• Wojciechowski (3)
1-0

Górnik Łęczna: Rojek - Leandro, Pajnowski, Baranowski, Orłowski, Stasiak (62. Dzięgelewski), Stromecki, Tymosiak, Koraczkowski (60. Wójcik), Goliński, Wojciechowski (68. Banaszak).

GKS Katowice: Mrozek - Wojciechowski, Jędrych, Janiszewski (87. Broda), Rogala - Woźniak, Habusta (85. Szwedzik), Gałecki, Grychtolik (58. Rogalski), Kiebzak (79. Kompanicki) - Rumin.

Po remisie z Olimpią Elbląg przy Bukowej, GKS Katowice w meczu 6. kolejki zmierzył się z Górnikiem Łęczna. Ekipa trenera Kamila Kieresia to jeden z kandydatów do walki w czołówce, więc niedzielne popołudnie na stadionie przy Alei Jana Pawła II zapowiadało się szczególnie interesująco. W pierwszej jedenastce GieKSy debiutowali Patryk Grychtolik oraz Zbigniew Wojciechowski. I to Wojciechowski strzelił pierwszą bramkę, niestety Paweł Wojciechowski. Zawodnik Górnika w 4. minucie meczu otworzył wynik uderzeniem z głowy. Goście mogli odpowiedzieć bardzo szybko i to wykorzystując prezent rywala, który był bliski strzału samobójczego. Piłka minęła jednak o centymetry słupek bramki.

W kolejnych minutach katowiczanie aktywnie szukali gry skrzydłami, co pozwoliło na kilka niebezpiecznych dośrodkowań. Brakowało jednak uderzenia w światło bramki Górnika. W 35. minucie po starciu z rywalem na murawie wylądował Szymon Kiebzak. Nasz zawodnik leżał przez dłuższą chwilę wyraźnie oszołomiony, ale ostatecznie zdecydował się kontynuować grę. Przed przerwą to gospodarze byli bliżej podwyższenia wyniku niż goście doprowadzenia do wyrównania. Ostatecznie gracze trenera Rafała Góraka na przerwę schodzili ze stratą jednego gola.

W 53. minucie po ręce Michała Gałeckiego w polu karnym, sędzia podyktował rzut karny. Bartosz mrozek stanął oko w oko z Pawłem Wojciechowskim i tę rywalizację wygrał! Po chwili ponownie obronił strzał z pięciu metrów sam na sam z rywalem. Szczelna obrona miejscowych uniemożliwiła GieKSie stworzenie okazji bramkowej. Gracze trenera Kieresia skupili się na wyprowadzaniu kontrataków i kilka z nich przyniosło poważne zagrożenie. W końcówce katowiczanie domagali się karnego po zamieszaniu w polu karnym, ale sędzia niczego się nie dopatrzył. Mecz zakończył się wygraną gospodarzy.

Koniec spotkania.

Główka jednego z naszych piłkarzy tuż sprzed bramki, ale Rojek łapie.

Piłkarze GieKSy domagali się karnego po zamieszaniu w polu karnym.

Sędzia doliczył 4 minuty.

Zamieszanie w naszym polu karnym, leży jeden z zawodników rywali po walce o piłkę. Gospodarze domagali się karnego, ale sędzia się go nie dopatrzył.

Jeszcze Broda za Janiszewskiego.

Szwedzik zmienił Habustę.

Rumin faulował bramkarza przy walce o główkę.

Jędrych blokuje strzał w polu karnym. Wcześniej Wojciechowski szukał Woźniaka w szesnastce, ale za mocne podanie.

Kompanicki zmieni Kiebzaka.

Strzał Kiebzaka wybity na rzut rożny.

Długa akcja katowiczan prawą stroną, Wojciechowski zatrzymywany jednak przez obrońcę.

Ostro potraktowany w polu karnym Jędrych, żółta kartka dla Pawła Baranowskiego.

Janiszewski bliski uprzedzenia bramkarza strzałem głową. W odpowiedzi kontra Górnika, ale Mrozek na posterunku.

Strzał Wójcika, ale wysoko nad poprzeczką.

