1-0

Olimpia Elbląg

GKS Katowice: Mrozek - Wojciechowski, Jędrych, Kołodziejski, Rogala - Kościelniak, Błąd (71. Sanocki), Jaroszek (82. Gałecki), Figiel (64. Urynowicz), Woźniak (64. Kiebzak) - Kozłowski (71. Szwedzik).

Olimpia Elbląg: Witan - Lewandowski, Wenger, Kamiński, Ressel (72. Tkaczuk), Waniek, Sedlewski, Krasa, Filipczyk (64. Kordykiewicz), Surdykowski, Zyska (76. Bartlewski).

W deszczową środę GieKSa przy Bukowej odrabiała zaległości spowodowane wcześniejszymi problemami z COVID-19 wśród piłkarzy. Naszym rywalem była walcząca o pozostanie na szczeblu centralnym Olimpia Elbląg. W pierwszej jedenastce trener Rafał Górak dokonał trzech zmian względem poprzedniego meczu. Na boisku od pierwszych minut zameldowali się Bartosz Jaroszek, Filip Kozłowski oraz Dominik Kościelniak. Ten ostatni otworzył mecz w wymarzony sposób, gdy w 4. minucie pokonał Andrzeja Witana po dobrym podaniu w pole karne Adriana Błąda.

GieKSa szybko potwierdziła, że będzie w tym meczu stroną przeważającą, ale to wcale nie oznaczało, że Olimpia się cofnie i będzie cierpliwie czekać na kontrataki. Podopieczni trenera Jacka Trzeciaka stosowali pressing próbując wymusić na zawodnikach GKS-u błąd. Kilka razy im się to udało, ale dobra asekuracja uchroniła nas przed utratą gola. Dobrą okazję na podwyższenie prowadzenia miał w Arkadiusz Woźniak, gdy w 21. minucie otrzymał podanie w pole karne od Kościelniaka. Trafił jednak prosto w nogi bramkarza gości.

Na drugą połowę katowiczanie wracali więc z jednobramkowym prowadzeniem. W 56. minucie w pierwszej akcji GKS-u w drugiej połowie bombę z 20 metrów posłał Błąd. Witan odbił piłkę od siebie, ale nikt nie dopadł do dobitki. Chwilę później Bartosza Mrozka mógł zaskoczyć Sebastian Kamiński uderzeniem z pierwszej piłki, lecz dobra interwencja naszego bramkarz uchroniła nas przed utratą bramki. W kolejnych fragmentach to goście byli bliżej gola wyrównującego niż GieKSa podwyższenia. W 82. minucie jeden na jeden z Witanem wyszedł Patryk Szwedzik, przegrał jednak wyścig o futbolówkę. Więcej bramek ostatecznie nie padło.

Koniec meczu. Trzy punkty dla GieKSy.

Kościelniak obok słupka po dobrym podaniu Sanockiego...

Mrozek łapie po kolejnym dośrodkowaniu, lecz nieudanym strzale rywala.

Doliczone dwie minuty.

Kolejne uderzenie z naszego pola karnego... piłka przeleciała tuż nad poprzeczką bramki Mrozka.

Znów groźne dośrodkowanie w naszą szesnastkę. Piłka przelatuje nad wszystkimi.

Mrozek łapie po strzale z pola karnego.

Nadal brakuje dokładności w naszych poczynianiach.

Szwedzik wyszedł jeden na jeden z Witanem, ale ten pierwszy dopadł do piłki, szkoda okazji na podwyższenie wyniku.

Gałecki zmieni Jaroszka.

Żółta kartka dla Jaroszka za przerwanie kontry.

Jaroszek wybija ostre dośrodkowanie przed bramkę.

Kolejna szansa dla gości z rzutu rożnego.

Bartlewski za Zyskę.

Zamieszanie w polu karnym Olimpii, próbował strzelić Jędrych, ale blokowany przez rywala.

Rzut rożny dla GKS-u po akcji lewą stroną.

Tkaczuk za Ressela.

Sanocki za Błąda i Szwedzik za Kozłowskiego.

Żółta kartka dla Wengera.

Rywale wywalczyli rzut rożny.

Strata Błąda, mogła być kosztowna, ale rywal popełnia błąd przy zmianie stron.

Dośrodkowanie w nasze pole karne, rywal próbował uderzać, ale piłka opuszcza boisko, zacznie Mrozek.

Niestety dużo niefrasobliwości w naszej grze. Inicjatywa należy do gości.

Kordykiewicz za Filipczyka.

Kiebzak za Woźniaka i Urynowicz za Figla.

Mocny strzał Kamińskiego. Mrozek łapie, ale dobrze, że nikt tego strzału nie przeciął.

