Sokół Ostróda

• Żwir (61)

GKS Katowice: Mrozek - Wojciechowski, Jędrych, Kołodziejski, Rogala - Kiebzak (78. Pavlas), Błąd, Gałecki, Urynowicz (89. Jaroszek), Woźniak (73. Sanocki) - Kozłowski (89. Kurbiel).

Sokół Ostróda: Niezgoda (32. Trelowski) - Mazurowski, Wicki, Dobosz, Brzuzy (62. Mozler), Żwir, Rugowski (46. Siemaszko), Kalinowski (46. Więcek), Gajda, Wolny (85. Zalewski), Czajkowski.

Po długich przygotowaniach, GKS Katowice w końcu przystąpił do walki o punkty. W pierwszym meczu rundy wiosennej piłkarze trenera Rafała Góraka podejmowali na własnym boisku Sokół Ostróda. Zespoły grały przeciwko sobie po raz pierwszy w historii ligowej rywalizacji. Gospodarze od pierwszych minut starali się narzucić własny styl. Bardzo bliski otwarcia wyniku już w pierwszych fragmentach był Filip Kozłowski, w sytuacji oko w oko z bramkarzem uderzył jednak prosto w niego. Na pierwsze trafienie czekaliśmy więc do 13. minuty. Adrian Błąd dośrodkował ze stałego fragmentu gry, piłka odbiła się od rywala i spadła przed Michała Gałeckiego. Ten ułożył się do trudnego strzału i tym razem Błażej Niezgoda musiał skapitulować.

GKS zasłużenie prowadził, ale odpowiedź mogła przyjść już w kolejnej minucie. Sokół dośrodkował z lewej strony i piłka spadła pod nogi rywala na 5 metrze. Doskonałą interwencją popisał się jednak Bartosz Mrozek, który wyczuł intencje rywala i zatrzymał jego strzał. W 24. minucie powinno być 2:0 dla GieKSy. Filip Kozłowski urwał się obronie i biegł sam na sam z bramkarzem. Po drugiej stronie miał jeszcze Arkadiusza Woźniaka, lecz zdecydował się na strzał. Niestety piłka trafiła prosto w twarz Niezgody. Oszołomiony bramkarz Sokoła nie był w stanie kontynuować gry i w 32. minucie zastąpił go 17-letni Kacper Terlewski. W ostatnich fragmentach pierwszej części to goście dochodzili częściej do głosu, testując czujność Bartosza Mrozka akcjami ze skrzydeł. Na przerwę schodziliśmy jednak z jednobramkowym prowadzeniem.

Ale po chwili było 2:0, gdy Arkadiusz Woźniak wykorzystał błąd rywala i wpakował piłkę do pustej bramki. W międzyczasie nasi kibice rozpoczęli świętowanie 57. urodzin Klubu. GieKSa tymczasem musiała się mieć na baczności. W 61. minucie Karol Żwir wykorzystał zamieszanie w polu karnym i strzelił gola kontaktowego, nie dając naszemu bramkarzowi żadnych szans. Goście nie przestawali atakować i jak najszybciej chcieli doprowadzić do wyrównania, a w grę GKS-u wkradało się sporo błędów. W 78. minucie doskonałą okazję miał Szymon Kiebzak, ale będąc oko w oko z bramkarzem podjął złą decyzję. Chwilę później Sokół grał w dziesiątkę, gdy czerwoną kartkę za powstrzymywanie Kozłowskiego obejrzał Wojciech Mazurowski. Nerwowo było do samego końca, ale GieKSa w urodziny wygrała.

KONIEC! GIEKSA WYGRYWA MECZ!

Błąd do Sanockiego, ale ten na spalonym.

Długo trzymaliśmy piłkę w narożniku, Terlowski zacznie z piątki.

Sędzia doliczył cztery minuty.

Bomba Gałeckiego zza pola karnego, jednak strzał minął światło bramki.

Jaroszek za Urynowicza i Kurbiel za Kozłowskiego.

Piłka mija naszą bramkę o centymetry po strzale głową.

Żółta kartka dla Sanockiego.

Sanocki wpadł w pole karne, ale nie był w stanie wypracować pozycji do strzału.

Zalewski zastąpił Wolnego.

Pavlas próbował wyprowadzić kontrę, ale przy próbie dryblingu zatrzymał go rywal.

Przenieśliśmy się na naszą połowę.

Strzał Pavlasa niestety mija bramkę Trelowskiego.

Rzut wolny z 17 metrów dla GKS-u.

Czerwona kartka dla Mazurowskiego za powstrzymywanie Kozłowskiego.

Strzał Kołodziejskiego, ale pewnie łapie Terlowski.

Szarża Pavlasa, wywalczył rzut rożny.

Pavlas zastąpi Kiebzaka.

Kiebzak... niestety zmarnowana kolejna setka.

Urynowicz główkował w polu karnym, ale wcześniej faulował w walce o piłkę.

Faulowany Kiebzak, szansa dla GKS-u na wrzutkę w pole karne.

Dośrodkowanie za dośrodkowaniem Sokoła, ale jak dotąd dobrze reaguje Mrozek.

Sanocki zastąpił Woźniaka.

Strzał z 30 metrów rywala, pewnie łapie Mrozek.

Kołodziejski wybija po groźnej wrzutce.

