• SZYMAŃSKI (75)
  • Duda (79)

Zawisza Bydgoszcz: Węglarz (67. Sapela), Angielski (76. Włosiński), Arel, Drygas, S. Kamiński, Lewicki, Markić, Panayotov, Smektała, Widelski, Stawarczyk.

GKS Katowice: Dobroliński - Czerwiński, Kamiński, Pielorz, Frańczak - Sawicki (61. Szołtys), Duda, Leimonas, Wołkowicz (72. Szymański) - Zahorski (84. Stanik) - Goncerz.

W meczu 33. kolejki GKS pewnie pokonał Zawiszę 3:0. Było to historyczne zwycięstwo wyjazdowe, gdyż ostatni raz GieKSa wygrała w Bydgoszczy w sezonie 1993/1994 i to w dokładnie takim samym stosunku bramkowym!

Spotkanie zaczęło się lepiej dla Zawiszy. Już w 9. minucie prowadzenie mógł dać gospodarzom Szymon Lewicki, któremu piłkę na głowę w obręb „szesnastki”  zagrał Jakub Smektała, lecz bydgoski napastnik minimalnie spudłował przy lewym słupku. Trzy minuty później Lewicki miał jeszcze lepszą sposobność do zdobycia upragnionego gola. Kamil Drygas nie trafił czysto w piłkę, ta odbita spadła pod nogi najlepszego strzelca Zawiszy, lecz tym razem z pomocą bramkarzowi GieKSy z pomocą przyszła poprzeczka.

Gospodarze mieli jeszcze jedną znakomitą okazję, by wreszcie otworzyć wynik spotkania. W 31. minucie Sebastian Kamiński „odpalił” bombę z dystansu zza pola karnego, którą sparował Dobroliński, ale tak nieszczęśliwie dla niego, że futbolówka spadła prosto pod nogi Drygasa. Ten przymierzył „nożycami” z pierwszej piłki, jednak golkiper Trójkolorowych popisał się świetną paradą, kierując uderzenie na rzut rożny.

GKS próbował w tym meczu długich zagrań za plecy obrony i wejść na pełnej szybkości Goncerza i Zahorskiego, nie przynosiło to jednak efektów. Pomóc zespołowi starał się występujący po raz pierwszy w wyjściowej jedenastce Przemysław Sawicki, który wygrał kilka pojedynków na prawym skrzydle i wywalczył parę rzutów wolnych, po których jednak GKS nie potrafił „podnieść ciśnienia” rywalom w polu karnym. Po stałych fragmentach gry brakowało dokładności i zaskoczenia dobrze zorganizowanej obrony gospodarzy.

GieKSa miała w pierwszej połowie przebłyski dobrej gry, jednak nie zagroziła w znaczący sposób rywalom. W 14. minucie ładny, techniczny strzał Sławomira Dudy zza pola karnego z rzutu wolnego obronił bez problemu Damian Węglarz. Swoje dwie okazje miał Goncerz, jednak w 40. minucie jego strzał z najbliższej odległości został sparowany i po rykoszecie piłka przeszła nad poprzeczką, a chwilę później jego próba z ostrego kąta została wyłapana przez Węglarza.

Po przerwie GieKSa agresywniej ruszyła na rywali i przyniosło to błyskawiczne efekty. W ciągu ośmiu pierwszych minut drugiej odsłony zasypała strzałami bramkę Węglarza, jednak Dudzie, Frańczakowi, Zahorskiemu, Leimonasaowi, Mateuszowi Kamińskiemu zabrakło dosłownie kilkunastu centymetrów, by zasłużenie prowadzić w drugiej połowie! Dobrze spisywał się też bramkarz WKS-u, który ratował w tym spotkaniu wiele razy swój zespół.

