• Drygas (66)
1-0

Miedź Legnica: Mądrzyk - Drygas (70. Stanclik), Agbor (59. Drzazga), Tront, Carolina, Mijusković, Hartherz, Lehaire (83. Pierzak), Michalik (83. Obieta), Hoogenhout, Antonik.

GKS Katowice: Kudła - Wasielewski, Repka, Jędrych, Janiszewski, Rogala - Błąd (73. Arak), Kozubal, Figiel (90. Pietrzyk), Marzec (73. Mak) - Bergier (46. Danek).

W ciepłą lipcową niedzielę GKS Katowice rozpoczął zmagania w sezonie 2023/24 Fortuna 1 Ligi. Podopieczni trenera Rafała Góraka na wyjeździe zmierzyli się z Miedzią Legnica, spadkowiczem z Ekstraklasy. Pierwszy fragment spotkania inaugurującego nowy sezon należało do gospdoarzy. Dwukrotnie przed szansą stawał Damian Michalik, jego pierwszy strzał zatrzymał Dawid Kudła, a przy drugiej próbie pomocnik Miedzi źle trafił w piłkę. Kudła musiał być jednak czujny, bowiem gospodarze co chwilę testowali jego czujność. W 13. minucie piłka wpadła do siatki GKS-u po wrzutce Floriana Hartherza, ale sędzia dopatrzył się spalonego i trafienia nie uznał. GKS pierwszą poważną szansę miał w 19. minucie, gdy Antoni Kozubal znakomicie podał do wbiegającego Marcina Wasielewskiego i jego uderzenie z trudem zatrzymał Jakub Mądrzyk.

Jednak od tego momentu znacznie częściej do głosu zaczęła dochodzić GieKSa, próbując rozgrywać piłkę w ataku pozycyjnym. W 35. minucie Sebastian Bergier zgrał piłkę w polu karnym do Antoniego Kozubala. Tego zatrzymał obrońca, choć GKS domagał się sprawdzenia tej sytuacji na VARZe. Ostatecznie sędzia nakazał kontynuowanie gry. Tuż przed końcem drugiej części goście otrzymali złe wieści, bowiem drugą żółtą kartkę zobaczył Grzegorz Janiszewski, co oznaczało, że od tego momentu GKS grała w dziesiątkę. Przed końcem pierwszej połowy Kudła popisał się znakomitą interwencją po strzale Mehdi Lehaire’a, końcówką palców wybijając piłkę na rzut rożny. Ostatecznie na przerwę schodziliśmy z bezbramkowym remisem.

W 48. minucie znakomicie dograł w pole karne Rafał Figiel. Oskar Repka wyskoczył do główki, ale Mądrzyk zatrzymał jego uderzenie. Chwilę później do dośrodkowania Wasielewskiego doszedł Mateusz Marzec. Jego uderzenie przeleciało tuż nad poprzeczką bramki gospodarzy. Niestety w 66. minucie nie upilnowaliśmy w polu karnym Kamila Drygasa po rzucie rożnym. Ten otworzył wynik mocnym strzałem głową. W 84. minucie Miedź uratował Nemanja Mijusković, który po zamieszaniu w polu karnym wybił piłkę z linii bramkowej. GKS walczył dzielnie do samego końca. Niestety nie udało się zmienić wyniku pierwszego w tym sezonie spotkania ligowego.

• 90+5 min

• 90+5 min

Kudła w polu karnym Miedzi.

• 90+5 min

Aut dla GKS-u na wysokości pola karnego rywala.

Wasielewski zatrzymany przed próbą dośrodkowania. W odpowiedzi kontra Miedzi, ale strzał obok bramki Kudły.

Danek do Pietrzyka, ale ten nie wygrał pojedynku biegowego i łapie Mądrzyk.

Doliczone 5 minut.

Pietrzyk za Figla.

Za mocne dośrodkowanie Danka.

Faulowany na połowie Figiel, będziemy próbowali wrzucać.

Miedź ruszyła z kontrą. Zatrzymał ją Wasielewski.

Mijusković wybija piłkę z linii bramkowej!

Mak faulowany, do bramki około 30 metrów, będzie próba wrzutki.

Pierzak za Lehaire i Obieta za Michalika.

Kudła zatrzymuje potężne uderzenie Michalika!

Kontra gospodarzy. Kudła wybija na rzut rożny.

Żółta kartka dla Michalika za dyskusję.

Rywalom udaje się dwukrotnie oddalić zagrożenie.

Rzut autu dla GKS-u na wysokości pola karnego Miedzi.

Kudła łapie wrzutkę.

Rzut rożny dla Miedzi.

Arak za Błąda i Mak za Marca.

