• Szwedzik (5)
  • Szwedzik (45)

Resovia Rzeszów: Pindroch - Eizenchart, Kubowicz, Komor (36. Podhorin), Jaroch (29. Adamski) - Mikulec (64, Wróbel), Mróz, Wasiluk, Hebel, Pietraszkiewicz (64. Antonik) - Strózik (64, Hilbrycht).

GKS Katowice: Kudła - Wojciechowski, Jędrych, Janiszewski, Sadowski, Pavlas - Woźniak (79. Błąd), Figiel, Jaroszek, Szwedzik (89. Samiec-Talar) - Szymczak (89. Kozłowski).

W zaległym meczu 18. kolejki GKS Katowice na wyjeździe zmierzył się z Resovią Rzeszów. Z uwagi na dwie żółte kartki otrzymane w meczu z Miedzią Legnica, trener Rafał Górak nie mógł prowadzić drużyny w tym meczu, a obowiązki przekazał trenerowi Tomaszowi Włodarkowi. W składzie GieKSy kilka zmian. Do wyjściowej jedenastki powrócili Hubert Sadowski, Arkadiusz Woźniak i Danian Pavlas. Mecz zaczął się dla katowiczan doskonale, bo już w 5. minucie Patryk Szwedzik otworzył wynik spotkania po podaniu Arkadiusza Woźniaka. Wcześniej znakomitym podaniem w pole karne popisał się Filip Szymczak. W kolejnych minutach Resovia przystąpiła do ataku i znacznie częściej gościła na naszej połowie.

Kilka razy Dawid Kudła ratował nas przed utratą gola, jednak w 29. minucie do bezpańskiej piłki po rzucie wolnym dopadł Rafa Mróz. Jego strzał był na tyle mocny, że nawet próbujący interweniować Kudła nie był w stanie tego strzału zatrzymać. Utrata bramki wyraźnie GKS podrażniła. W końcówce pierwszej części to piłkarze z Bukowej spisywali się lepiej, goszcząc na połowie Resovii. Przyniosło to rezultat w doliczonym czasie, gdy Szwedzik dopadł do odbitej przez Branislava Pindrocha piłki i z ostrego kąta skierował ją do bramki przywracając GieKSę na prowadzenie. Do szatni schodziliśmy więc z wynikiem 2:1.

W pierwszych fragmentach drugiej połowy spotkanie było wyrównane. W 59. minucie zamieszanie w polu karnym na gola mógł zamienić Filip Szymczak, ale odrobinę spóźnił się do piłki. Kolejną szansę Szymczak miał w 67. minucie, gdy Szwedzik wpadł w pole karne i po jego próbie strzału piłka przeleciała tuż za Szymczakiem, który przygotowywał się na dobitkę. Chwilę później dobrym refleksem musiał wykazać się Kudła, gdy rywal przetestował jego czujność mocnym strzałem sprzed szesnastki. Niewykorzystane okazje zemściły się w 73. minucie, gdy Kudłę po strzale głową z rzutu rożnego pokonał Jakub Wróbel. Mimo usilnych prób GieKSy, tego wyniku nie udało się zmienić. Podział punktów w Rzeszowie.

Koniec meczu. Podział punktów w Rzeszowie.

Jędrych wybija na aut na wysokości naszego pole karnego.

Resovia wyszła z tego obronną ręką.

Faulowany Kozłowski, szansa na wrzutkę w pole karne.

GKS na połowie Resovii.

Doliczone 3 minuty.

Samiec-Talar za Szwedzika i Kozłowski za Szymczaka.

Figiel przewracany w polu karnym, ale sędzia niczego się nie dopatrzył.

Żółta kartka dla Wasiluka.

Kontra Figiel - Błąd, ten pierwszy odgrywał do Adriana w pole karne, ale uprzedził go obrońca.

Rzut rożny dla gospodarzy po szybkiej akcji prawą stroną.

Strata na własnej połowie, na szczęście rywal strzela daleko od bramki.

Kudła łapie strzał głową.

Gospodarzom udaje się oddalić zagrożenie.

Pavlas faulowany, szansa dla GKS-u na wrzutkę w pole karne.

Pavlas wpadł w pole karne, w ostatnim momencie uprzedzony przez rywala.

Błąd zmienia Woźniaka.

Szwedzik przejął piłkę na połowie Resovii, nie był w stanie jej niestety dobrze podać.

