1-1

• Bergier (7)

Motor Lublin: Budziłek - Szarek (68. Zbiciak), Król R. (63. Wojtkowski), Wójcik, Rudol, Luberecki, Król M. (80. Kamiński), Wolski, Lis, Ceglarz (63. Rybicki), Śpiewak (63. Wełniak).

GKS Katowice: Kudła - Wasielewski, Jaroszek, Jędrych (75. Baranowicz), Komor, Rogala - Błąd (86. Bród), Kozubal, Repka, Marzec (65. Mak) - Bergier (65. Arak).

W meczu 3. kolejki Fortuna 1 Ligi GKS Katowice rozegrał wyjazdowe spotkanie z Motorem Lublin, czyli beniaminkiem. Ostatni raz zespoły mierzyły się w sezonie 2020/21 2 ligi. W składzie katowiczan nastąpiła jedna zmiana względem poprzedniego spotkania. W środku pomocy Rafała Figla zastąpił Oskar Repka, a na środek obrony wrócił Bartosz Jaroszek, dla którego był to debiut w nowym sezonie po uporaniu się z kontuzją, jakiej doznał w ostatnim sparingu. Już w 3. minucie bramce Motoru zagroził Grzegorz Rogala. Jego strzał dobrze jednak odbił Łukasz Budziłek, były bramkarz GKS-u Katowice. W 8. minucie Rogala fantastycznie obsłużył przed polem karnym Sebastiana Bergiera. Ten ustawił sobie piłkę do strzału i otworzył wynik golem prosto w okienko. Chwilę później odpowiedzieć mogli gospodarze, gdy wrzutka w pole karne spadła na głowę Rafała Króla. Jego uderzenie zatrzymało się jednak w rękach dobrze ustawionego Dawida Kudły.

W 32. minucie GKS miał znakomitą okazję na podwyższenie wyniku. Adrian Błąd przyjął piłkę w polu karnym i dobrze dograł na głowę Oskara Repki. Ten wygrał pojedynek z obrońcą, ale wracający na pozycję Budziłek nogą zatrzymał strzał naszego pomocnika. Kolejną szansę tuż przed końcem pierwszej połowy miał Bergier. Otrzymał podanie wychodząc sam na sam z Budziłkiem. Niestety fantastycznie spisujący się w tej połowie bramkarz Motoru wyczuł intencje naszego napastnika i wybił jego uderzenie na rzut rożny. Za kilka sekund bramkarz gospodarzy popisał się kolejną interwencją, gdy wybił na rzut rożny strzał głową Aleksandra Komora. Przed przerwą wynik nie uległ zmianie i na drugie 45 minuty zespoły wracały z wynikiem 1:0 dla gości z Górnego Śląska.

Motor po powrocie do gry już w pierwszym dośrodkowaniu poważnie zagroził bramce GKS-u. Nikt jednak nie przeciął dobrze zagrywanej piłki na piąty metr. W 58. minucie gospodarze wywalczyli rzut rożny. Piłka spadła na nogę Michała Króla, który przymierzył sprzed pola karnego i doprowadził do remisu. W 67. minucie dobrym refleksem popisał się Dawid Kudła, który zatrzymał strzał po groźnym wejściu z lewej strony. W 74. minucie rzutu karnego nie udało się wykorzystać Jakubowi Arakowi, który wcześniej był faulowany przez Budziłka. Bramkarz Motoru zrehabilitował się za błąd. Kolejne minuty należały do gospodarzy, którzy co chwilę testowali czujność Kudły. W 89. minucie po wejściu w pole karne próbował uderzyć Alan Bród, ale dobrze ustawiony Budziłek odbił uderzenie. W Lublinie podział punktów.

• 90+7 min

Koniec meczu. Podział punktów w Lublinie.

• 90+7 min

Repka uderza, ale łapie Budziłek.

• 90+7 min

Faul na Baranowiczu, teraz szansa na wrzutkę dla GKS-u.

• 90+6 min

Faul w polu karnym, zacznie Kudła.

• 90+6 min

Komor blokuje strzał z pola karnego. Rzut rożny dla gospodarzy.

• 90+5 min

Żółta kartka dla Bróda za zatrzymanie potencjalnej kontry.

Oddalamy zagrożenie.

Żółta kartka dla Baranowicza. Motor z szansą na dośrodkowanie.

Piłka w rękach Budziłka.

Rzut rożny dla GKS-u po akcji lewą stroną.

Doliczone aż 7 minut.

Strzał Bróda! Budziłek odbija piłkę.

Wrzutka Wasielewskiego ląduje w rękach Budziłka.

Żółta kartka dla Zbiciaka za opóźnianie gry.

Bród zastąpi Błąda.

Dwa groźne strzały Motoru. Najpierw odbija Kudła, a potem piłka mija światło naszej bramki...

Wrzutka w nasze pole karne, strzał głową nad poprzeczką.

Żółta kartka dla Kozubala.

Źle uderza Rybicki w naszym polu karnym. Rywal co chwilę stwarza zagrożenie.

Kamiński za Michała Króla.

Nieporozumienie naszej obrony... rywal dopadł do piłki, ale ta wpadła w boczną siatkę.

Repka przesunie się do linii obrony.

Baranowicz za Jędrycha.