Lawina dobrych okazji GKS-u przyniosła efekt. W 73. minucie długo oczekiwane prowadzenie dał gościom Grzegorz Goncerz, który był niepilnowany w polu karnym i płaskim strzałem umieścił piłkę w siatce. Dwie minuty później wynik na 2:0 podwyższył ładnym trafieniem z kilkunastu metrów z woleja Patryk Szymański, a „wisienką na torcie” było piękne uderzenie z dalszej odległości Sławomira Dudy w 79. minucie. Po takim nokaucie Zawisza nie miał szans się podnieść i GieKSa udanie zakończyła swój ostatni wyjazd w tym sezonie.

Na zakończenie sezonu GKS zmierzy się ze świeżo upieczonym beniaminkiem Ekstraklasy – Wisłą Płock. Początek spotkania przy Bukowej 5 czerwca o 15:00.

• 93 min

Sędzia doliczył 3 minuty!

Spotkanie uspokoiło się. Obie drużyny już pogodzone z wynikiem.

M. Kamiński ukarany "żółtkiem".

Do wejścia na boisko szykuje się Oskar Stanik. Zmienia Zahorskiego.

Zawisza teraz zamknięty we własnym polu karnym. GKS nie zamierza tutaj spuszczać z tonu.

Życzylibyśmy sobie, żeby GKS zawsze tak imponował skutecznością. Precyzyjne trafienia snajperskie w ciągu sześciu minut i jest po meczu!

Niewiarygodne! Kolejna bramka GieKSy! Duda popisał się kapitalnym strzałem z dystansu!

GieKSa ma świetny czas po zmianie golkipera, właściwie co strzał to bramka!

Piorunujący moment meczu w wykonaniu GieKSy! Niepilnowany Szymański uderza z kilkunastu metrów z woleja i piłka wpada do bramki!

Bramka dla GKS-u! Goncerz płaskim strzałem pokonuje Sapelę!

Szymański za Wołkowicza

Lewicki wyskoczył najwyżej i oddał strzał głową, jednak wysoko nad bramką GKS-u.

Stawarczyk uderza z główki w "szesnastce", piłka przefrunęła nad bramką na wysokości dwóch metrów.

Będzie zmiana bramkarza u gospodarzy. Kontuzjowanego Węglarza zmienia Sapela.

Wrzutka w pole karne, Drygas uderza z główki w poprzeczkę!

Szołtys zmienia Sawickiego.

Do wejścia szykuje się Szołtys.

M. Kamiński zgrywa do Leimonasa na długim słupku, jednak Litwin uderzył z kilku metrów zbyt lekko i znów górą Węglarz.

Wołkowicz wywalczył rzut rożny po rajdzie lewym skrzydłem.

Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego Dudy, M. Kamiński przymierzył głową mimimalnie, metr od lewego słupka!

Mocny strzał Dudy przy lewym słupku broni Węglarz!

Zahorski wywalczył rzut wolny tuż za linią pola karnego. Będzie dobra okazja.

Duda zagrywa do Zahorskiego, ten uderza z główki, ale obronił to przy lewym słupku Węglarz!

Rzut rożny dla GKS-u, do piłki podchodzi Duda.

Dobry stały fragmenty gry GieKSy, po którym Frańczak minimalnie przestrzelił w polu karnym głową.

Druga połowa rozpoczęta!

Koniec I połowy.

Zagranie Dudy przerzuciło pole karne i kolegów. Zawisza przejął piłkę.

Sawicki faulowany na skraju pola karnego, będzie kolejna okazja do precyzyjnej wrzutki Dudy.

Pierwsza połowa dobiega końca. Zawisza miał lepsze okazje ku strzeleniu bramki, GieKSa odpowiedziała próbami Goncerza i Dudy. Obiektywnie trzeba jednak przyznać, że to gospodarze zasłużyli bardziej na prowadzenie.

Strzał Goncerza z ostrego kąta w "szesnastce" złapany przez Węglarza.

Zahorski strąca piłkę zagraną w pole karne przez Wołkowicza, a blokowany strzał Goncerza wylądował nad poprzeczką.

Strzał Frańczaka z dystansu przy prawym słupku obroniony przez bramkarza.

