Wigry Suwałki

0-2

• Prokić (22)
  • Błąd (87)

Wigry Suwałki: Zoch - Remisz, Żyro, Sokołowski, Klimala, Radecki, Bogusz, Rybicki, Spychała, Pyłypczuk, Gąska (78. Jorga).

GKS Katowice: Abramowicz - Frańczak, Klemenz, Kamiński (58. Słaby), Mączyński - Błąd, Zejdler, Poczobut, Prokić, Słomka (56. Mandrysz) - Kędziora (80. Kalinkowski).

W ramach 25. kolejki Nice 1 ligi, GKS Katowice zagrał wyjazdowe spotkanie z Wigrami Suwałki. Piłkarzy przywitały znakomite warunki do gry, ponieważ nad boiskiem świeciło słońce. GieKSa otworzyła mecz strzałem z dystansu Andreja Prokicia, który w 4. minucie próbował zaskoczyć bramkarza gospodarzy celując pod poprzeczkę. Ale już w 12. minucie padł gol dla gospodarzy. Po celnym strzale Patryka Klimali podniósł chorągiewkę sędzia asystent i - wobec spalonego - bramki nie uznano.

Prokić był najaktywniejszym zawodnikiem pierwszej części gry w drużynie GieKSy i potwierdził to w 22. minucie strzelając bramkę po rajdzie środkiem pola. Piłka odbiła się jeszcze od nóg defensorów, ale ostatnie słowo należało do gracza gości. Mimo gola, zespół prowadzony w tym starciu przez Jakuba Dziółkę (w zastępstwie za Jacka Paszulewicza) miał duże problemy z kontrolowaniem gry. Ostatnich kilkanaście minut pierwszej części było nieustającą szarżą Wigier. Bramka wyrównująca przed przerwą nie padła, co GKS zawdzięczał głównie kilku dobrym interwencjom Mateusza Abramowicza.

Drugą połowę GieKSa otworzyła z większym animuszem, co mogło przynieść gola po strzale Mateusza Mączyńskiego, który odważnie wszedł w pole karne. Po jego uderzeniu piłka przeleciała obok prawego słupka. Nie była to przewaga, którą goście potrafili utrzymać. Ekipa Artura Skowronka znów wróciła do groźnego konstruowania akcji na naszej połowie. Zagrożenie zniknęło dopiero w ostatnich minutach spotkania. Prokić wygrywając wyścig o piłkę wypracował rzut karny, a na drugiego gola zamienił go w 87. minucie Adrian Błąd. GieKSa odniosła piąte zwycięstwo z rzędu!

• Do zobaczenia na Bukowej 14 kwietnia #CAŁAGIEKSARAZEM

• Bilety na mecz ze Stalą już zakupione? Jeśli nie, to czas je kupić!

Koniec meczu! Piąta wygrana z rzędu GieKSy!

Bez zagrożenia bramki Abramowicza.

Doliczone 4 minuty.

GOOOOOL! Błąd!

Prokić faulowany w polu karnym! Sędzia wskazuje na jedenastkę.

Znów oddalamy zagrożenie po kilku groźnych wrzutkach gospodarzy.

Moment przewagi GieKSy.

Rzut rożny dla GKS-u po akcji prawą stroną boiska.

Zmiana defensywna. Bartłomiej Kalinkowski za Wojtka Kędziorę.

Żółta kartka dla Adriana Błąda po kontakcie z rywalem w powietrzu.

Gąskę zastępuje teraz Laurentiu Jorga.

Gdyby Gąska lepiej przyjął piłkę, byłby sam na sam z Abramowiczem.

Żółta kartka dla Adriana Frańczaka. Groźny stały fragment dla Suwałk.

Musimy uważać, ponieważ gospodarze bardzo szybko wznawiają grę i próbują zaskoczyć defensywę GieKSy.

Pyłypczuk próbował mocno dograć pod bramkę po szarży prawą stroną, ale Abramowicz łapie.

Zejdler z dystansu, ale Zoch pewnie łapie i od razu wyprowadza szybką akcję Wigier.

Nie potrafimy skonstruować żadnego kontrataku Dużo niecelnych podań GKS-u.

Kędziora faulował w kontrze. Żółta kartka dla zawodnika GieKSy.

Nie potrafimy oddalić zagrożenia. Znów przewaga zespołu Artura Skowronka.

