Wasielewskiego i ten mocnym strzałem głową pokonał bramkarza gości i wyprowadził katowiczan na prowadzenie. Kilka minut później wynik podwyższył Arkadiusz Jędrych. Kamiński źle zbił piłkę spadającą na poprzeczkę i Jędrych dopadł do niej jako pierwszy strzelając na pustą bramkę. GKS przejął inicjatywę i w tym fragmencie to podopieczni trenera Rafała Góraka częściej gościli na połowie przeciwnika. Jeszcze przed końcem pierwszych 45 minut potężnie z 25 metrów uderzył Bergier, ale jego próba leciała prosto w dobrze ustawionego Kamińskiego.

Na drugą połowę wracaliśmy z dwubramkowym prowadzeniem. Jednak po zaledwie dwóch minutach było już 3:0, gdy Antoni Kozubal znakomicie rozprowadził akcję ze środka boiska i podał do Grzegorza Rogali. Ten mocno uderzył na krótki słupek i Kamiński nie był w stanie sobie z tym strzałem poradzić. Jednak w 50. minucie stratę zmniejszył Łukasz Sekulski strzelając głową po dobrym dośrodkowaniu kolegi. W 61. minucie piłkę pod nogę w polu karnym dostał David Niepsuj, ale strzelił prosto w dobrze ustawionego Kudłę. W 78. minucie wejście smoka zanotował Adrian Danek. Zaraz po tym, gdy pojawił się na boisku, dopadł do piłki w polu karnym i uderzył od poprzeczki przywracając GKS na trzybramkowe prowadzenie. W ostatnich minutach szansę na piątego gola dla GKS-u miał Mateusz Marzec, ale Kamiński wyciągnął się jak długi i zatrzymał próbę. Wynik już nie uległ zmianie.

• 90+5 min

Koniec. GIEKSA WYGRYWA MECZ!

Marzec! Kamiński wyciągnął mu gola...

Piłka w rękach Kudły po dwóch próbach dośrodkowania.

Rzut rożny dla rywala.

Doliczone 5 minut.

Komor strzelał sprzed pola karnego, ale nad poprzeczką.

Z rywala wyraźnie zeszło powietrze.

Cały czas przy piłce GKS. Szukamy kolejnego gola...

Shibata za Kozubala.

Kamiński cudem uratował swój zespół przed utratą piątego gola. Arak uderzał po podaniu Kozubala i naprawdę niewiele zabrakło...

Cielemęcki za Niepsuja.

Danek wykańcza akcję po tym jak dopadł do piłki w polu karnym.

DAAAAANEK! CO ZA WEJŚCIE!

Bród za Maka i Danek za Rogalę.

Rzut rożny dla GKS-u wywalczony przez Rogalę.

Wasielewski dobrze się zastawił przy walce o piłkę i rywal musiał go faulować.

Kudła łapie mocne podanie po ziemi.

Arak za Bergiera i Marzec za Błąda.

Chrupałła potężnie, ale na nasze szczęście nad poprzeczką.

Rogala wybija na rzut rożny piłkę zagrywaną na długi słupek.

Mocne dośrodkowanie na 5 metr, ale pewnie łapie Kudła.

Żółta kartka dla Maka.

Piłka spadła przed pole karne na nogę Kozubala, ale ten źle uderzył.

Wasielewski powalczył o piłkę i wywalczył rzut wolny, będzie szansa na dośrodkowanie.

Niepsuj z piłką w polu karnym, na szczęście strzela prosto w Kudłę.

Janus za Srećkovicia.

Jędrych blokuje strzał Sekulskiego.

Rywal głową... Kudła ratuje nas przed utratą drugiego gola.

Rzut rożny dla rywala po groźnej wrzutce.

Kozubal wpadł w pole karne, jego uderzenie niestety nad bramką.

Błąd szukał Maka w polu karnym... niewiele zabrakło.

Sekulski zmniejsza stratę rywala.

Komor blokuje strzał, rzut rożny dla Wisły. Rywal dopadł do główki, ale źle uderzył.

Kozubal rozprowadził akcję i podał do Rogali, który potężnie uderzył.

ROGALA! Fantastyczny początek drugiej połowy!

Szczutowski za Gerbowskiego, Chrupałła za Chrzanowskiego i Grić za Lesniaka.

Wracamy, do boju GKS!

