Chrobry Głogów

• Wolsztyński (22)

GKS Katowice: Kudła - Wasielewski (82. Danek), Repka, Jędrych, Komor, Rogala - Marzec (67. Mak), Figiel (54. Shibata), Kozubal, Błąd (82. Bród) - Bergier (67. Arak).

Chrobry Głogów: Węglarz - Estigarribia (79. Stuglis), Bougaidis, Bogusz (79. Hanc), Wolsztyński (72. Steblecki), Lebedyński (79. Wojtyra), Mandrysz, Mucha, Tupaj, Bartlewicz (72. Machaj), Zarówny.

W meczu 2. kolejki GKS Katowice po raz pierwszy w nowym sezonie Fortuna 1 Ligi rozegrał spotkanie przed własną publicznością. Podopieczni trenera Rafała Góraka stanęli naprzeciw drużyny z Głogowa, która również przystępowała do tego starcia po porażce. W składzie katowiczan doszło do jednej zmiany, w pierwszym składzie zameldował się Aleksander Komor. Już w 3. minucie potężnie sprzed pola karnego uderzył Mateusz Marzec. Piłka przeleciała tuż nad poprzeczką bramki Damian Węglarza. W 9. minucie kolejna szansa Marca, gdy po rzucie rożnym piłka spadła prosto pod jego nogę. Pomocnik GKS-u nie spodziewał się takiego obrotu wydarzeń i jego nieprzygotowane uderzenie przeleciało tuż obok słupka. W końcu w 20. minucie Sebastian Bergier przyjęciem obsłużył Adriana Błąda i ten technicznym uderzeniem otworzył wynik spotkania.

Niestety radość kibiców gospodarzy trwała zaledwie dwie minuty. Dośrodkowanie na głowę Rafała Wolsztyńskiego zakończyło się jego precyzyjnym strzałem, z którym Dawid Kudła nie był w stanie sobie poradzić. Kolejne szanse miała GieKSa. Najpierw Błąd przymierzył z 17 metrów, lecz trafił prosto w ręce bramkarza. Kolejną szansę miał Bergier, który uderzał głową po podaniu Błąda, ale piłka o centymetry minęła światło bramki. Przed końcem pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Na drugie 45 minut wracaliśmy z remisem 1:1. W 54. minucie na boisku pojawił się Shun Shibata. Były to pierwsze minuty Japończyka w barwach naszego Klubu. W 59. minucie w pole karne Chrobrego wpadł Antoni Kozubal. Próbował uderzać z ostrego kąta, ale jego strzał zatrzymał się na bocznej siatce.

Chwilę później Robert Mandrysz uderzał sprzed pola karnego i piłka o centymetry minęła poprzeczkę naszej bramki. GieKSa szukała swoich szans w ataku pozycyjnym, ale goście dobrze na nasze próby reagowali. W 67. minucie na boisku pojawili się Jakub Arak i Mateusz Mak i dwie minuty później przeprowadzili akcję bramkową, która przywróciła katowiczan na prowadzenie. Zaledwie 4 minuty później było już 3:1, gdy Błąd wygrał walkę o piłkę i podał do Maka. Zadanie nowego piłkarza GKS-u było formalnością, bo wystarczyło wpakować piłkę do bramki. W 77. minucie Mak mógł skompletować hat-tricka, ale uderzył nad poprzeczką mając rywala na plecach. Stuprocentową sytuację miał także Alan Bród zaraz po wejściu na boisko w ostatnim fragmencie spotkania. Jego uderzenie cudem zatrzymał Węglarz. Ostatecznie wynik się nie zmienił i GKS wygrał 3:1.

• 90+5 min

Koniec meczu. TRZY PUNKTY ZOSTAJĄ W KATOWICACH!

Jędrych wymanewrował rywala w polu karnym, ale jego strzał łapie Węglarz.

Rzut rożny po uderzeniu Shibaty.

Jędrych wybija wrzutkę w pole karne.

Dośrodkowanie Kozubala zatrzymało się na obrońcy.

Doliczone 5 minut.

Faul na Rogali, szansa na dośrodkowanie.

Przez moment niebezpiecznie w naszym polu karnym, najpierw blokujemy uderzenie Machaja, a potem niecelnie głową Bougaidis.

Repka wygrywa pojedynek w polu karnym i zbiera zasłużone brawa z trybun.

Mak próbował uruchomić Bróda w kontrze, w ostatniej chwili obrońca zatrzymał jego podanie.

Stuprocentowa sytuacja Bróda, Węglarz cudem zatrzymuje jego uderzenie nogą.

Bród za Błąda i Danek za Wasielewskiego.

Wojtyra za Lebedyńskiego, Hanc za Bogusza i Stuglis za Estigarribię

Rogala dobrze w pole karne, ale źle przyjął i rywal zdołał wybić na rzut rożny.

AAAAJ! Blisko hat-tricka Maka! Wyszedł sam na sam, ale uderzył nad poprzeczką z obrońcą za plecami.

Wasielewski wybija na rzut rożny.

BRAMKA! Gramy!

Dublet Maka! Będzie jednak gol sprawdzany na VARze.

Steblecki za Wolsztyńskiego i Machaj za Bartlewicz.

Żółta kartka dla Błąda.

Zablokowane uderzenie, rzut rożny dla GKS-u.

Mak wyszedł sam na sam po podaniu Araka i znów prowadzimy!

