• Urynowicz (45)
  • Kościelniak (74)

Bytovia Bytów: Staniszewski - Camargo, Bąk, Memić, Dymerski (86. Lizakowski), Deleu (90. Wolski), Zawistowski, Lech (86. Wasiak), Bach (86. Urban), Ryś (72. Sikorski), Sezonienko.

GKS Katowice: Mrozek - Wojciechowski, Jędrych, Janiszewski, Rogala - Sanocki (62. Kiebzak), Kościelniak (82. Pavlas), Gałecki, Urynowicz (82. Jaroszek), Woźniak - Kozłowski (90. Szwedzik).

W zimną grudniową środę GKS Katowice stanął do walki o kolejne zwycięstwo. Tym razem rywalem podopiecznych trenera Rafała Góraka była Bytovia Bytów, z którą łączy nas wspólna historia. W składzie GieKSy względem poprzedniego meczu doszło do dwóch zmian. Pauzującego za kartki Michała Kołodziejskiego zastąpił w pierwszym składzie Grzegorz Janiszewski, natomiast za Szymona Kiebzaka pojawił się Arkadiusz Woźniak. Mecz rozpoczął się w spokojnym tempie, ale ten stan trwał do 18. minuty, gdy Kacper Sezonienko znalazł prezent w postaci piłki po zamieszaniu w polu karnym i otworzył wynik spotkania strzałem tuż obok słupka.

Od tego momentu GieKSa musiała zacząć aktywniej szukać swoich szans. Problem polegał jednak na tym, że brakowało nam dokładności, a gospodarze dobrze pracowali w obronie zamykając nam miejsce. Przez długi czas nic nie przynosiło rezultatu, aż do 45. minuty. Marcin Urynowicz znalazł piłkę w szesnastce i wyprowadził strzał. Ten odbił się jeszcze od rywala i wpadł od siatki dając katowiczanom remis jeszcze przed przerwą. Na drugą połowę wracaliśmy z wynikiem 1:1, co zapowiadało więcej emocji.

Druga połowa była niezwykle chaotyczna i niedokładna, towarzyszyło jej wiele przypadku. Mróz wyraźnie odbijał się na zawodnikach obu drużyn. Momentami atakowała Bytovia, następnie próbował GKS. W końcu w 74. minucie Arkadiusz Woźniak wpadł w pole karne i podawał przed bramkę do Dominik Kościelniaka. Ten dołożył nogę i wyprowadził katowiczan na prowadzenie. Jeszcze przed końcem trzeciego gola mógł strzelić Filip Kozłowski, ale po podaniu Kiebzaka uprzedził go bramkarz gospodarzy. Więcej goli nie padło, choć w samej końcówce gospodarze mogli doprowadzić do remisu, znakomitym instynktem popisał się Bartosz Mrozek. To oznaczało, że GieKSa wygrała siódmy meczu z rzędu!

KONIEC! WYGRYWAMY W BYTOWIE!

Co za interwencja Mrozka! Ratuje nas przed utratą gola.

Szwedzik za Kozłowskiego.

Kontra Kiebzaka, szukał Kozłowskiego, ale uprzedził go bramkarz gospodarzy.

Doliczone trzy minuty.

Wolski za Deleu.

Bytovia szuka długich podań, ale jak na razie skutecznie wszystko przecina nasza defensywa.

Trzy zmiany gospodarzy. Lizakowski za Dymerskiego, Wasiak za Lecha i Urban za Bacha.

Woźniak w polu karnym, oddał strzał, ale ten obok bramki.

Pavlas za Kościelniaka i Jaroszek za Urynowicza.

Strzał sprzed pola karnego jednego z rywali, ale bardzo niecelny.

Staniszewski piąstkował, to mogło skończyć się bramką samobójczą, drugi rzut rożny dla GKS-u.

Żółta kartka dla Deleu.

GKS próbuje dalej, tym razem lewą stroną przez Kiebzaka.

Żółta kartka dla Zawistowskiego.

GOOOOL! Dominik Kościelniak pakuje piłkę do siatki.

W tym momencie długie podania są jedynym środkiem, jakim próbujemy osiągnąć cel.

Sikorski za Rysia.

Faul na Woźniaku, sporo szczęścia teraz...

Bardzo dużo niedokładnej gry po obu stronach.

Strzał Lecha z 25 metrów, ale Mrozek odprowadził piłkę wzrokiem.

Walczyliśmy w polu karnym gospodarzy, jednak Woźniak w walce o piłkę faulował rywala.

Kozłowski wszedł w pole karne, nie opanował jednak piłki, choć wywalczył rzut rożny.

Mogliśmy wyjść z kontrą, nieporozumienie Kiebzaka z Kościelniakiem.

Kiebzak zmieni Sanockiego.

Bach się rozpędził, na szczęście dla nas źle podawał i łapie futbolówkę Mrozek.