Szymczak mierzył sprzed pola karnego, ale trafił w obrońcę.

Niestety mamy wyrównanie. Kudła pokonany po strzale głową z rzutu rożnego. Na listę strzelców wpisuje się Jakub Wróbel.

Kudła broni mocny strzał.

To mogła być zabójcza kontra. Szwedzik sam w polu karnym, oddał strzał, po którym Szymczak próbował dobijać, ale piłka uciekła mu za plecy.

Ostatecznie bez zagrożenia, zacznie z piątki Kudła.

Szansa dla gospodarzy z rzutu wolnego. Będzie próba dośrodkowania.

Jędrych wygrywa starcie z Heblem i wybija piłkę na aut.

Groźny strzał gospodarzy sprzed pola karnego, na szczęście tylko boczna siatka.

Ogromne zamieszanie w polu karnym Resovii, Szymczakowi nie udało się skierować piłki w kierunku bramki.

Figiel z piłką w szesnastce, dobra próba, niestety zablokowana przez gospodarzy. Mamy rzut rożny.

Kontra GieKSy zakończona nieudaną wrzutką Pavlasa.

Niestety próba z rzutu wolnego zablokowana. Nieudana próba rozegrania przez GKS.

Żółta kartka dla Rafała Mroza.

Figiel faulowany przed polem karnym. Szansa dla GKS-u z rzutu wolnego.

Kudła łapie groźne podanie po ziemi w pole karne.

Woźniak szukał Szwedzika w polu karnym, ale uprzedził naszego zawodnika defensor.

Strózik strzelał sprzed pola karnego, ale daleko od celu.

Jędrych wybija dośrodkowanie w pole karne.

Wracamy i walczymy dalej!

• 45+6 min

• 45+3 min

Szwedzik dobił strzał Woźniaka z ostrego kąta.

• 45+3 min

GOOOOOL! Znowu Szwedzik!

Pierwszy w tym meczu rzut rożny dla GKS-u.

Doliczone aż sześć minut.

Szwedzik wpadł w pole karne, jego strzał jednak nad poprzeczką. Ostatnie minuty znacznie lepsze w wykonaniu GKS-u.

Bomba Figla, ale poza światło bramki.

Pindroch ratuje Resovię po strzale Pavlasa. Szkoda, znakomita okazja GKS-u.

GKS przez chwilę operował piłką na połowie rywala. Szukamy podania w pole karne.

A jednak nie, opuszcza boisko o własnych siłach.

Zawodnik Resovii opuści boisko na noszach. Mamy nadzieję, że to nic poważnego.

Jeden z rywali ucierpiał w polu karnym po starciu z Szymczakiem.

Szymczak z piłką w polu karnym, ale na leżąco nie był w stanie skierować jej do bramki.

Zawodnik gospodarzy wykorzystał bezpańską piłkę w naszym polu karnym i Kudła nie miał przy tym uderzeniu większych szans.

Mróz doprowadza do wyrównania.

Adamski zastąpił Jarocha.

Rzut wolny dla gospodarzy, znów blisko pola karnego.

Przerwa w grze spowodowana problemami jednego z zawodników Resovii.

Kudła znów nas ratuje, dobrze próbował Strózik.

Wojciechowski wbiegł w pole karne, szukał Szymczaka, ale niestety próba przejęta przez defensywę rywala.

Kudła broni strzał głową po rzucie rożnym. W ostatnich minutach wyraźna przewaga gospodarzy.

Ajjj, okazja Szymczaka, przeniósł jednak strzał nad poprzeczką.

Kudła paruje strzał na rzut rożny.

Rywal faulowany tuż przed naszym polem karnym, szansa dla gospodarzy na bezpośrednie uderzenie.

Chwilowa przewaga gospodarzy, wywalczyli rzut rożny.

Resovia na naszej połowie, wybijamy groźne dośrodkowanie.

Janiszewski przewracany przy walce o piłkę, zacznie Kudła.

Rzut rożny dla Resovii.

GOOOL! Woźniak do Szwedzika i otwieramy wynik.

Pierwsze minuty spokojne, kilka nieudanych podań po obu stronach.

• Obie ekipy na boisku, za moment rozpoczynamy.

• W składzie GKS-u kilka zmian względem poprzedniego meczu. Do wyjściowej jedenastki wracają Danian Pavlas, Hubert Sadowski oraz Arkadiusz Woźniak. Zaczynamy o 20:30, transmisja na platformie Polsat Box Go.