MAAAAAAK! WEJŚCIE SMOKA!

Arak za Bergiera i Mak za Marca.

Strzał Wolsztyńskiego nad poprzeczką.

Faul przed naszym polem karnym, 18 metrów do bramki Dawida Kudły.

Żółta kartka dla Bergiera za dyskusję z sędzią.

Rogala w pole karne po ziemi, ale wybija rywal.

Komor podał w pole karne, Bergier próbował opanować piłkę, ale zagrał ręką i zacznie Węglarz.

Mandrysz uderzał sprzed pola karnego. Piłka przeleciała tuż nad poprzeczką.

Kozubal wpadł w pole karne, szukał uderzenia z ostrego kąta, ale trafił w boczną siatkę.

GKS próbuje budować na swojej połowie, ale dobrze na nasze akcje reaguje defensywa Chrobrego.

Shibata za Figla. Japończyk debiutuje w GieKSie.

Piłka zagrywana w nasze pole karne, dobrze zareagował Jędrych.

Żółta kartka dla Mandrysza.

Rogala wpadł w pole karne, szukał Marca i rywal wyciągniętą nogą zatrzymał próbę.

Błąd fauluje przy próbie odbioru. Niewiele zabrakło do groźnej kontry.

Rzut rożny dla gości.

Figiel do Błąda, Błąd do Bergiera, odrobinę za mocno w pole karne.

Piłka spadła na głowę Marca, ale uderzenie obok bramki.

Wracamy na drugą połowę. Do boju GKS!

Zagramy minutę dłużej.

Szybsza akcja GKS-u, Kozubal wypuścił piłkę odrobinę za daleko i Węglarz odprowadził ją wzrokiem.

Kudła piąstkuje z problemami. Piłka spada na głowę rywala, ale ten na nasze szczęście nie trafia w światło bramki.

Dośrodkowanie w nasze pole karne, ale pewnie przechwytuje Kudła.

Uderzenie Wolsztyńskiego z 20 metrów, Kudła odbija.

Zablokowane podanie Marca w pole karne po akcji prawą stroną.

Błąd na głowę Bergiera! Niewiele zabrakło...

Marzec zaatakował lewą stroną, ale jego podanie do Jędrycha nie dotarło.

Chrobry wybija piłkę na rzut rożny.

Faul na Marcu, szansa na dośrodkowanie w pole karne Chrobrego.

Kudła łapie dośrodkowanie.

Kozubal próbował otworzyć drogę do bramki Marcowi, pierwszy do piłki dopadł jednak obrońca gości.

Błąd uderzał z 17 metrów, niestety prosto w bramkarza.

Aut dla GKS-u na wysokości pola karnego rywala.

Figiel faulowany na środku boiska, całe szczęście, bo to mogła być bardzo kosztowna strata.

Wolsztyński szybko doprowadza do remisu strzałem głową.

GOOOOOL! ADRIAN BŁĄD WYKOŃCZYŁ AKCJĘ GKS-U!

Dwie dobre sytuacje GKS-u. Najpierw Marzec uderza w plecy rywala po wejściu w pole karne, a potem zatrzymane podanie przed bramkę.

Dośrodkowanie Marca na Błąda, ten próbował zamknąć, ale nie miał miejsca, by dobrze uderzyć.

Szybka akcja GKS-u, ale niestety nieudane dośrodkowanie Błąda. Potem szansa Wasielewskiego z ostrego kąta, ale nogą zatrzymał Węglarz.

Zacznie z piątki Kudła po nieudanej wrzutce.

Faul Repki, teraz Chrobry z możliwością dośrodkowania z lewej strony boiska.

Kozubal uderzał z lewej nogi, ale daleko od światła bramki.

Faulowany Marzec, GKS z szansą na strzał z 30 metrów albo wrzutkę w pole karne.

Kudła pewnie łapie piłkę wrzuconą przed bramkę.

Odbita piłka od Wasielewskiego, szansa z rzutu rożnego dla gości.

Najpierw blokujemy strzał Lebedyńskiego, a potem nieudana wrzutka jednego z rywali.

Piłka spadła prosto na nogę Marca i ten chyba się tego nie spodziewał, bo uderzył centymetry obok słupka...

Bergier wywalczył rzut rożny przy próbie dośrodkowania.

Uderzenie sprzed pola karnego nad naszą poprzeczką, zacznie Dawid Kudła.

Bartlewicz uderzył zza pola karnego, piłka odbiła się od naszego zawodnika i Chrobry spróbuje z rzutu rożnego.

Aut dla Chrobrego na wysokości naszego pola karnego.

Figiel szukał uciekającego w pole karne Marca, podanie jednak za mocne.

Marzec z 20 metrów! Tuż nad poprzeczką bramki Chrobrego.

Zablokowane uderzenie Lebedyńskiego.

Piłka odbiła się od zawodnika gości i wylądowała w rękach Węglarza.

• Momentem ciszy uhonorujemy byłego wieloletniego pracownika GKS-u Katowice - Pawła Maźniewskiego.

• Piłkarze obu drużyn już na boisku.

• W składzie katowiczan doszło do jednej zmiany względem poprzedniego meczu. W pierwszym składzie zameldował się Aleksander Komor. Początek o godz. 18:00. Transmisja w Polsat Box Go oraz w centrum meczowym STATSCORE.