Stanclik za Drygasa.

Marzec z ostrego kąta... łapie Mądrzyk.

Drygas otwiera wynik meczu strzałem głową.

Adrian Błąd dobrze przerywa kontrę Miedzi.

Teraz faulowany Wasielewski, GKS z kolejną szansą na wrzutkę w pole karne.

Zablokowane uderzenie Jędrycha sprzed pola karnego.

Faulowany Danek, szansa na dośrodkowanie w pole karne Miedzi.

Drzazga za Agbora.

Leży na boisku Agbor, potrzebna chwila przerwy.

Danek wybija na rzut rożny uderzenie zmierzające w stronę bramki strzeżonej przez Kudłę.

Rzut rożny dla gospodarzy.

Teraz MARZEC! Centymetry nad poprzeczką po uderzeniu głową.

Miedź na naszej połowie, czekamy na szansę w szybkim ataku.

REPKA głową! Z największym trudem Mądrzyk.

Faulowany Danek, szansa dla GKS-u na dośrodkowanie w pole karne.

Repka przytomnie wybija dośrodkowanie w pole karne.

Adrian Danek za Sebastiana Bergiera.

Wracamy i walczymy do końca!

• 45+8 min

• 45+7 min

Nieprzyjemnie strzelał Lehaire, dobrze w bramce Kudła.

• 45+7 min

Wasyl kontynuuje mecz.

• 45+5 min

Kudła wybił groźną wrzutkę głową, przy tym jednak ucierpiał Wasielewski... Mamy nadzieję, że to nic poważnego.

• 45+5 min

Bergier głową po wrzutce Marca, ale Mądrzyk łapie bez większych problemów.

Kudła wybija na rzut rożny mocny strzał Lehaire'a.

Uderzenie Agbora z główki tuż obok słupka.

Miedź szuka swoich szans. Jędrych wybija piłkę zagrywaną na piąty metr.

Złe wieści, druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Janiszewskiego.

Na szczęście będzie kontynuował grę.

Leży na boisku Repka po starciu z Drygasem.

Strzał Marca w polu karnym. Piłka zatrzymała się na bocznej siatce.

Kozubal padł w polu karnym przy próbie uderzenia, sędzia nie dopatrzył się faulu.

Akcja Miedzi przed naszym polem karnym. Jeden z rywali przed strzałem pomagał sobie ręką.

Żółta kartka dla Figla.

Rogala w pole karne, wybija obrońca. Lepszy moment w wykonaniu GKS-u.

Żółta kartka dla Lehaire'a za faul na Marcu.

Zablokowane uderzenie sprzed pola karnego Rogali.

Próba dośrodkowania Wasielewskiego, rzut rożny dla GieKSy.

Żółta kartka dla Agbora za atak w nogi Janiszewskiego.

Rogala do Bergiera, ale tego w polu karnym uprzedził obrońca.

Mądrzyk zatrzymuje uderzenie Wasielewskiego po znakomitym podaniu Kozubala! Rzut rożny dla GKS-u.

Teraz próbował Drygas, ale jego uderzenie daleko od światła bramki. GKS na razie w defensywie.

Strzał Tronta nad poprzeczką.

Tym razem szczęście po naszej stronie, sędzia podtrzymał decyzję o spalonym.

Piłka w naszej bramce, sędzia sygnalizuje spalony. Czekamy na decyzję VAR-u.

Michalik faulowany przez Kozubala, szansa dla Miedzi na dośrodkowanie.

Konfetti na boisku, chwila przerwy w grze. Piłka na naszej połowie.

Znów groźnie w naszym polu karnym, Kozubal wybija piłkę zagrywaną na 11 metr.

Żółta kartka dla Grzegorza Janiszewskiego.

Podanie po ziemi Rogali, Błąd próbował zasłonić piłkę, ale obrona wyrzuciła nas ze swojego pola karnego.

Zabrakło zamknięcia dośrodkowania Rafała Figla.

Żółta kartka dla Caroliny za faul na atakującym Marcu. Rzut wolny dla GKS-u.

Antonik wpadł z lewej strony, jego podanie zatrzymuje się na nogach Jędrycha.

Znów groźnie w naszej szesnastce... sporo szczęścia, że Michalik źle uderzył w piłkę.

Michalik przyjął w polu karnym i uderzył z powietrza. Świetnie interweniuje Kudła.

• Obie ekipy już na murawie...

• GKS Katowice w 1. kolejce nowego sezonu Fortuna 1 Ligi zmierzy się na wyjeździe z Miedzią Legnica, czyli spadkowiczem z Ekstraklasy. Transmisja spotkania na platformie Polsat Box Go oraz w centrum meczowym STATSCORE.