• 45+5 min

• 45+5 min

Bomba sprzed pola karnego Bergiera. Łapie Kamiński.

• 45+4 min

Spalony w polu karnym po zgraniu piłki przez Repkę.

• 45+4 min

Żółta kartka dla Biernata.

• 45+3 min

Rywale przed naszą bramką, musimy być czujni.

Rzut rożny dla Wisły.

Kudła zatrzymuje nogą strzał na krótki słupek.

Dobra interwencja Biernata ratuje Wisłę przed groźną sytuacją bramkową dla GKS-u.

Strzał Błąda z 20 metrów, ale nad poprzeczką bramki Kamińskiego.

Groźnie w naszym polu karnym. Trochę niefrasobliwości w obronie, ale ratuje nas nieudany strzał rywala.

Jędrych dobrze zbija piłkę lecącą w pole karne, przechwytuje ją Kudła.

Długo GKS rozgrywa piłkę, Wisła czeka na nasz błąd.

Niedokładne podanie Rogali do Komora w pole karne.

Bergier próbował wybiec sam na sam, ale faulował przy tym Biernata.

Mak wraca na boisku po krótkiej przerwie. Kontynuujemy grę.

Hiszpański faulował Maka w walce o piłkę. Zatrzymaliśmy w ten sposób rozwijającą się akcję po prawej stronie boiska.

Zamieszanie w naszym polu karnym, ale rywal źle uderza w piłkę i łapie ją Kudła.

Kamiński zbił piłkę lecącą pod poprzeczkę i dopadł do niej Jędrych, który trafia do pustej bramki.

JĘDRYCH! Wykorzystał błąd bramkarza.

Będzie szansa na dośrodkowanie w pole karne Wisły.

Żółta kartka dla Sekulskiego za dyskusję z sędzią.

Fantastycznie dogranie Repki i świetnie wykończenie Wasielewskiego głową.

GOOOOOOL! WASIELEWSKI!

Błąd znalazł miejsce, ale trafia po ziemi prosto w bramkarza Wisły.

Błąd zrobił ruletkę przed polem karnym i rywal ratował się faulem, 18 metrów do bramki Kamińskiego.

Głową strzelał Niepsuj, ale nad poprzeczką naszej bramki.

Następnie strzał Rogali, ale Kamiński broni i mamy rzut rożny.

Sebastian Bergier nie wykorzystuje rzutu karnego.

Rzut karny dla GKS-u.

Trwa analiza VAR zagrania ręką w polu karnym.

Piłka w siatce, ale Bartosz Jaroszek na spalonym...

Aut dla GKS-u na wysokości pola karnego Wisły.

Strzał Szwocha po szybkiej akcji Wisły. Piłka podbita przez Jędrycha i łapie Kudła.

Piłka spadała na 16 metr przed bramką gości, Bergier nie zdołał jednak opanować.

Szwoch wybija wrzutkę Wasielewskiego. Potem strzał Repki, ale nasz piłkarz nie trafił w światło bramki.

Żółta kartka dla Lesniaka.

Jędrych wybił piłkę prosto pod nogi Niepsuja, który był już w polu karnym. Na szczęście rywal nie zdołał jej opanować.

Jaroszek wybija piłkę zgrywaną na piąty metr. Wisła zacznie od autu.

Faul Komora, szansa dla Wisły na dośrodkowanie w pole karne.

Akcja GKS-u lewą stroną, ale Mak przegrał wyścig po piłkę z rywalem.

Kudła łapie piłkę po zbiciu głową przez rywala.

Jaroszek przerywa dośrodkowanie, rzut rożny dla Wisły.

Wybijamy dwie piłki zagrywane w nasze pole karne.

Rzut z autu dla Wisły na wysokości naszego pola karnego.

• Obie drużyny już na boisku.

• Tuż przed meczem uhonorowany zostanie Rafał Figiel, który rozegrał 100 meczów w barwach GKS-u Katowice.

• Z uwagi na trwający mecz siatkówki na Polsacie Sport, spotkanie GKS-u z Wisłą rozpocznie się o godzinie 20:35.

• W składzie GKS-u Katowice jedna zmiana względem poprzedniego spotkania. Mateusz Mak w pierwszym składzie zastąpił Mateusza Marca. Początek spotkania o godz. 20:30. Transmisja na Polsat Sport oraz na platformie Polsat Box Go i w centrum meczowym Statscore.