Mączyński schodzi, zastępuje go Kamil Słaby.

Kilka znakomitych podań w kontrze rywala i było groźnie. Znów rzut rożny.

Przed momentem znów groźny strzał na bramkę Abramowicza.

Mandrysz wchodzi za Słomkę.

Oddalamy zagrożenie po rzucie rożnym gospodarzy.

Dobry moment GKS-u! Mączyński strzelał po wejściu w pole karne, ale piłka minimalnie obok prawego słupka.

Rzut wolny dla GKS-u. Okolice linii bocznej i około 20 metrów do bramki.

Prokić próbował podawać do Kędziory w szesnastkę rywala, ale bramkarz przechwycił.

Obie drużyny teraz w połowie GieKSy.

Żółta kartka dla Pyłypczuka.

Faul na Zejdlerze. Nasz zawodnik leżał przez chwilę na boisku, ale już wstał i jest gotowy do gry.

Zaczynamy drugą połowę.

Koniec pierwszej połowy. Dużo nerwowych momentów za nami.

Dobra wrzutka Prokicia! Niestety Zejdler nie dosięgnął piłki głową.

Chwila odpoczynku dla Abramowicza. Piłka w szesnastce gospodarzy.

Strzał po ziemi Gąski. Abramowicz pewnie łapie.

Żółta kartka dla Łukasza Zejdlera.

Błąd bramkarza gospodarzy przy kontrze GKS-u, ale Wojciech Kędziora nie miał pozycji do strzału.

Kolejny faul GKS-u w okolicach pola karnego. Goście w dużych tarapatach.

Mamy problem z wyjściem z własnej połowy.

Kolejny faul w tym samym miejscu, co przed momentem. Inicjatywa należy do gospodarzy.

Faul 20 metrów od bramki Abramowicza. Szansa dla Wigier.

Kapitalna interwencja Abramowicza! Świetny strzał Klimali, ale bramkarz gości wyciąga piłkę skierowaną blisko lewego słupka.

Sytuacja się uspokoiła, ale nadal wiele nerwowych podań GKS-u zakończonych stratą.

Po strzale gospodarzy nabita ręka jednego z obrońców GieKSy w polu karnym. Sędzia nie zagwizdał.

Wigry chcą szybko odpowiedzieć. Groźne chwile pod bramką Abramowicza.

GOOOOOOL! Andreja Prokić prawą nogą po rajdzie w środku pola.

Kamiński zamykał dośrodkowanie, podał piłkę w pole karne, ale Wigry oddalają zagrożenie.

Mączyński faulowany przy linii bocznej, okazja na dośrodkowanie.

Gospodarze szukają prostopadłych podań w pole karne GKS-u. Musimy uważać na graczy ścinających w szesnastkę.

Mateusz Abramowicz pewnie łapie dośrodkowanie.

Dobra kontra GieKSy wyprowadzona przez Prokicia, ale Zejdler z niecelnym strzałem.

Niebezpieczna sytuacja. Piłka w siatce, ale Klimala na spalonym. Duże szczęście GKS-u.

Dobry początek Poczobuta, który przerywa kolejne akcje gospodarzy.

Katowiczanie nie zostawiają rywalowi dużo miejsca. Za każdym razem próbują szybko doskoczyć do zawodnika z piłką.

Wigry na razie bez zagrożenia bramki Abramowicza.

Kontra GieKSy zakończona strzałem Adriana Błąda. Uderzenie jednak mocno nieprecyzyjne.

Prokić groźnie z dystansu! Piłka jednak obok słupka Zocha.

Wigry próbują nas zaskoczyć przechodzeniem do szybkich akcji. Dużo niedokładnej gry po obu stronach.

Poczobut fauluje w środku pola. Na razie tylko upomnienie.

W roli pierwszego trenera dzisiaj Jakub Dziółka.

Rozpoczynamy mecz!

• Obie jedenastki wracają na boisko, wkrótce zaczynamy spotkanie 25. kolejki Nice 1 ligi.

• Niestety dzisiaj bez trenera Jacka Paszulewicza, który został zawieszony na jedno spotkanie przez Komisję Dyscyplinarną PZPN.

• GieKSa bez zmian, gramy w takim samym składzie, jak w meczu z Zagłębiem. Na ławce również ten sam zestaw.

• W Suwałkach znakomita pogoda. Słońce nad boiskiem OSiR-u. Piłkarze już na murawie.