Zagraliście na 101 procent!

14.03.2016 09:47

Autor: ksb

Dziękujemy wszystkim za wsparcie naszej akcji społecznej. Pamiętajcie, że wciąż możecie pomóc katowickim Organizacjom Pożytku Publicznego!

W ramach akcji „101 procent GieKSy” nasi piłkarze wystąpili w niedawnym meczu z Arką Gdynia w specjalnych strojach. Na koszulkach GKS-u Katowice znalazło się logo 1 procenta oraz trzech instytucji, z którymi współpracujemy: Domu Aniołów Stróżów, Hospicjum Cordis i Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka. W ten sposób namawialiśmy Was do przekazywania części swojego podatku na te instytucje.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie naszej akcji. Specjalne podziękowania kierujemy w stronę firmy Zamont, która wylicytowała miejsce reklamowe na koszulkach. Miło nam poinformować, że sukcesem zakończyła się też licytacja 20 unikatowych koszulek GKS-u. Wszystkie z nich znalazły nowych nabywców.

Wszystkie zdobyte w ten sposób pieniądze zasilą konta Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka, Domu Aniołów Stróżów, Hospicjum Cordis oraz chorej fanki GKS-u Asi Kozak.

Pamiętajcie, że wciąż możecie pomóc potrzebującym instytucjom przekazując im 1 procent podatku!

Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka
“Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II w Katowicach to jeden z największych szpitali dziecięcych w kraju. Na terenie placówki znajduje się 16 oddziałów szpitalnych oraz ponad dwadzieścia poradni specjalistycznych. Każdego roku Szpital leczy ok. 100 tys. pacjentów nie tylko z terenu województwa śląskiego, województw ościennych, ale także całej Polski. Przyjmuje najbardziej skomplikowane przypadki i często jest jedyną szansą dla pacjentów na uratowanie życia, zdrowia oraz poprawę jakości życia. Pomoc GCZD można ofiarować poprzez wpłatę 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia Narodowy Fundusz Ochrony Zdrowia KRS 0000093395 (wspierającego Szpital w zakupie aparatury medycznej) z dopiskiem "dla Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka”.

Dom Aniołów Stróżów
Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów” od ponad 20 lat prowadzi systemową i ciągle rozwijającą się pomoc dzieciom, młodzieży i rodzinom wykluczonym społecznie. Dom Aniołów Stróżów prowadzi trzy Świetlice Terapeutyczne, Socjoterapeutyczny Klub Młodzieżowy, Program Pracy Ulicznej, Poradnię Rodzinną oraz Klub Rozwoju Osobistego z pracą uliczną w śląskich dzielnicach biedy. Z pomocy świetlic i klubów korzysta rocznie ok. 150 dzieci. Streetworkerzy docierają do ok. 400 dzieci rocznie wyciągając część z nich z ulicy, a Poradnia wspiera na stałe 80 rodzin z marginesu społecznego. Pomocy „Domowi Aniołów Stróżów” można udzielić poprzez wpłatę 1% podatku wskazując nr KRS 0000009221.

Hospicjum Cordis
Społeczne Towarzystwo Hospicjum Cordis to najstarsze w Polsce południowej, bo działające od 25 lat, hospicjum stacjonarne dla dzieci i dorosłych walczących z chorobami nowotworowymi w stanie terminalnym i borykających się z chorobami przewlekłymi w stanie zagrażającym życiu. Od początku istnienia prowadzi również opiekę domową. Zespół Hospicjum świadczy bezpłatną, wielospecjalistyczną opiekę w zakresie medycznym, pielęgnacji, rehabilitacji, wsparcia psychologicznego i duchowego. Środki z 1% przeznaczane są co roku na zakup leków dla podopiecznych, niezbędnego sprzętu medycznego, na krew i preparaty krwiopochodne oraz na remonty pokoi chorych. Pomocy Hospicjum można udzielić przekazując 1% podatku wskazując nr KRS 0000040314.

Oficjalny partner klubu
Główny sponsor klubu
Sponsor
Premium
Partner
platynowy
Partner
Złoty
Partner srebrny
Przyjaciel
GieKSy
Partnerzy techniczni
Partnerzy