Wolski z szansą po podaniu w pole karne... Mamy sporo szczęścia.

Budziłek zatrzymał Araka.

Sędzia wskazał na jedenasty metr po faulu na Araku.

Trener Feio odesłany na trybuny.

Żółta kartka dla Wełniaka.

Zbiciak za Szarka.

Groźnie w naszym polu karnym, Kudła ratuje nas przed utratą gola.

Mak za Marca i Arak za Bergiera.

Rybicki za Ceglarza, Wełniak za Śpiewaka i Wojtkowski za Rafała Króla

Faul na Bergierze, szansa na dośrodkowanie w pole karne.

Żółta kartka dla Adriana Błąda.

Michał Król doprowadza do remisu.

Rzut rożny dla Motoru.

Żółta kartka dla Repki za oddanie strzału po gwizdku.

Inicjatywa w ostatnich minutach wyraźnie należy do gospodarzy. Musimy być bardzo czujni w obronie.

REPKA! Świetnie zatrzymał strzał Rafała Króla.

Zagranie w nasze pole karne, rywal zbił głową i mieliśmy sporo szczęścia, że jego kolega nie skierował piłki do bramki.

Bergier z piłką w polu karnym, ale skutecznie powstrzymał go obrońca.

Żółta kartka dla Goncalo Feio.

Jędrych kontynuuje grę.

Faulowany Jędrych, wezwana od razu pomoc medyczna... Mamy nadzieję, że z naszym kapitanem wszystko w porządku.

Rzut rożny dla Motoru po akcji prawą stroną.

Repka mocno sprzed pola karnego... piłka minęła jednak słupek bramki Budziłka.

Od razu groźna wrzutka w nasze pole karne. Mamy sporo szczęścia, że żadnemu zawodnikowi Motoru nie udało się dopaść do piłki.

Wracamy, do boju GKS!

Doliczona minuta.

KOMOR! Budziłek przekierował strzał nad poprzeczkę.

Akcja sam na sam Bergiera... górą Budziłek.

Błąd próbował uruchomić Wasielewskiego... temu w ostatniej chwili obrońca zabrał piłkę spod nóg.

Piłka spadła na nogę Jędrycha, ale ten nie miał miejsca, aby precyzyjnie uderzyć.

Faulowany Bergier, będzie szansa na wrzutkę, do bramki około 35 metrów.

Rywal uderzył głową, ale bez zagrożenia dla naszej bramki, zacznie Kudła.

Komor faulował Budziłka w walce o piłkę.

Rogala wpadł w pole karne, uderzył na krótki słupek i Budziłek wybija na rzut rożny.

Budziłek nogą zatrzymuje główkę Repki...

GKS na połowie Motoru.

Wrzutka w nasze pole karne po akcji lewą stroną. Nikt nie dotknął dobrze bitej piłki i zacznie Kudła.

Najpierw uderzenie Błąda odbite przez Budziłka, potem próba Rogali, którą przekierował szczęśliwie obrońca Motoru.

Budziłek zmuszony do wybicia na aut, jesteśmy przed polem karnym Motoru.

Rogala blisko odbioru piłki obrońcy, który za sobą miał już tylko bramkarza... Niewiele zabrakło.

Uderzenie Wójcika sprzed pola karnego, ale nad poprzeczką bramki Dawida Kudły.

Dośrodkowanie w nasze pole karne, ale bez adresata.

Komor wybija dośrodkowanie.

Faul Komora przy próbie odbioru piłki. Znów Motor z szansą na dośrodkowanie. Nasz obrońca ukarany żółtą kartką.

Komor oddala zagrożenie. Wcześniej dobrze główką popracował Jaroszek po groźnej wrzutce.

Piłka w rękach Budziłka. Potem faul Wasielewskiego i szansa dla Motoru na wrzutkę w pole karne.

Bergier z poświęceniem. Wywalczył rzut rożny dla GKS-u.

Podanie na głowę Rafała Króla, ten uderzył, ale prosto w dobrze ustawionego Kudłę.

Rzut rożny dla gospodarzy.

Wrzutka w nasze pole karne, Motor wyraźnie podrażniony po stracie gola.

Bergier wpadł w pole karne, ale osaczony przez obrońców musiał podać na skrzydło.

Przyjął przed polem karnym i fantastycznie uderzył w okienko bramki Budziłka.

BERGIEEEEEER!!!!!

Centrostrzał Marca... łapie Budziłek.

Wasielewski do Bergiera w pole karne, ten blokowany przez obrońcę i piłka w rękach bramkarza Motoru.

Strzał Rogali! Budziłek odbija z trudem. Potem uderzenie Marca, ale ląduje w bocznej siatce.

GKS długo rozgrywa szukając możliwości przejścia na połowę rywala.

• Obie ekipy już na murawie, za moment rozpoczynamy mecz.

• Dzisiaj debiutuje nasz komplet wyjazdowy...

• Do wyjściowego składu GKS-u Katowice wrócił Bartosz Jaroszek, dla którego jest to pierwszy mecz w sezonie 2023/24. Nasz obrońca leczył uraz kostki, którego doznał w ostatnim sparingu. Początek meczu w Lublinie o godz. 15:00. Transmisja na platformie Polsat Box Go oraz w centrum meczowym STATSCORE.