Goncerz próbuje teraz schodzić na skrzydło i tam szukać okazji w bocznym sektorze boiska.

Kolejny stały fragment gry, lecz Angielski wybija wrzutkę w pole karne z lewej strony.

Dobroliński ratuje GieKSę! Najpierw obronił petardę S. Kamińskiego z dystansu, a potem jeszcze dobitkę Drygasa wykonaną "nożycami"!

GKS musi zrobić luki w defensywie Zawiszy, aby uruchomić prostopadłymi podaniami Zahorskiego oraz Goncerza.

Dużo fauli i akcje toczą się głównie w środkowej strefie boiska.

Arel zatrzymuje futbolówkę kierowaną przez Wołkowicza na 15. metr.

GieKSa wywalczyła rzut rożny po lewej stronie pola karnego. Do piłki podchodzi Wołkowicz.

Sawicki przegrywa pojedynek ze Stawarczykiem, ale GKS ma aut na wysokości pola karnego.

Spotkanie toczone w spokojnym tempie, obie drużyny stawiają na dokładność przy rozgrywaniu piłki.

Kamiński i Panayotov zostali upomnieni przez sędziego za nadmierną ostrość w grze.

Kolejna taka próba, jednak Frańczak na skrzydle złapany na spalonym.

Na razie gra GieKSy wygląda tak, że szuka napastników długimi podaniami za linię obrony. Brakuje jednak timingu przy wyjściach do piłki.

M. Kamiński czyści pole karne po zagraniu z rzutu wolnego S. Kamińskiego z Zawiszy.

GieKSa odpowiedziała mocnym strzałem Dudy, ale to za mało, by znaleźć drogę do bramki bydgoszczan.

Po pierwszym kwadransie gry lepszy Zawisza. Miał dwie stuprocentowe okazje i częściej bywał na połowie GKS-u.

Strzał Dudy z rzutu wolnego złapany przez Węglarza.

Markić zobaczył żółty kartonik za faul na Goncerzu w okolicy 27. metra.

Dobre zagranie Czerwińskiego do wychodzącego Zahorskiego, jednak napastnik GKS-u przyblokowany przez Stawarczyka na 30. metrze.

Dużo szczęścia miał znów GKS. Drygas miał "patelnię" na 15. metrze, lecz nie trafił czysto, a potem Lewicki uderzył z kilku metrów w poprzeczkę.

Widelski wybija wrzutkę Frańczaka z lewego skrzydła.

Groźna akcja Zawiszy. Smektała zagrał w pole karne z prawej strony do Lewickiego, a ten minimalnie chybił przy strzale z główki.

Sawicki wpada w pole karne, nawija jednego obrońcę, lecz drugi stoper już nie pozwolił na oddanie strzału młodemu napastnikowi GKS-u, który dzisiaj gra na prawym skrzydle.

Dzisiaj w Bydgoszczy pochmurno, lecz ciepło. Idealne warunki do gry.

Panayotov uderza technicznie nad murem, lecz również nad bramką GieKSy.

Na 20. metrze faulowany zawodnik Zawiszy, będzie okazja dla gospodarzy.

Czas start!

• Na ławce rezerwowych GKS-u zasiedli: Kuchta, Witkowski, Szołtys, Iwan, Szymański, Stanik.

• Spotkanie odbędzie się bez udziału publiczności.

• Minuta ciszy w związku ze śmiercią żużlowca Krystiana Rempały.

• Obie drużyny wychodzą na boisko. Zawisza w granatowo-czarnych strojach, GieKSa na zielono.

• Spotkanie poprowadzi arbiter główny Konrad Kiełczewski.

• W poprzednim meczu ligowym obu ekip górą była GieKSa - w rundzie jesiennej katowiczanie wygrali 1:0.

• GieKSa nie wygrała w Bydgoszczy od sezonu 1993/1994, czas się przełamać.

• Witamy ze stadionu Zawiszy Bydgoszcz. Za chwilę mecz przedostatniej kolejki 1 ligi.