Thomas Skiba: Chcę się uczyć

07.07.2019 12:41

Zawodnik Akademii “Młoda GieKSa” dzieli się swoimi wrażeniami po kolejnym tygodniu zgrupowania.

Thomas Skiba przyjechał do Polski ze Stanów Zjednoczonych, gdzie się wychowywał. Jego dobra gra w Akademii “Młoda GieKSa” zaowocowała szansą pracy z pierwszą drużyną. Lewy obrońca zagrał także w sparingu z GKS-em Jastrzębie. - Zagraliśmy bardzo defensywnie i staraliśmy się realizować założenia taktyczne. Czasami się to udawało, ale nie wszystko jednak funckjonuje dobrze - mówi Skiba. 

- Staram się pokazać z jak najlepszej strony i wywalczyć miejsce w składzie. Celem jest ciężka praca każdego dnia. W drużynie jest zdrowa rywalizacja i każdy chce pokazać swoje atuty w walce o pozycje. Do drużyny dołączył Grzegorz Rogala, który także ma coś do potwierdzenia. Rywalizacja zawsze jest potrzebna. Mi ona bardzo pomaga w rozwoju mojej gry i wspieraniu na boisku reszty drużyny - dodaje Skiba. 

Thomas w trakcie obozu nie marnuje czasu i z każdego dnia spędzonego z drużyną wyciąga kolejne wnioski. - Widzę, że rozwinąłem się fizycznie i motorycznie. Na pierwszym treningu nie wyglądało to tak dobrze, jak obecnie. Pomaga mi fakt, że przebywam wokół bardziej doświadczonych piłkarzy, od których mogę się uczyć. Wyciągam wnioski zarówno z błędów własnych, jak i z błędów innych - kończy. 

Drużyna w środę rozegra kolejny sparing. Na głównej płycie stadionu przy Bukowej zmierzymy się z MFK Frydek-Mistek. Spotkanie rozpocznie się o 10:00 i będzie otwarte dla kibiców. 

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Główny sponsor klubu
Sponsor
Premium
Partner
platynowy
Partner
Złoty
Partner srebrny
Przyjaciel
GieKSy
Partnerzy techniczni
Partnerzy