Kolejna zmiana gospodarzy. Za Wojciechowskiego wszedł Banaszak.

Kontra gospodarzy zakończona strzałem, Mrozek łapie.

Żółta kartka dla Stromeckiego za faulowanie Kiebzaka.

Za Stasiaka wejdzie Dzięgelewski.

Groźnie pod bramką gospodarzy po niepewnej interwencji bramkarza, ale Górnik uspokaja.

Korczakowskiego zmienia Wójcik.

Rogalski za Grychtolika.

Kolejna groźna akcja Górnika, ale dobrze wracamy do obrony.

Mrozek ponownie! Broni 100% sytuację!

MROZEK BRONI!

Jeszcze żółta kartka dla Mrozka za opóźnianie.

Rzut karny dla gospodarzy, żółta kartka dla Gałeckiego.

Strzał tuż nad poprzeczką naszej bramki.

Kontra gospodarzy, Rogala wybija na rzut rożny.

Długa akcja lewą stroną gospodarzy, ostatecznie piłka opuszcza boisko.

Wracamy na drugą część, do boju GieKSa!

• 45+3 min

Koniec pierwszej połowy, walczymy po przerwie!

• 45+3 min

Strzał Rumina po rzucie rożnym, ale zatrzymał się na obrońcy.

Kontra Górnika zakończona strzałem, ale zatrzymanym na naszych obrońcach.

Doliczone 3 minuty.

Mrozek paruje mocny strzał na rzut rożny.

Kiebzak dobrze wyszedł i po jego zagraniu rywal dotknął piłki ręką, sędzia dopatrzył się jednak pozycji spalonej naszego gracza.

Rumin próbował ograć dwóch obrońców w kontrze, ale tuż przed podaniem odebrali mu piłkę.

Kiebzak wyraził chęć kontynuowania gry i wraca na boisko.

Szymon schodzi z boiska o własnych siłach.

Bardzo niebezpieczny moment, Szymon Kiebzak leży na boisku. Mamy nadzieję, że z naszym zawodnikiem wszystko w porządku.

Znów bardzo niebezpiecznie po niepewnej interwencji naszej obrony.

Duże zamieszanie pod naszą bramką, Mrozek wybił piłkę przed siebie, Rogala na rzut rożny.

Żółta kartka dla Igora Korczakowskiego za przerwanie kontry.

Żółta kartka dla Zbigniewa Wojciechowskiego.

Groźna wrzutka na 11 metr, Jędrych oddala zagrożenie.

Kiebzak próbował się przedrzeć lewą stroną, upadł przed szesnastką, ale sędzia nie użył gwizdka.

Kiebzak dośrodkowywał z rzutu wolnego, ale mógł zaskoczyć bramkarza strzałem za kołnierz.

Podanie otwierające do Rumina, odrobinę za mocne.

Mrozek łapie długą piłkę zagraną w nasze pole karne.

Grychtolik szukał podaniem w szesnastkę Rumina, ale ten nie zrozumiał intencji kolegi.

Kiebzak próbował z trudnej pozycji po podaniu Rogali, piłka przeleciała nad poprzeczką.

Strzał Rumina mija słupek bramki, dobra okazja GKS-u.

Gospodarze starają się narzucić swój rytm, GieKSa czeka na błędy.

Górnik bliski bramki samobójczej! Niewiele zabrakło.

Próba z daleka gospodarzy, Mrozek wypluwa piłkę przed siebie i jeden z naszych obrońców oddala zagrożenie.

Pomyłka bramkarza Górnika, ale nie udało się nam jej wykorzystać.

Niestety już tracimy bramkę. Strzelcem Wojciechowski.

Rogala dostał podanie na dośrodkowanie z lewego skrzydła, ale źle uderzył w piłkę.

Do boju GIEKSA!

• Obie jedenastki już na boisku, za moment rozpoczynamy spotkanie w Łęcznej.

• Kacper Michalski poza grą z powodu nadmiaru żółtych kartek.

• W pierwszej jedenastce debiutują Patryk Grychtolik oraz Zbigniew Wojciechowski. Na ławkę wraca natomiast Dawid Rogalski. Przed nami mecz 6. kolejki 2 ligi.