• Stefanowicz (3)
  • Janiszewski (85)

Elana Toruń: Kuchnicki - Górka, Świeciński, Machaj, Kołodziej (84. Rak), Stryjewski, Kozłowski, Pisarek, Kryszak, Bierzało, Jóźwicki.

GKS Katowice: Mrozek – Michalski, Jędrych, Janiszewski, Rogala – Kiebzak (78. Pavlas), Gałecki, Stefanowicz, Błąd (90. Grychtolik), Woźniak (72. Wroński) – Kurbiel (61. Rogalski).

Minorowe nastroje po ostatnich dwóch meczach GieKSa próbowała przekuć w sportową złość. W ramach 30. kolejki na wyjeździe zmierzyliśmy się z Elaną Toruń. Podopieczni trenera Rafała Góraka poza Bukową w rundzie wiosennej dotąd nie wygrali ani razu. Tym razem stanęliśmy naprzeciw rywala, który był niezwykle zmotywowany, by poprawić swoją pozycję w tabeli i wydostać się ze strefy spadkowej. GieKSa zaczęła mecz fantastycznie. Maciej Stefanowicz znalazł opadającą piłkę na szesnastym metrze i z woleja przymierzył prosto pod poprzeczkę. Niestety z prowadzenia katowiczanie cieszyli się tylko 3 minuty. Kacper Jóźwicki precyzyjnie przymierzył w okienko bramki po sprawnie przeprowadzonej kontrze swojej drużyny. Bartosz Mrozek wyciągnął się jak długi, ale nie był w stanie złapać piłki.

W kolejnych minutach nastąpiła wymiana ciosów. Elana mogła wyjść na prowadzenie po błędzie Mrozka przy wybiciu piłki. Na szczęście nasz bramkarz zdołał się zrehabilitować zatrzymując próbę strzału odważną szarżą. GKS starał się narzucić własne warunki gry, ale musiał pozostać wyczulony na groźne szybkie akcje gospodarzy, które w kilku przypadkach kończyły się strzałami sprawdzającymi czujność Mrozka. Pod koniec pierwszej połowy w doskonałej sytuacji znalazł się Adrian Błąd. Nasz pomocnik wjechał w pole karne i okiwał obrońcę, znalazł się na wprost bramkarza, ale z uwagi na ograniczone pole manewru strzelił prosto w jego ręce. Na przerwę zespoły schodziły z remisem 1:1.

W 48. minucie GKS mógł ponownie wyjść na prowadzenie, niestety Maciej Stefanowicz przestrzelił z jedenastu metrów po faulu na Arkadiuszu Woźniaku. W kolejnych fragmentach to gospodarze byli w stanie stworzyć przewagę dobrze operując piłką na naszej połowie. Mrozek cały czas musiał pozostać w pełnej gotowości.W 70. minucie wyprowadziliśmy kontrę, którą Szymon Kiebzak zamienił na indywidualną akcję. Niestety po wejściu w pole karne oddał strzał nad poprzeczką bramki rywala. W końcu w 86. minucie Grzegorz Janiszewski wykorzystał podanie z rzutu wolnego Błąda i dał GKS-owi prowadzenie. Tego katowiczanie już nie oddali.

• 90+3 min

KONIEC! 3 punkty dla GIEKSY!

• 90 min

Grychtolik za Błąda.

• 90 min

Mrozek łapie strzał zza pola karnego, znów dajemy rywalowi za wiele miejsca.

• 90 min

Doliczone 3 minuty.

• 89 min

Na chwilę oddalamy zagrożenie, faulowany Stefanowicz, który starał się wyprowadzić kontrę.

• 86 min

Znowu niebezpiecznie pod naszym polem karnym, strzał nad poprzeczką bramki Mrozka.

• 86 min

Wychodzimy na prowadzenie po rzucie wolnym. Gramy dalej!

• 85 min

GOOOOOL! Janiszewski daje nam prowadzenie.

• 84 min

Rak wejdzie za Kołodzieja.

• 84 min

Wroński faulowany przed polem karnym, szansa na dogranie w szesnastkę Elany.

• 82 min

Stryjewski leży na murawie po starciu z Błądem.

• 81 min

Groźna akcja Elany, strzał jednak nad poprzeczką.

• 80 min

GKS na połowie Elany, ale nie przekłada się to na dobre sytuacje bramkowe.

• 78 min

Pavlas zastąpi Kiebzaka.

• 77 min

Kiebzak wyprowadza obiecującą kontrę, ale potem bardzo źle podaje do wybiegających kolegów.

• 76 min

Rogala otrzymał doskonałą piłkę od Błąda na lewej stronie. Niestety dośrodkowanie pozostawia sporo do życzenia.

• 75 min

Żółta kartka dla Wrońskiego za faul w ataku.

• 72 min

Wroński zastąpi Woźniaka.

• 72 min

Główka Jędrycha po wrzutce z rzutu wolnego Błąda, ale daleko od celu.

• 71 min

Groźna próba Machaja. Mrozek z problemami, ale po chwili mrozi piłkę.

• 70 min

Żółta kartka za dyskusję dla Kryszaka.

• 70 min

Kiebzak wjechał w pole karne, próbował sam, ale przestrzelił.

• 69 min

Główka Woźniaka po wrzutce Rogali, piłka nagle znalazła się pod nogami Rogalskiego, ale ten nie zorientował się w porę.

• 68 min

Woźniak faulował w starciu główkowym po rzucie rożnym GieKSy.

