FC Voluntari

• Andrei (86)
1-0

FC Voluntari: Fernandez - Boboc, Matricardi, Armas, Ricardinho, Voican, Radut, Merloi, Florea, Andrei, Nemec.

GKS Katowice: Szczuka - Brzozowski, Janiszewski, Jędrych, Komor, Rogala - Mak, Figiel, zawodnik testowany, Błąd - Bergier. Druga połowa: Szczuka - Danek, Jaroszek, Repka, Komór, Wasielewski - Marzec, zawodnik testowany, Bród, zawodnik testowany - Bergier.

GKS Katowice w pierwszym sparingu w ramach przygotowań do sezonu 2023/24 Fortuna 1 Ligi, w Kielcach zmierzył się z rumuńskim FC Voluntari, zespołem grającym w najwyższej klasie rozgrywkowej. W pierwszej połowie spotkania to katowiczanie byli stroną mającą wyraźną przewagę. Podopieczni trenera Rafała Góraka aktywnie szukali wolnych przestrzeni, by dograć piłkę w pole karne i stworzyć zagrożenie. Pod koniec pierwszej części do głosu doszli rywale, ale dobre zachowanie obrońców GKS-u nie pozwoliło zaskoczyć stojącego w bramce Patryka Szczukę.

Na drugą połowę wracaliśmy z wynikiem 0:0. W 50. minucie rywal dograł piłkę na 10 metr i po strzale piłka o centymetry minęła słupek naszej bramki. W 65. minucie Adrian Danek świetnie odebrał piłkę przed polem karnym rywala, ale tuż przed strzałem obrońca zdążył wybić piłkę spod jego nóg. Była to najlepsza szansa GKS-u na rozpoczęcie strzelania. Kolejną okazję mieli rywale, gdy strzał sprzed pola karnego odbił się tuż przed Szczuką i ten szczęśliwie wybił piłkę na rzut rożny. Pod koniec Danek groźnie strzelał z 16 metrów i bramkarz z trudem wybił na rzut rożny. W 86. minucie rywale ruszyli z kontratakiem, który zakończyli zwycięską bramką.