Ależ okazja Sanockiego! Staniszewski z wielkim trudem zbija jego strzał na rzut rożny.

Janiszewski zgrywał głową po wrzutce, ale Staniszewski łapie i zacznie akcję swojej drużyny.

Żółta kartka dla Jakuba Rysia za faul na Gałeckim.

Dwie próby strzału sprzed naszego pola karnego, ale łapie Mrozek.

Żółta kartka dla Janiszewskiego.

Chwila przewagi gospodarzy, to oni teraz rozgrywają na naszej połowie.

Rogala blokuje strzał Deleu, rzut rożny dla Bytovii.

Kozłowski próbował głową po zbiciu piłki przez Jędrycha, niewiele brakowało...

Wyszła kontra Bytovii, ale po odbiorze faulowany Sanocki i piłka w posiadaniu GieKSy.

Kartka dla Lecha za faul w kontrze na Kozłowskim.

Szansa dla gospodarzy po faulu Wojciechowskiego.

Zaczynamy drugą połowę, do boju GKS!

Doliczona minuta.

GKS odrobił straty przed przerwą, to bardzo ważne informacje.

GOOOL! Strzelił Marcin Urynowicz, ale to mogło być trafienie samobójcze.

Kościelniak przedłużył podanie, ale nikt nie był w stanie zamknąć go strzałem tuż przed bramką Staniszewskiego.

Mrozek zacznie od bramki po niecelnej próbie rywala.

Strzał na bramkę Mrozka, ten wybija na rzut rożny.

Wrzutka Woźniaka, Janiszewski zdjął piłkę z głowy Kozłowskiego... szkoda.

Urynowicz był bliski sytuacji jeden na jeden! Ostatecznie rywal przerywa i rzut rożny dla GKS-u.

Bardzo dużo strat GKS-u w rozegraniu piłki. Bytovia dobrze zamyka nam pozycje.

Sanocki zamienił się stronami z Woźniakiem.

Najpierw strata Krystiana Sanockiego, a następnie faul, za co otrzymał żółtą kartkę.

Walczył o piłkę w polu karnym Janiszewski, ale faulował rywala za co dostał reprymendę od sędziego.

Janiszewski wybija piłkę podawaną w pole karne.

Jak na razie podaniom GKS-u brakuje dokładności, gospodarze łatwo odbierają nam piłkę.

Ryś z daleka, ale piłka kontrolowana przez Mrozka.

Woźniak szukał długim podaniem Sanockiego, jednak próba bardzo nieudana.

Rzut rożny dla GKS-u, Kozłowski dostał piłkę od Woźniaka, lecz nie był w stanie wygrać starcia z obrońcą.

Uderzenie z dystansu rywala, ale bardzo niecelne.

Strata Sanockiego, Jędrych wybija piłkę i zatrzymuje kontratak gospodarzy.

Teraz GKS na połowie Bytovii, będziemy szukać szybkiego wyrównania.

Zamieszanie w naszym polu karnym i gol dla gospodarzy. Strzelcem Sezonienko.

Deleu wywalczył rzut rożny. Gra toczyła się przez dobrą minutę przed szesnastką GieKSy.

Strzał Sanockiego po wejściu w pole karne, jednak piłka wysoko nad poprzeczką.

Bytovia aktywnie szuka swoich szans lewą stroną boiska.

Bytovia z szansą na dośrodkowanie, ale gracz nie opanował piłki i zacznie Mrozek.

Niespodziewany strzał gospodarzy, na szczęście piłka mija słupek naszej bramki.

Niebezpiecznie podanie Jędrycha od Janiszewskiego, szczęśliwie unikamy kosztownego błędu.

Próba strzału Wojciechowskiego, lecz zablokowana, następnie Kozłowski głową, ale Staniszewski kontrolował lot piłki.

Deleu z dystansu, ale pewnie łapie Mrozek.

GieKSa próbowała kombinacyjnie w środku pola, jednak obrona gospodarzy skutecznie przerywa.

Kościelniak próbował wypuścić podaniem Kozłowskiego, ale zrobił to nieprecyzyjnie i Bytovia zaczyna budowanie akcji od linii obrony.

Zamieszanie w polu karnym gospodarzy, ale oddalają zagrożenie.

Rzut rożny dla GKS-u wywalczony przez Kozłowskiego.

Kościelniak przed polem karnym, ale obrońca wybija piłkę.

• Obie drużyny już na boisku, za moment zaczynamy mecz 16. kolejki.

• Poza grą pozostaje Adrian Błąd, który leczy uraz przeciążeniowy.

• W składzie GKS-u parę zmian. Pauzującego za kartki Michała Kołodziejskiego zastąpił Grzegorz Janiszewski, natomiast za Szymona Kiebzaka pojawi się Arkadiusz Woźniak, rozpoczynamy o godz. 17:00.