• 67 min

GKS bardzo głęboko cofa się przy szybkich akcjach rywala, kolejny strzał na naszą bramkę, mamy szczęście, że nieprecyzyjny.

• 66 min

Kiebzak próbował szarży lewą stronę, ale przegrał indywidualny pojedynek z obrońcą.

• 65 min

Żółta kartka dla Świecińskiego.

• 63 min

Elana z dużą łatwością dochodzi do sytuacji przed naszą bramką i następnie stwarza sporo problemów w szesnastce.

• 61 min

Rogalski zmieni Kurbiela.

Chwilowa dominacja gospodarzy, którzy ładnie operują piłką na naszej połowie.

Sprawna akcja torunian w naszej szesnastce, w ostatnim momencie blokujemy strzał na bramkę Mrozka.

Żółta kartka dla Michała Gałeckiego.

Jóźwicki z piłką w naszym polu karnym. Mrozek przekierowuje strzał na rzut rożny.

Dwie próby Kiebzaka, ale oba dośrodkowania przerwane przez obrońców.

Rzut rożny dla GieKSy, próbował Woźniak, ale piłka minęła światło bramki.

Błąd na chwilę oddala zagrożenie.

Strzał głową na bramkę Mrozka, ten wybija na rzut rożny.

Walczymy dalej, przed nami jeszcze sporo gry.

Stefanowicz niestety przestrzelił

Karny dla GKS-u za faul na Woźniaku.

Wracamy do gry i walczymy o pełną pulę!

Za dyskusję żółtą kartkę otrzymał Arkadiusz Woźniak.

Sędzia niczego nie doliczył, koniec pierwszej połowy.

Indywidualna akcja Błąda, wjechał w pole karne, trafia jednak prosto w Kuchnickiego.

Mocne uderzenie na bramkę Mrozka, piłka grząśnie w bocznej siatce, sygnał ostrzegawczy dla GKS-u.

Żółta kartka dla siedzącego na ławce Marcina Urynowicza.

Piłka pod polem karnym Elany, niestety nikt nie zdołał dobrze dostawić nogi i gospodarze oddalają zagrożenie.

Żółta kartka dla Mateusza Stryjewskiego za przerwanie kontry.

Mrozek wypiąstkowuje, rywal strzela z dystansu, ale nasz bramkarz łapie piłkę.

Jędrych faulował Kozłowskiego, szansa na wrzutkę w nasze pole karne dla gospodarzy.

Błąd podawał w kontrze do Kurbiela, źle jednak obliczył siłę i futbolówka trafiła w nogi defensora.

Stefanowicz wdał się w drybling w środku pola i niestety stracił piłkę po długo rozgrywanej akcji.

Zarysowała się przewaga gości, ale musimy to udokumentować golem.

Kurbiel otrzymał podanie od Woźniaka w pole karne, ale nie był w stanie dobrze przyjąć piłki. Gałecki zatrzymywał kontrę faulując rywala.

Michalski świetnie zatrzymuje bardzo groźny kontratak torunian.

Michalski wszedł w pole karne, mocno podawał przed bramkę, niestety nikt nie zamknął.

Elana ratuje się niepewnymi wybiciami.

Teraz to GKS aktywniej szuka swoich szans przed polem karnym Elany. Brakuje tylko precyzyjnego wykończenia akcji.

Bomba Błąda, bramkarz odbija przed siebie. Kurbiel dobiegł, ale nie był w pozycji do strzału.

Elana wyprowadza bardzo groźne szybkie ataki, na które musimy być szczególnie wyczuleni.

Żółta kartka dla Filipa Kozłowskiego za faul na Kacprze Michalskim.

Janiszewski dwa razy blokuje strzał na bramkę Mrozka, pierwszy rzut rożny dla gospodarzy.

Stefanowicz na głowę Kurbiela, w ostatnim momencie uprzedził go obrońca.

Strzał z dystansu, Mrozek wypuszcza piłkę, ale łapie ją po małych problemach, lepszy fragment gospodarzy.

Błąd Mrozka, na szczęście się uratował dobrą interwencją.

Dwa spalone GKS-u, najpierw Woźniak, następnie Rogala.

Teraz Woźniak głową, niestety prosto w ręce bramkarza.

Jędrych przekierował podanie w pole karne, Kuchnicki z problemami.

Elana wyszła z kontrą po stracie i zawodnik gospodarzy wykorzystał miejsca przed naszym polem karnym. Nie pozostaje nic innego, jak walczyć dalej.

Szybka odpowiedź Elany. Jóźwicki uderza zza szesnastki idealnie w okienko.

Kiebzak wychodził sam na sam, ale w porę złapał go obrońca, szkoda.

Dobre otwarcie GieKSy, ale to dopiero początek zmagań, pozostajemy skoncentrowani.

Nasz pomocnik zmieścił piłkę idealnie pod poprzeczką bramki po uderzeniu z pierwszej piłki.

GOOOOOOL! Fantastyczne uderzenie Stefanowicza!

Pierwszy w tym meczu rzut rożny dla GKS-u.

• Obie drużyny już na boisku, za moment rozpoczynamy spotkanie w Toruniu.

• Do wyjściowej jedenastki wracają Michał Gałecki, Piotr Kurbiel i Szymon Kiebzak. Spotkanie 30. kolejki zaczynamy o 20:06. Będzie to pierwszy mecz GKS-u Katowice na stadionie w Toruniu.