Próba Jaroszka z 30 metrów, ale bardzo nieudana.

Najlepsza okazja Olimpii. Mrozek dobrą interwencją wybija na rzut rożny.

Kolejna wrzutka w nasze pole karne. Rywal domagał się karnego, ale nie ma mowy o przewinieniu.

Piłka w polu karnym Olimpii po wrzutce Błąda, nie udało się wyprowadzić skutecznego strzału.

Bomba Błąda, Witan odbija od siebie, ale nikt nie dopadł do dobitki.

Jędrych zatrzymał rywala w polu karnym. Chwilę później wrzutka minęła wszystkich graczy i opuściła boisko. Zacznie Mrozek.

Żółta kartka dla Wojciecha Zyski.

Wrzutka w pole karne GKS-u, Mrozek dobrze wychodzi z bramki.

Wrzutka na głowę Woźniaka, lecz przegrał walkę z rywalem.

Wojciechowski wywalczył rzut rożny.

Żółta kartka dla Klaudiusza Krasy.

Wracamy na drugą połowę. Dawaj GIEKSA!

Oddalamy na moment zagrożenie, ale musimy się mieć na baczności.

Jędrych blokuje, kolejny rzut rożny dla Olimpii, która w ostatnich minutach odważnie atakuje.

Kontra gości, rywal wpadł w pole karne i na nasze szczęście źle przymierzył w piłkę.

Rogala w pole karne, ale Kozłowskiego uprzedził obrońca.

Kozłowski wpadł w pole karne... próbował strzelać po długim, ale nie trafił dobrze w bramkę.

Oddalamy zagrożenie i próbujemy budować akcję na połowie gości.

Woźniak wybija na rzut rożny.

Faul Wojciechowskiego, szansa dla gości na dośrodkowanie ze stałego fragmentu.

Jędrych oddala po dośrodkowaniu w nasze pole karne.

Akcja GKS-u po prawej stronie, Kozłowski domagał się faulu, ale sędzia nie dopatrzył się naruszenia przepisów.

Woźniak blokuje próbę dośrodkowania.

Błąd w środku pola, na szczęście naprawiamy, bo mogła być groźna wrzutka w pole karne.

Kolejna wrzutka w pole karne gospodarzy, GieKSa domaga się rzutu rożnego, lecz sędzia pokazuje na piąty metr.

Dośrodkowanie Rogali, spokojnie łapie bramkarz gości.

Wrzutka w pole karne Olimpii, Kozłowski próbował głową, ale rywal przeszkadzał mu na tyle skutecznie, że Witan łapie.

Niebezpiecznie przed naszym polem karnym, strzał odbity od obrońcy i piąstkuje Mrozek. Chwilę później faulowany Kościelniak.

Dobra okazja Woźniaka... trafia jednak w Witana, szkoda.

Strzał w kontrze Błąda, ale odbił się od obrońcy.

Wrzutka w nasze pole karne, Mrozek łapie, ale piłka niebezpiecznie się odbiła od rywala.

Błąd podawał w pole karne do Kozłowskiego, odrobinę przeciągnięte.

Mrozek piąstkuje dośrodkowanie. Powalony rywal, ale sędzia gwiżdże faul na bramkarzu.

Błąd szukał dośrodkowaniem Woźniaka, ten oddał strzał, ale z bardzo trudnej pozycji.

Figiel schodził przed pole karne, za plecy dogrywał mu Kościelniak, szkoda dobrze zapowiadającej się akcji.

Kołodziejski głową, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Wrzutka Woźniaka kończy się rzutem rożnym dla GieKSy.

Stały fragment Olimpii, ale w polu karnym faulowany jeden z naszych zawodników, zacznie Mrozek.

Błąd z pierwszej piłki w pole karne i Kościelniak dobrze dołożył nogę strzelając pierwszą bramkę GieKSy.

GOOOOL! Dominik Kościelniak otwiera wynik!

Olimpia połapała się w naszych działaniach, Błąd faulował walcząc o piłkę.

Jaroszek wywalczył rzut rożny.

Wrzutka Figla, ale chwyta Witan.

• Drużyny na boisku, za moment rozpoczynamy spotkanie przy Bukowej!

• W pierwszym składzie GieKSy trzy zmiany względem poprzedniego meczu. Zameldowali się Bartosz Jaroszek, Dominik Kościelniak oraz Filip Kozłowski.

• Przed piłkarzami GKS-u Katowice zaległe spotkanie 27. kolejki eWinner 2. ligi. Przy Bukowej zmierzymy się z Olimpią Elbląg. Początek spotkania o godz. 18:00. Transmisja na sportize.pl oraz w aplikacji eWinner.