Legionovia Legionowo

• Koziara (56)

GKS Katowice: Mrozek – Michalski, Jędrych, Janiszewski (56. Dejmek), Rogala – Kiebzak (87. Tabiś), Gałecki, Stefanowicz, Błąd (90+1 Grychtolik), Woźniak – Rogalski (75. Rumin).

Legionovia Legionowo: Błesznowski - Zembrowski, Straus, Zaklika, Więdłocha, Podliński, Koziara (84. Waleńcik), Małek (82. Będzieszak), Janković (74. Wawrzynowicz), Gołaszewski, Choroś.

Po siedmiu porażkach z rzędu, Legionovia Legionowo przyjechała na Bukową z desperacką potrzebą zakończenia złej passy. W zupełnie innym położeniu byli zawodnicy Rafała Góraka. GieKSa po przerwaniu trwającego 378 dni okresu bez zwycięstwa u siebie, chciała rozpocząć zupełnie nową serię. Na boisko wyszła taka sama jedenastka, jaką szkoleniowiec GKS-u desygnował do gry w Rzeszowie. Pierwszy kwadrans gry nie przyniósł dogodnych szans ani dla gospodarzy, ani dla gości. GieKSa próbowała rozgrywać, ale akcje zatrzymywały się jeszcze przed podaniem otwierającym drogę do bramki.

W 25. minucie dobrą szansę miał Eryk Więdłocha po błędzie naszej obrony. Jego strzał z lewej strony pola karnego o centymetry minął poprzeczkę bramki katowiczan. Chwilę później sędzia gwizdnął faul na Adrianie Błądzie w polu karnym, ale zamiast jedenastki, wykonywaliśmy rzut wolny pośredni. Arkadiusz Woźniak wystawił piłkę Błądowi, ale ten uderzył w nabiegającego defensora. W pierwszej części najlepszą okazję miała jednak Legionovia, gdy jeden z rywali po rzucie rożnym uderzył głową i piłkę z linii bramkowej wybił Woźniak. Na przerwę schodziliśmy z bezbramkowym remisem.

Druga część rozpoczęła się dla GKS-u jak marzenie. Po nieporozumieniu obrony Legionovii, piłkę do bramki wpakował Arkadiusz Jędrych otwierając wynik spotkania. W jednej z kolejnych akcji Szymon Kiebzak o milimetry minął słupek bramki pilnowanej przez Pawła Błesznowskiego. W 55. minucie złą decyzję podjął Bartosz Mrozek. Agresywnie wyszedł do zmierzającej w pole karne piłki i spowodował rzut karny. Na gola zamienił go kapitan rywala Patryk Koziara. W 62. minucie piłka znalazła się w siatce Legionovii raz jeszcze, ale tym razem nasz zawodnik był na pozycji spalonej.

W 76. minucie Grzegorz Rogala wykorzystał piłkę sytuacyjną i ta po rykoszecie zmierzała w światło bramki. W ostatnim momencie jak długi wyciągnął się Błesznowski i wybił ją na rzut rożny. Pięć minut później podanie na 16 metr otrzymał Adrian Błąd, ale jego mocny strzał przeleciał nad poprzeczką. Strzałom gospodarzy brakowało precyzji. W końcu w 87. minucie Arkadiusz Woźniak wykorzystał dośrodkowanie i strzałem głową ponownie wyprowadził GKS na prowadzenie! Chwilę później na 3:1 podwyższył Michał Gałecki. Koniec końców, to był udany wieczór przy Bukowej.

• Jutro widzimy się w "Satelicie"! Zapraszamy na derby GKS-u z Naprzodem

GieKSa wygrywa mecz!

Gałecki!!!! Kontra GieKSy przynosi trzeciego gola!

Grychtolik za Błąda.

Doliczone cztery minuty

Legionovia rzuca się do ataku. Będą emocje.

Fantastyczna główka Woźniaka. Drugi gol GKS-u!

Tabiś wchodzi w miejsce Kiebzaka.

Kolejna zmiana. Waleńcik za Koziarę

Błąd jeszcze raz z dystansu. Znowu niecelnie.

Będzieszak za Małka

Bomba Błąda tuż na poprzeczką.

Woźniak głową nad poprzeczką.

Rykoszet po strzale Rogali i piłka omal nie wpada do bramki rywali

Rumin za Rogalskiego

Wawrzynowicz za Jankovica

Dośrodkowanie Kiebzaka mija wszystkich w polu karnym. Po chwili niecelny strzał Woźniaka.

Rogalski wywalczył rzut rożny

Dośrodkowanie z rzutu rożnego i niedokładny strzał Woźniaka.

Żółta kartka dla Michalskiego za zagranie ręką.

Woźniak dośrodkowuje na głowę Michalskiego, ale ten nie trafia dobrze w piłkę.

Kiebzak pakuje piłkę do bramki rywali, ale sędzia uznał, że był na spalonym.

Kolejna groźna akcja gości. Na szczęście zakończona niecelnym strzałem.

Dejmek zmienia Janiszewskiego

Koziara doprowadza do wyrównania.

Mrozek fauluje Małka. Żółta kartka i rzut karny.

Dopisało nam szczęście. Małek z bliska strzela nad poprzeczką.

Ajjjjj.... Kiebzak strzela tuż obok słupka.

Stafanowicz uderza z dystansu, ale za lekko.

Gol Jędrycha! Skuteczna dobitka obrońcy GKS-u.

Wracamy, do boju GKS!

• Nowe stroje GKS-u.

Koniec pierwszej połowy. Na razie bez goli przy Bukowej.

Rogalski strzela głową, ale niecelnie.

Świetna akcja Michalskiego. Obrońca wbiega w pole karne, ale jego uderzenie zablokowane.

Ładny strzał Woźniaka lewą nogą z dystansu. Pewnie interweniuje Błesznowski.

W odpowiedzi ładna akcja Kiebzaka. Skutecznie przerywają ją jednak defensorzy gości.

Woźniak ratuje GKS wybijając piłkę z linii bramkowej.

Mrozek odbija piłkę po wrzutce z rzutu wolnego.

Wybroniliśmy dwa kornery.

Fatalna strata Jędrycha. Kontra gości przynosi im rzut rożny.

Strzela Błąd, ale jego uderzenie zablokowane.

Rzut wolny pośredni dla GKS-u z pola karnego gości po faulu na Błądzie.

Świetna akcja gości. Więdłocha uderza jednak tuż nad poprzeczką.

Zaklika upomniany żółtą kartką.

Trochę za mocne podanie Błąda do Woźniaka. Szkoda, bo była szansa na gola.

Dośrodkowanie Błąda z rzutu wolnego. Obrońcy Legionovii wybijają piłkę.

Groźna kontra gości i wywalczony w jej efekcie rzut rożny. Bez konsekwencji dla GKS-u

Słaby strzał Koziary zza pola karnego. Mrozek bez problemu łapie piłkę.

Michalski domaga się rzutu rożnego po swojej akcji. Sędzia nakazuje rozpocząć grę bramkarzowi Legionovii.

Skrzydłowy GKS-u jednak kontynuuje grę.

Kiebzak wrócił do gry, ale teraz znów zgłasza problem zdrowotny.

Zembrowski fauluje Kiebzaka. Żółta kartka dla piłkarza gości

Rzut rożny dla GieKSy. Nie zaskoczyliśmy jednak przeciwników jego krótkim rozegraniem.

Kolejny atak gości. Tym razem dośrodkowanie wyłapuje Mrozek.