Siemaszko próbował wymanewrować Jędrycha, ale ten wygrywa pojedynek i GKS rozpocznie z autu.

Strzał głową w kierunku bramki Mrozka, ale ten pewnie łapie.

Błąd próbował kombinacyjnie z Urynowiczem, ale posłał mu odrobinę za mocne podanie.

Żółta kartka dla trenera Rafała Góraka.

Kozłowski wpadł w pole karne, próbował podawać, ale łapie Trelowski.

Za Brzuzego wszedł Mozler.

Żwir strzela gola dla Sokoła.

Goście wywalczyli rzut rożny.

Złe podanie Błąda, mogła wyjść kontra, ale Woźniak przerwał.

Kozłowski na spalonym po podaniu Rogali, wybiegł sekundę za szybko.

Woźniak próbował podawać głową wzdłuż bramki, ale niestety za mocno posłał piłkę.

Żółta kartka dla Żwira.

Faulowany Kozłowski, szansa na bezpośredni strzał.

Żółta kartka dla Michała Gałeckiego.

Piotr Żyła mistrzem świata! Gratulujemy!

Gramy dalej... W międzyczasie nasi kibice świętują 57. urodziny klubu.

GOOOOL! Woźniak wykorzystuje błąd Sokoła!

Woźniak przedarł się lewą stroną, niestety jego podanie nie dotarło do Kozłowskiego.

Dwie zmiany w drużynie Sokoła. Więcek za Kalinowskiego i Siemaszko za Rugowskiego.

Wracamy do gry, do boju GKS!

• 45+8 min

• 45+7 min

Sokół domagał się karnego, ale gwizdek sędziego milczy. Mrozek zacznie z piątki.

• 45+6 min

Jeszcze rzut rożny dla Sokoła.

• 45+6 min

Dużo chaosu w poczynaniach obu drużyn.

• 45+4 min

Faulowany w środku pola Woźniak po ostrym wejściu rywala.

Teraz Kozłowski szukał kolegi wzdłuż bramki, ale nikogo niestety tam nie było.

Mrozek łapie po próbie strzału. Sokół doszedł w ostatnich minutach do głosu.

Aż osiem doliczonych minut.

Błąd próbował uruchomić kontrę, ale źle podawał do Kozłowskiego.

Akcja prawą stroną gości. Zakończona wrzutką po odbiciu piłki od Kołodziejskiego.

Kozłowski faulował w walce o piłkę w polu karnym rywali.

Kiebzak próbował podania z prawego skrzydła, ale zatrzymuje je obrońca.

Urynowicz na spalonym po dobrym podaniu w pole karne, szkoda.

Wrzutka ze stałego fragmentu przyniosła GKS-owi kolejny rzut rożny.

Zamieszanie w polu karnym gości... Urynowicz szukał pozycji do strzału.

Dobry pressing GKS-u, zaczniemy z autu.

Za Niezgodę wchodzi Trelowski.

Przedłuża się przerwa w grze.

Wszystko wskazuje na to, że będzie potrzebna zmiana, Niezgoda mocno przymroczony.

Niezgoda po strzale Kozłowskiego ucierpiał i potrzebuje pomocy.

Setka Kozłowskiego... niestety trafia prosto w bramkarza Sokoła.

Faulowany Kozłowski w walce o piłkę, jesteśmy na połowie Sokoła.

Wrzutka Sokoła i teraz szansa dla gości ze stałego fragmentu.

Nieudane podanie Woźniaka przy próbie szybkiego ataku GKS-u.

Rogala wjechał w pole karne, ale jego dośrodkowanie zatrzymało się na obrońcy.

Błąd próbował uruchomić Woźniaka, defensor jednak przerywa. GKS stara się uspokoić grę po tym, jak Sokół spędził trochę czasu na naszej połowie.

Mrozek! Bramkarz GKS-u fantastycznie interweniuje i ratuje nas przed utratą gola...

Michał wykorzystał zamieszanie pod bramką po rzucie rożnym. Walczymy dalej.

GOOOOOL! MICHAŁ GAŁECKI!

Trwa napór GKS-u, kolejny rzut rożny po wrzutce Błąda.

Znakomita okazja Kozłowskiego! Niestety strzela prosto w bramkarza.

Kozłowski prawą stroną! Nie udało się oddać strzału, ale mamy rzut rożny.

Urynowicz sprzed pola karnego, Niezgoda paruje i piłka wypada na aut, dobra akcja GieKSy.

Mocny pressing Sokoła, GKS bliski błędu, ale piłka wypadając na aut odbiła się od rywala.

Znów Kiebzak, ale Niezgoda tym razem łapie.

Aut dla Sokoła na wysokości naszego pola karnego.

Kiebzak podawał przed bramkę, niestety nikt nie zamknął.

• Zanim zaczniemy, to serdeczne gratulacje dla naszych siatkarzy, którzy wygrali swoje spotkanie za trzy punkty i dalej walczą o play-off!

• Obie drużyny już na boisku, za moment rozpoczynamy mecz.

• Przed nami mecz 19. kolejki - pierwsze spotkanie rundy wiosennej sezonu 2020/21 przy Bukowej. GKS Katowice podejmie Sokół Ostróda. Początek spotkania o godz. 17:00, a transmisję znajdziecie na TV.GKSKATOWICE.EU!

• W tej chwili o punkty walczą już siatkarze GKS-u.